EGR ventil

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

stunik
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2009, 20:06
Bydliště: Chrudim

EGR ventil

Příspěvek od stunik »

Poradí prosím někdo? Na manželčině Corse B 1.0 12V r.v. 99 jsem již vyměnil lambda sondu, váhu vzduchu a vyčistil škrtící klapku. Auto pocukávalo a nešlo za plynem při rozjezdu. Rád bych se pustil do vyčištění případně zaslepení EGR ventilu. Nevíte jestli musím vypustit chladící kapalinu při vyndání EGR? Nemáte někdo postup zaslepení tohoto "kurvítka" :evil: Docílil jsem, že zhasla kontrolka závady motoru, ale stále to ještě není ono. Prý je tento motor dosti choulostivý na svíčky, ale zkoušel jsem jak platinové od Bosche, tak naše Brisky pro tento typ motoru. Už nevím jak z toho udělat žihadlo :mrgreen:
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil

Příspěvek od petanek192 »

jestli chces zihadlo tak to vyndej a dej tam neco jineho ... kazdopadne na zaslepeni neni treba vypoustet kapaliny ... ale nez to zaslepis tak ten egr poradne procisti pak to bude chodit ideal cistic brzd ve spreji cca 100kč ...

povim ti to co sem rekl i tatovy kdyz ten trivalec privezl domu ... PUL MOTOR, PUL CHLAP !
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
mglore
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2009, 11:40
Bydliště: Plzeň

Re: EGR ventil

Příspěvek od mglore »

tady mas reseni i s postovnym za 150 Kč: (sjed na tom odkazu az dolu, mas tam i obrazek jak na to xD)

http://www.ebay.co.uk/itm/EGR-valve-bla ... 0947851150

normalne das zaslepku misto tesneni a jak pise petanek egr predtim poradne vycistit ( jak pise cistic brzd je na ten
kentus idealni ) a nasledne promazat wdkem ), zaslepku , prisroubovat zpatky a hotovo.
Egr je soucast sani/vyfuku, na nic neni treba jineho sahat, maximalne pro klid duse pri manipulaci odpojit baterku.
stunik
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2009, 20:06
Bydliště: Chrudim

Re: EGR ventil

Příspěvek od stunik »

mglore píše:tady mas reseni i s postovnym za 150 Kč: (sjed na tom odkazu az dolu, mas tam i obrazek jak na to xD)

http://www.ebay.co.uk/itm/EGR-valve-bla ... 0947851150

normalne das zaslepku misto tesneni a jak pise petanek egr predtim poradne vycistit ( jak pise cistic brzd je na ten
kentus idealni ) a nasledne promazat wdkem ), zaslepku , prisroubovat zpatky a hotovo.
Egr je soucast sani/vyfuku, na nic neni treba jineho sahat, maximalne pro klid duse pri manipulaci odpojit baterku.

Děkuju :D
jen škoda, že se ta záslepka nedá koupit někde u nás. Nemám účet na ebay. :hmmm:
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil

Příspěvek od MAMBO »

Ja tu zaslepku mam 1.0 mi ji tu někdo vyrobil ale v oplu si s tim asi nechteli hrat nebo rikali ze to s tim nepojede tak ted nevim jestli to tam davat... chtělo by to zkusit, ma to tady vubec nekdo zaslepene na 1.0?
Corsa B 1.0 5 dveř
mglore
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2009, 11:40
Bydliště: Plzeň

Re: EGR ventil

Příspěvek od mglore »

Co se "autorizovanych servisu opel" tyce, tak ja mam jen spatne a horsi zkusenosti, aspon tady v Plzni,
skoda mluvit, neznam dostatek nadavek. Ja bych tam radsi tu zaslepku nedaval, motor muze bud explodovat nebo bude mit 400 koni a neudrzis ten litr na silnici jak to bude hrabat xD.
Ale vazne, smyslem egr je snizovat emise - tj. prepousti to cast vyfukovych plynu zpet do sani - coz by samo o sobe nevadilo, jenze vyfukove plyny obsahuju spoustu dehtu , nespalneho karbonu atd. coz ti plni sani i motor vrstvou kentusu, coz driv nepo pozdeji vede a) k totalne ucapnemu nefukcnimu egr ventilu, ventily obaleny vrstvou asfaltu..proste motoru to nesvedci. Dokonce u motoru 1.9 cdti samotny opel!!! zacal zaslepovat egr, protoze to zasiralo motor tak nehorazne, ze meli same reklamace xD.
Jinak motor bez egr jede lepe, ma pa¨r koni navic ( cerstvy nespaleny vzduch s kyslikem vs. smeska po probehlem spalovani se zbytkovym kyslikem a spoustou odpadu...)
mira1
Příspěvky: 27
Registrován: 14 led 2012, 21:32

Re: EGR ventil

Příspěvek od mira1 »

Mám taky X10XE a EGR zaslepený asi rok. Voda se nemusí vypouštět, je třeba ale počítat s tím, že všechna, která je nad spodní hranou EGR vyteče - EGR u tohoto motoru je chlazený vodou. Doporučuji proto aspoň vyprázdnit expanzní nádobu.
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: EGR ventil

Příspěvek od Robin »

Já se děsím poruchy EGRu, je to drahá záležitost. Divím se, že jsou problémy u benzínových motorů, kde jsou čisté splodiny. Já mám diesel, upravenou řídící jednotku tak, že mě to hulí jako blázen a mám najeto 200 tis. km a stále dobrý. Jediný vysvětlení, proč je to zatím o.k. by asi bylo to, že je EGR u mě skoro pořád zavřenej. :-) Dporučuju jezdit na plný plyn. :D
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil

Příspěvek od MAMBO »

Jo to vim jak to funguje, par lidi rika ze i 1.0 se da zaslepit, u tech servisu to je individualně ktery je dobry a ktery je spatny, 90% jich je špatnych a to jsem optimista :lol: nejlepsi jak si udelas sam. Vetsinou v tech servisech se jim nechce experimentovat s takovyma vecma tak sem se moc nedozvěděl, ale tvrdili ze to nepojede jak by mělo a bude hlasit chybu, tak mi zaslepka lezi doma...
Corsa B 1.0 5 dveř
georgv
Příspěvky: 26
Registrován: 20 čer 2012, 21:21

Re: EGR ventil

Příspěvek od georgv »

Mě to pocukavalo, dal jsem svice od NGK a hodně se to zlepšilo.
Na bezinaky od koncernu taky zasadne jen ngk.
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil

Příspěvek od MAMBO »

ještě někod ma ten EGR zaslepen na 1.0 ? nějake postřehy a tak?
Corsa B 1.0 5 dveř
stunik
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2009, 20:06
Bydliště: Chrudim

Re: EGR ventil

Příspěvek od stunik »

Tak přátelé už nevím vyměnil jsem lambda sondu, váhu vzduchu, vyčistil a zaslepil egr ventil, vyčistil škrtící klapku, zkoušel jiné svíčky, žádnou závadu to nehlásí a auto přesto občas cuká, řekl bych že za studena víc. Už nevím co s tím. :evil: A přitom to po tom vyčistění a zaslepení egru už vypadalo nadějně. A zase cuká.... :lowrider:
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: EGR ventil

Příspěvek od Gooder »

A co kabely ke svíčkám?
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
pdk88
Moderátor
Příspěvky: 2132
Registrován: 24 črc 2007, 12:03
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil

Příspěvek od pdk88 »

rozdělovač, cívka?
Corsa A GSi C20XE "Orangeer"
Corsa A C20XE "Terrorschlumpf"
neu: Corsa C GSi Z18XE
ex: Corsa B combi X14XE "Bublina"
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil

Příspěvek od FatriX »

to ne to bude na 80% zasranej palivák :) nebo nádrž
Odpovědět