corsa B X10XE - nestartuje

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

jus
Příspěvky: 7
Registrován: 18 úno 2012, 18:23

corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od jus »

hned na zaciatok, viem ze je tu ohladne nestartovania kopec popisaneho ale!!!!
moj problem: auto corsa B X10XE som kupil s tym ze tecie vodna pumpa, startovala bezproblemov, no po troch dnoch som ju nenastartoval
pumpu sme vymenili + dalsie tesnenia .... po napichnuti na op com to vypisalo toto:
Total number of fault codes: 3
P1502 - Immobiliser No Signal
(00) - Not present
P1405 - EGR Valve Feedb. Voltage Low
(02) - Not present
P0403 - EGR Valve Open Circuit
(04) - Present
po vynulovani a opetovnych pokusoch nastartovat uz nic nevypisalo.

po par radach a poradach a precitani fora som skontroloval palivovu sustavu..rele,cerpadlo - benzin tlaci
vymenil som cidlo kluky
vycistil sviecky - iskru hadzu....
v odkladacej policke som nasiel nejaku suciastku ,po googlovani som zistil ze je to nejaky teplotny snimac ,predpokladam ze v aute teda bude novy.

no ta kotuha nie a nie naskocit
ak by mi niekto vedel poradit v com by este mohol byt problem bol by som povdacny za kazdu radu
dakujem
CORSA B 1,0 12V 1999
MERIVA B 1,4T 2010
Vectra C 1,8 2003 (ex)
mira1
Příspěvky: 27
Registrován: 14 led 2012, 21:32

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od mira1 »

Nemůžu nastartovat X10XE. Problém je v tom, že OP-COM nevypsal žádnou závadu. Může se stát, že je čidlo otáček kliky vadné aniž by to diagnostika zjistila? Ví někdo, jaké napětí by mělo být na snímači otáček kliky? Diagnostika naměřila 1,07 V. Je normální, aby se v průběhu startování totonapětí neměnilo? Co všechno ŘJ blokuje, pokud nemá signál od snímače otáček kliky? Vypíná jen palivové čerpadlo nebo i vstřikovaci ventily a zapalování?
mglore
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2009, 11:40
Bydliště: Plzeň

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od mglore »

nejdriv cidlo kliky by melo byt od bosche, pokud si koupil to nejlevnejsi - nakej ten facet - tak ty sou znami tim, ze nepretekajuuuu. Popis vic jak to nestartuje - starter toci nebo ne?
mira1
Příspěvky: 27
Registrován: 14 led 2012, 21:32

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od mira1 »

Taky si myslím, že je problém v čidle otáček kliky. Čidlo otáček jsem skutečně asi před rokem měnil za FAE. Bohužel jsem si staré, které zlobilo nenechal aspoň na zkoušku. Je mi jen divné, že umřelo v garáži bez předchozího varování. Už jsem objednal nové -Bosch, tak doufám, že ne zbytečně. Starter točí, baterie je nová.
mira1
Příspěvky: 27
Registrován: 14 led 2012, 21:32

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od mira1 »

Čidlo jsem vyměnil za nové (Bosch) a stále stejný problém. Při startování ukazuje diagnostika otáčky 160 ot.min, takže si myslím, že čidlo otáček kliky je v pořádku.
Zkoušel jsem diagnostikou otestovat akční členy. Čerpadlo se rozběhlo, krokový motorek se natáčel, EGR otevíral, při aktivaci jednotlivých zapalovacích svíček diagnostika vypsala load.
Poraďte mi, co mám ještě vyzkoušet. V ECU nejsou žádné závady.
dream7000
Příspěvky: 15
Registrován: 18 kvě 2012, 19:30

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od dream7000 »

co rozvody? nastavenie na pripravky?
mira1
Příspěvky: 27
Registrován: 14 led 2012, 21:32

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od mira1 »

Je někdo z okolí F-M nebo Ostravy, kdo by mi půjčil čidlo otáček kliky? Pravděpodobnost, že i nové čidlo je vadné je sice malá, ale nenapadá mně jiný způsob jak ji vyloučit.
Případně někdo u koho bych mohl svoje čidla vyzkoušet.
mira1
Příspěvky: 27
Registrován: 14 led 2012, 21:32

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od mira1 »

Tak Corsa už jezdí. Byl přeskočený rozvodový řetěz.
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od FatriX »

zdar na kiolik tě vyšlo ten řetěz dát zpátky? :) taky mám skočený jezdí ale uplně blbě a chci to nechat zpravit udělal bych si to sám ale to by bylo asi na dlouho :D
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od Hgi »

může mi někdo vysvětlit, jak je možný, že se ten motor nepotká, když máte skočenej rozvoďák?
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od FatriX »

asi ma kratke ventily!!! co jineho...
mira1
Příspěvky: 27
Registrován: 14 led 2012, 21:32

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od mira1 »

FatriX píše:zdar na kiolik tě vyšlo ten řetěz dát zpátky? :) taky mám skočený jezdí ale uplně blbě a chci to nechat zpravit udělal bych si to sám ale to by bylo asi na dlouho :D
Nastavit časování lze provést i bez demontáže víka rozvodů. Je ale dobré k tomu mít trn pro zajištění kliky a přípravek pro zajištění vaček ve správné poloze. Znamená to sundat víko ventilů a nastavit kliku tak, aby 1. válec byl v HU, vačky na 1. válci směřovaly nahoru a zajistit kliku trnem přes otvor v bloku motoru. Zajistit hydraulický napínák. Sundat ozubené kolo z přední vačky. Tím se uvolní řetěz. Nastavit obě vačky, tak aby je šlo zaaretovat přípravkem (vačky na 1. válci by měly směřovat šikmo od sebe). Pak už "jen" nasadit řetěz s ozubeným kolem, vytáhnout přípravky a nasadit víko. Práce asi na 2 hodiny.
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od jamal.jefries »

to HGI: když máš skočenej řetěz nebo řemen jenom o jeden zub tak se to většinou nepotká u těhle motorů ale jenom to nahovno jede nebo to nestartuje ale známímu se povedlo na seatovy přehodit rozvody o 2 a taky se mu to nepotkalo jenom to skoro nenastartoval :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
dream7000
Příspěvky: 15
Registrován: 18 kvě 2012, 19:30

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od dream7000 »

Nastavit časování lze provést i bez demontáže víka rozvodů. Je ale dobré k tomu mít trn pro zajištění kliky a přípravek pro zajištění vaček ve správné poloze. Znamená to sundat víko ventilů a nastavit kliku tak, aby 1. válec byl v HU, vačky na 1. válci směřovaly nahoru a zajistit kliku trnem přes otvor v bloku motoru. Zajistit hydraulický napínák. Sundat ozubené kolo z přední vačky. Tím se uvolní řetěz. Nastavit obě vačky, tak aby je šlo zaaretovat přípravkem (vačky na 1. válci by měly směřovat šikmo od sebe). Pak už "jen" nasadit řetěz s ozubeným kolem, vytáhnout přípravky a nasadit víko. Práce asi na 2 hodiny.


pekne si ti napisal, ale netreba zabudnut na dolezitu vec aj ked zaistis vacky do spravnej polohy este musi na pripravok nastavit vacku ktora ma signalne koliesko na snimac a na to je pripravok na obr.5, bez toho nikdy ten motor nepojde ako má.....inak viko ventilov kazdopadne dolu :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od FatriX »

včera sme to dělali z bráchou :D bez přípravků a jede ale pořád špatně to byl kumšt :D jinak na tom kolečku jak je ten plíšek na snímání vačky je šipka ktrá musí směřovat nahoru dělali jsme to bez přípravků sice auto pořád blbne ale je to lepší asi je skočenej pořád o zub :(
Odpovědět