chyby P0102 a P0302 nejede

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
LH
Příspěvky: 53
Registrován: 10 kvě 2008, 16:37

chyby P0102 a P0302 nejede

Příspěvek od LH »

Ahojte, tak jsem dnes oškrábal Corsu 1.2 16V, nastartoval a vyrazil cca 1km do obchodu, tam jsem to chcipnul, šel tak na 1/2hoďky nakupovat a po návratu a pokusu nastartovat , startér točil, ale marně pak chyba motoru a už nic. Takže jsem šel domu pro notebook a OBDII adaptér, připojil vyčetl chyby P0102 a P0302 resetl je , nastartoval a jel domů. Doma znova chcípl motor a znova nastartoval, přečetl kódy chyb a už je bez chyby. Ale příští týden jedu 60km daleko, tak bych se nerad vracel vlakem pro ODBII. Ty chyby znamenají toto: P0102 = Mass or Volume Air Flow Circuit Low Input ( něco kolem váhy vzduchu ? ) a P0302 Cylinder 2 Misfire Detected (válec 2 bez zážehu ? ) , každopádně když startér točil, tak si ani jeden válec neškytnul (prostě jako by nešla jiskra, nebo benzin nikam). Je něco co můžu preventivně zkontrolovat, aby se to neopakovalo, nebo mohlo v tom autě něco zamrznout (váha vzduchu ?), když jsem v těch -13C popojel jen ten kilometr, auto se ani neohřálo (možná zavlažilo)? A další otázka na tom parkovišti jsem odpojil baterku tak na 5minut, ale ta mrcha si tu chybu pamatovala a nešlo startovat, na jak dlouho bych musel odpojit baterku, aby se z jednotky smazaly chyby, jestli to tak vůbec jde řešit, když nemá člověk k dispozici OBDII adaptér , aby to mohl smazat z PC ?
LH
Příspěvky: 53
Registrován: 10 kvě 2008, 16:37

Re: chyby P0102 a P0302 nejede

Příspěvek od LH »

Kdybych si chtěl vyčistit váhu vzduchu, jak se to dělá, prolejt lihem, profouknout kompresorem, abych ji nezničil? :urcite?:
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: chyby P0102 a P0302 nejede

Příspěvek od NoX »

pokud starter toci,a motor ani neblafne, tak bych hlavne zkontroloval imobilizer... presne to same se delo me... RJ proste nepustila zapalovani, takze sem mohl tocit, jak sem chtel :D
LH
Příspěvky: 53
Registrován: 10 kvě 2008, 16:37

Re: chyby P0102 a P0302 nejede

Příspěvek od LH »

já jsem právě mohl točit asi 5vteřin, pak chyba motoru a ty kódy co jsem psal výše, opětovně točit šlo až po resetu chyb. Kde se v autě nachází ten imobilizér, že bych alespoň na ty kontakty kouknul, víc na tom stejně asi neuvidím?
LH
Příspěvky: 53
Registrován: 10 kvě 2008, 16:37

Re: chyby P0102 a P0302 nejede

Příspěvek od LH »

Tak dnes opět ráno sednu dojedu cca 2km, chcípnu auto, jdu si něco zařídit ani ne za 20minut jsem u auta. Sednu zapnu klíček a hned na displeji F (mám Corsu C s automatem easytronic a tam když je problém, tak to hodí na displej písmeno F) , startérem točit nešlo (což je rozdíl proti minule, to startér točil asi 5s a pak se vypnul a hodilo to chybu). Tak jsem připojil notebook načetl jednotku, ale ta hlásila bez závad, tak kouknu zpět na displej tam normálně N, takže ta chyba zmizela sama jestli je to vůbec možný? Tak jsem nastartoval a odjel. Doma jsem rozdělal váhu vzduchu jestli není špinavá, ale leskne se jak psí k...., tak jsem alespoň prostříkl konektor sprejem na kontakty a zase ji vrátil. Ale co s tím dál nevím, je to auto manželky a tam by si s tím notebookem asi neporadila :urcite?:
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: chyby P0102 a P0302 nejede

Příspěvek od Arci »

pokud imobilizér nenačte kód z klíčku tak při startování bliká kontrolka ECU (motoru).... Nevím přesně jaká je strategie RJ (napiš přesné označení motoru) když zjistí že jeden válec nepálí ale určitě by měl motor naskočit, tzn. zkontroluj tlak paliva co jde z čerpadla ;-) (občas zamrzne a také rády zamrzají vstřikovací ventilky ;-) ) a pak určitě DIS modul (modul zapalování, návod na proměření jsem tu už někde dával) a dále odpor kabelů ke svícím..
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
LH
Příspěvky: 53
Registrován: 10 kvě 2008, 16:37

Re: chyby P0102 a P0302 nejede

Příspěvek od LH »

Mám CORSU C 12 16V (Z12XE) + Easytronic robotická převodovka. Píšeš: pokud imobilizér nenačte kód z klíčku, tak při startování bliká kontrolka ECU (motoru).. Jsem si jistej , že v tom prvním případě (kdy mi to hodilo ty chyby P0102, P0302, když motor točil, ale nenaběhl(ani neškytnul), tak kontrolka ECU neblikala. V tom druhým případě točit motorem nešlo, OBDII žádnou chybu nevyčetl a chyba F z displeje zmizela sama, co jsem se dočetl na fóru u západních sousedů, tak pravděpodobně byla převodovka líná vyřadit kvalt, což se prý v takové zimě může stát a je potřeba to zkusit znova, když vyřadí tak F zmizí a v řídící jednotce prý o tom nezůstane žádný záznam (chybový kód). Takže nejspíš půjdu po konektorech , cvičně rozpojit, prostříknout sprejem na kontakty a otřít a zapojit. Jen ještě nevím, kde hledat ten imobilizer ? (levý sloupek u spolujezdce)? Abych nerozebíral zbytečně někde něco co s tím nemůže souviset.
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: chyby P0102 a P0302 nejede

Příspěvek od Arci »

Jj určitě ses dočetl dobře.. Převodovka využívá hydrauliky pro řazení, spojku, měnič momentu atp. no a jak vypadá olej v tomto mrazu si dovedeme představit (u prvních automatů se muselo čekat cca 5 min než se zahřál olej a teprve pak řadily ;-) ), to že netočil startér jsem přehlédl, tzn. převodovka opravdu nevyřadila či nerozepla spojku a proto z bezpečnostních důvodů nepustila startér abys náhodou neodjel aniž bys chtěl :-) .. Nj automat je hezký ale občas má své chvilky (až se oteplí tak bude vše určitě OK)... Jinak ty chyby budou nesmyslné protože do zapalování má co mluvit i RJ převodovky (odpojí napájení pal. čerpadla či zapalování o čemž ovšem RJ motoru neví tak hlásí chyby ale nemůže za to technika ale to že RJ převodovy se něco nelíbí a odpojí nějaký z okruhů RJ motoru)...
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
fiky123
Příspěvky: 2
Registrován: 03 čer 2016, 18:53

Re: chyby P0102 a P0302 nejede

Příspěvek od fiky123 »

Zdravim mohl by mi tu nekdo poradit? Kdo vyresil zavadu F? Uz jsem zoufaly
LH
Příspěvky: 53
Registrován: 10 kvě 2008, 16:37

Re: chyby P0102 a P0302 nejede

Příspěvek od LH »

Pokud svítí "F" na displeji, je to obecné upozornění na nějakou chybu. Pro určení závady je potřeba vyčíst na diagnostice ( OBDII ) kód chyby a podle seznamu kódů už se pak dá popřemýšlet o tom čím by to mohlo být..
Odpovědět