Corsa B 1.4i Spojka

O všem a všech Corsách.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
bigboss
Příspěvky: 14
Registrován: 16 dub 2011, 22:33
Bydliště: Praha

Corsa B 1.4i Spojka

Příspěvek od bigboss »

Zdravím,
tak nějak mi umírá spojka a tak jsem začal zkoumat jak bych si ji mohl vyměnit sám.
Koukal jsem do chytré knížky Jak na to? a tam píšou že se spojka dá vyměnit u motoru 1,2 a 1,4i i bez vyndání převodovky... tak se chci zeptat jestli má někdo zkušenost s tím, že se opravdu nemusí vyndavat a jestli to zvládne i takový nemehlo jako jsem já :D :urcite?:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa B 1.4i Spojka

Příspěvek od petanek192 »

Dle me je jednodusi vyndat prevodovku je to prace na 2hodiny a mas hotovo :jj_good:
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Corsa B 1.4i Spojka

Příspěvek od Hgi »

??? a jak by ses jako chtěl dostat ke spojce bez toho, aniž bys stáhl z motoru převodovku? To jako použiješ teleport či asgardskej paprsek?

Přesně jak píše Peťa, na zvedáku to je otázka 2 hodin a spojka je vyměněná :)
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa B 1.4i Spojka

Příspěvek od petanek192 »

Vyhodis nahore domeček razeni a demontujes boční víko a vytahnes celej převod z obalu tzn mrkev taky .

A spojka spodem :jj_good:
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
tapecinung
Příspěvky: 12
Registrován: 18 říj 2013, 14:26

Re: Corsa B 1.4i Spojka

Příspěvek od tapecinung »

Jak psal petanek192 , převodovka zustane na autě max unik trocha oleje z převodovky , před měsícem jsem to dělal a ani nema cenu moc utracet spojka šlape jak nova i za 1000kč, malo kdy byva cela spojkova sada většinou , lamela + ložisko , kdyby jsi chtěl přítlačák a lamelo mám zánovní stav se a dam ti ji ale myslim ze bude v haji lozisko . jinak je tam i otvor pro kontrolu spojky. Přeji hodně štěstí s nepřátelskejma šroubama :).
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Corsa B 1.4i Spojka

Příspěvek od Hgi »

petanek192 píše:Vyhodis nahore domeček razeni a demontujes boční víko a vytahnes celej převod z obalu tzn mrkev taky .

A spojka spodem :jj_good:
aha, no ok... tak já radši vytáhnu poloosy, povolím těch 8 šroubů a celou tu převodovku hodím dolů... Přijde mi to jako rychlejší způsob.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Odpovědět