Odklon kol přední nápravy..

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Uživatelský avatar
JurdaMichall
Příspěvky: 52
Registrován: 25 zář 2012, 20:19
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Odklon kol přední nápravy..

Příspěvek od JurdaMichall »

No myslím že to budeš muset udělat pokus omyl. Protože si představ jak dlouhý je rameno, tlumič a když budou někde dva milimetry tak to okem na tom díle ani nepoznáš a na kole to udělá velkej kus. Ale přikláněl bych se taky k variantě propilování děr na tlumoči. Některá auta tam mají excentr originál na štelování geometrie odklonu.
hondzik1
Příspěvky: 16
Registrován: 31 črc 2012, 14:04
Bydliště: Most

Re: Odklon kol přední nápravy..

Příspěvek od hondzik1 »

No.. Asi mi nezbyde nic jiného, než fakt zkusit..
Sice prasácky jen jednu stranu, ale pokud pomůže...
Takže ramena, čepy, stabilizátor, veškerý silentbloky.. ??
Napadá někoho ještě něco?
A asi zkusím i jinou těhlici.. Pro jistotu.. jen vyzkoušet..

:wc_tlac:
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: Odklon kol přední nápravy..

Příspěvek od obcannofka »

Ještě se koukni na uložení ramene úplně vepředu na nosníku, může tam být špatný silentblok a jak auto něco váží, tak to kolo táhne směrem ven, mám to trošku taky, ale gumy se sjíždějí dobře....
Přikládám foto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
hondzik1
Příspěvky: 16
Registrován: 31 črc 2012, 14:04
Bydliště: Most

Re: Odklon kol přední nápravy..

Příspěvek od hondzik1 »

Zkusím..
Doufám, že na něco přijdu a nebudu muset něco někde pilovat a tak..
To si nechám jako nejkrajnější řešení..
Jakub Jakub
Příspěvky: 1
Registrován: 20 pro 2022, 19:45

Re: Odklon kol přední nápravy..

Příspěvek od Jakub Jakub »

hondzik1 píše: 22 led 2013, 15:32
Hgi píše:
Jestli mi chceš tvrdit, že Těhlice může bejt ohnutá, tak vůbec netušíš co to těhlice je. Jenom pro ukázku.
Obrázek

Těhlice je výkovek nebo výlisek, ve kterým drží náboj kola, tzn. je to nějaká ocelo-litina, která je sice pevnější než klasická litina, ale i tak ji nelze nikam, nikdy ohnout! Maximálně může prasknout.
Já Ti nic takového netvrdím.. Samotnýmu mi to přijde jako blbost.. Ale zřejmě už někdo řešil stejnej problém jako já a dozvěděl se toto.. :-)

Každopádně zkusím Tvou radu.. Něco o tom někde zjistit, nebo servis..
Protože od svislice je to kolo odkloněný cca o 2,5 cm na 13" kole.. Tak nevím, jestli tohle doženu ...

Tak ty budeš dobrej jarin z vesnice ,tehlice nemůže být ohnutá ???můžeš mi říct tvou úvahu proč by nemohla ?je snad z vesmírného materiálu ?po nárazu ,a to i sebemenším se tehlice spolu s rameny ci napravnici bezproblemu zdeformuje a to tak ,že pokud neproběhne její výměna ,tak na geo se klidně nedomerite a to i o centimetry . Naprosto běžná realita a to i u novějších aut kde jsou tehlice z kvalitnějších Materialu tak po nehodách jsou na odpis (zkřivené,na pohled samozřejmě těžko lze poznat ) že je nutné je vyměnit ! Chceš li se hádat ,přijeď k nám na servis pár těchto tehlic ti mohu věnovat z našeho kontejneru .
Odpovědět