EGR ventil

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Marek Sládek
Příspěvky: 185
Registrován: 19 kvě 2011, 19:48

Re: EGR ventil

Příspěvek od Marek Sládek »

Ahoj.
Tak Ti zde napíši svůj aktuální poznatek. EGR ventil mám na své Corse necelej jeden rok zcela nový Delphi a k tomu ještě zaslepen. Včera mě začalo auto zničeho nic po nastartování, když už bylo ohřáté do cca 15s vždy chcípat, když jsem jej držel pod plynem tak se udrželo, jak jsem dal nohu z plynu - chcíp-ho. Ještě jsem začal cítit takovou výkonovou díru mezi 4000 a 5000 ot/min. Měl jsem za to, že je to asi nekvalitním benzínem. Nabral jsem v Německu a dal do něj aditiva a ono se to vůbec nezlepšilo. Na palubní desce žádná závada na diagnostice také žádná uložená porucha. Dneska jsem se tomu více věnoval a nejspíše na to i přišel. Když jsem ten EGR ventil odpojil elektricky tak už auto najednou vůbec nechcípalo, ale pro změnu se hodilo do "nouzáku". EGR jsem vyndal a zřel jsem že je klidně drze pootevřen ! Jinak byl ale zcela čistý. Rukou jsem ho postrčil a on zaklapl. Přidržel jsem ho zpět a pokusil se nastartovat ale to nešlo, EGR se zase pootevřel, ale opět nezavřel. EGR jsem vzal a prostříknul WD. Najednou začal po připojení k baterce na zkušebních kontaktech krásně makat (vysouvat a zasouvat).
Mám za to, že i když je EGR zaslepený, pak pokud zůstane pootevřený tak data o své poloze odešle do ŘJ a ta upravuje směs takovým způsobem, že motor zdechne - udusí se (ikdyž je zaslepený, stejně se pokud není v ŘJ odprogramován hýbe a odesílá informace o své poloze a ovlivňuje složení směsi). Po tomto promazání je EGR zpět na svém místě, na záslepce. Nyní startuji bez problémů a výkonová díra je pryč.
Poučení - To že je EGR nový, nebo vyčištěný, ba dokonce zaslepený neznamená, že nemůže pozlobit.
Mnoho zdaru, Mára
Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE)/Sport, LPG + FlashLube, sání Green, střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepený EGR, Tempomat, výhřívané sedačky, okna+ zrcátka v ele., Op-Com + LPG Elpigaz diagn., 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
stunik
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2009, 20:06
Bydliště: Chrudim

Re: EGR ventil

Příspěvek od stunik »

Rozdělovač ani kabely ke svíčkám to nemá, má to lištu. Palivový filtr jsme měnili před dvěma lety. Dělá to jen někdy. Už fakt nevím... :wc_tlac:
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil

Příspěvek od MAMBO »

Maro: Ja ten EGR mam v pohodě, ale šlo mi o to at to nebere z vyfuku do sání bordel...
Corsa B 1.0 5 dveř
stunik
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2009, 20:06
Bydliště: Chrudim

Re: EGR ventil

Příspěvek od stunik »

Mambo, máme egr u 1.0 12_V zaslepený a v pohodě, žádné chyby to nehlásí.
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil

Příspěvek od MAMBO »

kdo ti to delal, ty sam? :wink:
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil

Příspěvek od MAMBO »

Se divim ze to tady moc lidi nema zaslepene :?
Corsa B 1.0 5 dveř
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil

Příspěvek od FatriX »

tak kdyz to fachci tak tpoc ne :D jet to jede tak dobre
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil

Příspěvek od MAMBO »

A musi se davat nove tesneni kdyz se rozebere ten EGR aby se to zaslepilo ?
Corsa B 1.0 5 dveř
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: EGR ventil

Příspěvek od obcannofka »

pokud se nemýlím, tak vyndáš těsnění, je tam kovový jako bývá někde např. u příruby na výfuku atd. místo něj tam dáš jiný, ale bude v něm míň děr, tím se to zaslepí ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil

Příspěvek od MAMBO »

No to presne mam doma, mi to tu nekdo vyrabel uz si nevzpominam, nebyl jsi to ty? :D Jinak jsem myslel jestli kolem je nejake gumove tesneni, nebo tak něco... Doufam ze to neudela chybu na te 1.0 corsa B
Corsa B 1.0 5 dveř
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: EGR ventil

Příspěvek od obcannofka »

já jsem to nebyl, nemám s tím zkušenosti, ještě jsem o záslepce ani nepřemýšlel. Myslím, že tam bude jen tohle těsnění.... jestli to zaslepíš, tak určitě napiš jak to bude fungovat :)
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil

Příspěvek od MAMBO »

Tak par lidi to tu ma zaslepene na 1.0 otazka jestli to vydrzi nafurt, prej se to promazava aji
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil

Příspěvek od MAMBO »

tam se musi dat tesneni z obou stran :x
Corsa B 1.0 5 dveř
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil

Příspěvek od FatriX »

co furt resite zaslepeni???..... :D ja nic nezaslepoval akorat 1 vycistil a no problemo od roku 98
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: EGR ventil

Příspěvek od jamal.jefries »

zatim.......... ;-) ;-) ;-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Odpovědět