Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od Hgi »

Ahoj všem,

dnes jsem natankoval plnou nádrž a zjistil jsem, že mám prasklou plnící hadici od hrdla k nádrži. Je samozřejmě naprasklá na vstupu od nádrže, tam kde je trošku zohlá a přichycená sponkou. Takže mi tak cca 5 litru vyteklo do silnice :-E Jak já u toho auta dnes nadával, grrrrrrr... :(

Chci se Vás zeptat, jedná se o typ: GM90467-442 8005591 NBR/PVC. Kde tuhle hadici co nerychleji koupit? Její délka je odhadem cca 1 metr.

Mohl bych ji nahradit jakoukoliv jinou hadící z PVC vhodnou pro benzín? Vím, že spoustu hadic v Brně prodávají na www.gumex.cz, a že by tam stála pár korun (např. do 200 Kč).

Nebo ji za pár korun koupím přímo v Opelu?

Všem díky za odpověď :)
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od duskov »

V Oplu ji urcite za par korun nekoupis. Original dily jsou ukrutne drahe. Nevim presne co Ti prasklo, ale co jsem koukal, tak kousek hadice co jde do nadrze (k hrdlu), stoji cca 800,-. Asi bych prvne zkusil nejakou normalni hadici (kdyz bude mit odolnost proti benzinu). Nejvetsi problem asi bude, zda se Ti ji podari tam nejak "zlomit" a udelat to koleno.
Asi by to chtelo sundat, podivat se co to je presne za hadici a zda to pujde nahradit a pak jit nakupovat :-).
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od schleza »

díval jsem se k oplu a stojí 3000,-
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od duskov »

zalezi na tom ktera presne...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od schleza »

dle popisu to tipuji na ten díl č. 5
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od Hgi »

3000 Kč za hadici ? No to je snad vtip :) já to auto hodím ze skály...

Právě jsem se díval, že tam není žádný ohyb, je to kus rovné hadice, který vede od nádrže k blatníku, kde se to pak dále asi láme (možná tam je něco jako koleno) a pak to vede přímo dál k hrdlu. Zlomené to je přímo u nádrže, kde ta hadice je zajištěna klasickou stahovací sponou - je tam vidět dírka, kde teče benzín.

označená je ta hadice přesně takhle: GM90467-442 8005591 NBR/PVC, rozměry neznám, to bych ji musel sundat a změřit přesně posuvkou.

Zítra to vyfotím, až pod to auto zase vlezu.

// EDIT: jdu do garáže, vyfotím to hned, nebo z toho nebudu spát...
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
Pavča
Příspěvky: 72
Registrován: 03 lis 2010, 10:52
Bydliště: Přerov

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od Pavča »

Mě rupla ta "odvzdušňovací" hned za přírubou u nádrže,chtějí 750,-. Je to mazec.
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od Hgi »

Tak jsem si pod auto vlezl znova, a spletl jsem se (asi jak jsem byl nasranej, že po celé ulici teče a smrdí benzín z mýho auta). Nepraskla ta plnící hadice, ale pravděpodobně nějaká odvzdušňovací nebo přepadová? Nevím, která je která...

zde je fotka, je tam vidět i ta prasklina v té hadici.
Obrázek
Na obrázku jsou vidět tři hadice, ta největší (úplně v pravo) je plnící, pak je ta prasklá (přepadová??) a ta nejmenší odvzdušňovací?

Každopádně vnější průměr té hadice je 18mm a tipoval bych, že stěna té hadice bude 2-2,5mm, takže vnitřní 14mm? Nemohl by to někdo prosím změřit, jestli máte tu možnost? Potřebuji s tím zítra dojet "někam", kde tu hadici koupím, takže to nechci teď rozebírat jenom abych to změřil....

to Pavča: tak to je přímo boží, 750 Kč za ani né metr hadice :-D, přitom není nijak tvarovaná a je to obyč PVC odolná proti benzínu... no zkusím zítra ten gumex, tam snad bude stát do 200 stovek.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
Pavča
Příspěvky: 72
Registrován: 03 lis 2010, 10:52
Bydliště: Přerov

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od Pavča »

Tam je problém,že každá strana má jiný průměr. Mrkni na to.Navíc jsem se s tím drbal,až jsem spustil nádrž,není tam dost místa na ruce.
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od Hgi »

no to máš pravdu, u blatníku, jak to vede k hrdlu je ta hadice hodně roztažená, ale to si myslím, že bych udělal i s normální PVC hadicí, když bych ji nahřál (např. horkovzduškou). PVCčka hodně změknou, když se nahřejou.

Toho se právě bojím, že budu muset nakonec sundat plnou nádrž s benzínem, protože se tam rukama nedostanu k té kovové sponě. Je tam hodně málo místa.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od schleza »

jedině to provizorně vzít nejakou tou kvalitnější izolačkou, a po vyjetí nádrže se pouštět do oprav
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od duskov »

nasel jsem ve schematech tu hadici podle cisla GM90467442... je to trubka k odvzdusneni, objednaci cislo u Oplu: 806641, cena 622,20 Kč.
Delka 760mm, ale zda je mozne ji nahradit nevim... musel bys to fakt rozdelat, vyndat ji a zmerit prumery a pak teprve jit na nakup. Ve schematech sice vypada, ze ta hadice ma stejne prumery na obou koncich, ale je to jen schema, tomu se neda verit. Podle obrazku je tvarovana tak, ze na koncich je sirsi, ale telo ma slabsi. Takze je dost mozne, ze ma jen koncovky o vetsim prumeru a slabsi telo. Pokud bys tedy koupil s vetsim prumerem (tak aby sedela na koncovky) a pak ji tam proste nekam narval, tak by to mohlo v pohode jit.
Ohledne nejakeho zalepeni - asi by to chvilku vydrzelo, ale vypary benzinu pak rozpustej lepidlo a stejne to upadne. Chce to vymenit.
Naposledy upravil(a) duskov dne 28 pro 2011, 22:02, celkem upraveno 1 x.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od Hgi »

všem moc děkuji za reakce.

to schleza: Jo, taky jsem si říkal, že bych provizorně tu díru zabandážoval a že v klídečku někde koupím hadici a vyměním až na to bude čas a vyjedu benzín v nádrži. Ale to jaksi nejde, z té hadice pořád teče benzín jenom se toho dotknu, takže na tom žádná páska nedrží, protože je všude všechno od benzínu. Navíc okolo té hadice je tak málo místa na ruce, že se tam s ničím moc nedostaneš... Ale zkusím zejtra ještě něco vymyslet.

to duskov: Moc ti děkuji. Aspoň vím, co mám přesně kupovat, i když v Oplu se mi to kupovat opravdu nechce. Asi by mi v Opel servisu neřekli, jakej má přesnej rozměr ta hadice že? :-D Mám ho kousek od baráku, tak bych tam ráno zaběhl, zeptal se a podle toho koupil přesnou hadici někde jinde...

Rozdělal bych to, ale problém je ten benzín v nádrži... budu muset celý auto nějak naklonit (popř. povolit nádrž, aby se nahnula), aby mi toho co nejvíc vyteklo z toho hrdla a pak můžu teprve sundat tu hadici.... Už vidím ten smrad po celým baráku od benzínu :-D to budou zase všichni nadávat, achjo :)

Jinak všem děkuji za reakce a podporu :)
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od duskov »

1) OPOVAŽ se to delat nekde v baraku, poradne nevetrane garazi apod. :-). Vetrat, vetrat, vetrat. Ne ze bude ve zpravacha, ze "pri neodborne oprave vybuchla benzinova nadrz - 1 mrtvy" :-).
2) z nadrze benzin vycucni pres hadici do kanistru a pak se v tom vrtej. Nejake naklaneni apod. nema smysl.
3) moznost je takova, ze uriznes opatrne nozem celou hadici v miste priruby, zmeris suplerou prumer, necim zazatkujes (korek, gumova zatka) a pujde skoupit hadici. Pak to vymenis. Ale to az potom, co vycucnes ten benzin.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od Hgi »

1) neboj, větranou garáž máme dobře, ale tomu smradu z benzínu stejně člověk nezabrání... Máme dvoupatrovej domek a v přízemí je garáž, no a ten smrad se dycky táhne jak komín až do horního patra, i když člověk dobře větrá.
2) Zkoušel jsem přes plnící hrdlo strčit hadici až do nádrže, ale narazil jsem tam na něco (jestli je tam nějakej filtr na vstupu nádrže nebo nějaká ochrana proti krádeži benzínu?), to netuším, každopadně z nádrže přes hrdlo nic nacucnout nešlo.

No, ale zkusím to zítra přes tu odvzdušnovací hadici nacucnout a nalejt všech 40L někam do kanystrů :D

No, každopádně dám vědět, jak jsem dopadl. Pokud se mi podaří zakoupit nějakou alternativní hadici za pár korun, hodím semka info, kde ji koupit atd, aby i ostatní vědeli, co je čeká :)

Možná bych všem majítelům Cors doporučil se pod to auto zohnout a podívat se na stav těchto hadic. Osobně si myslím, že to je jenom otázka času než ty hadice steří a tohle se stane. Nechápu, kdo to vymýšlel, ale kdyby ty hadice nebyly takhle napnuté jak jsou teďka, a byl tam větši poloměr ohybu, tak se to jen tak nestane.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Odpovědět