EGR ventil

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil

Příspěvek od MAMBO »

Fatrix: a nebyl ten EGR vyměněny? on tak od vyroby se nezanesl moc jo, to se mi nezda, ale tak fakt je ze on je zavreny pri plnem plynu :lol:
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: EGR ventil

Příspěvek od Hgi »

tím, že se ten EGR zaslepí tak to má tu výhodu, že ti nejde bordel do motoru z výfuku do sání, tzn. nezasírá se ti škrtící klapka + určitě to bude prospívat životnosti motoru. Teoreticky by se mohl zvednout o něco málo výkon motoru, když se dostává stále čerstvej vzduch z okolí a ne z výfuku, ale to bude spíš jenom teorie. Osobně si myslím, že při plným plynu by se měl EGR úplně zavřít.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil

Příspěvek od FatriX »

egr je origo ten co tam byl akorat jsem ho 1dnou pro jistotu vycistil a no problemo a kdyz to tam je tak at to tam je a fachci ne? a kdyz uz budu chtit vykon tak si kupim c20let :D 1.6staci
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: EGR ventil

Příspěvek od MAMBO »

No vzheldem k tomu ze mi tady porad nekdo radi, tak taky přispěju, vam popisu postup nebo to tu nikde není na foru. Vyrobi se zaslepka pro daný typ motoru, ja mam 1.0 a 1.2 16V je stejne konstrukce (zaslepky jsou jine velikosti)takze to jde zaslepit, ty dalsi je treba dohledat tady co a jak vypada. Rozebere se to a ja mam na obou stranach těsnění co ma byt na EGRu, takze 2x nove tesnení. Z tuby tesnici tmel nepomohl, tekla chladici kapalina z toho, takze tesneni dat. Kontrolka motoru nesviti, vsechno slape. V servisech tomu nikdo nerozumí na to pozor :o Taky jsem slysel ze jedna z peti cors to neveme (sviti kontrolka motoru), co na tom pravdy nevim. Kazdopadne ja to mam na 1.0 a zatím v pohodě uvidime casem. Taky nemam moc najete, tak nevim jak na tom budou EGRy pred smrti po zaslepeni. Ten kdo vyrabi ty zaslepky tak at se ozve tu těm lidem, uz si nepamatuju kdo to byl, lezela mi doma dva roky :o
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa B 1.0 5 dveř
KruntoradO
Příspěvky: 2
Registrován: 16 lis 2013, 08:55

Re: EGR ventil

Příspěvek od KruntoradO »

Zdravím, mě bylo řečeno že ten egr ventil můžu zaslepit celej a žádnou díru dělat nemusím.
Díky za odpověď O.K.
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil

Příspěvek od FatriX »

každej motor asi jinej :D ja ho zasraný nemám :) a od novoty vakčí dodnes :)
Pan Banánek
Příspěvky: 70
Registrován: 18 dub 2012, 17:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: EGR ventil

Příspěvek od Pan Banánek »

Tady je foto záslepky, já mám egr zaslepený už přes rok a zatím žádný problém, kupoval jsem ji na ebay
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pancho159
Příspěvky: 10
Registrován: 02 pro 2011, 14:15
Bydliště: Strakonicko

Re: EGR ventil

Příspěvek od Pancho159 »

KruntoradO píše:Zdravím, mě bylo řečeno že ten egr ventil můžu zaslepit celej a žádnou díru dělat nemusím.
Díky za odpověď O.K.
Corsu už sice nemam, ale mam dojem, že ta díra je na chladící kapalinu (alespoň u 1.0 12V a 1.2 16V), tudíž bych nedoporučoval zaslepit úplně, ale použít záslepku s dírou, třeba z ebay za nějakých 180Kč i s poštou viz. http://www.ebay.com/itm/EGR-valve-blank ... 8e&vxp=mtr
Corsa C 1.0 12V Z10XE 3dv
Ex: Corsa B 1.0 12V X10XE 5dv
Odpovědět