Jak snížit spotřebu>tipy a rady

O všem a všech Corsách.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Jak snížit spotřebu>tipy a rady

Příspěvek od System »

každej tu píše jak skvělou spotřebu má, ale co se týká článků na netu, obsahujou často protichůdný názory...např co se týká neutrálu při jízdě z kopce. a tak, jak jezdíte vy? já mam corzu B (r.v.94) 1,4i ale pod 6 litrů se nedostanu...když jsem jí na pár km půjčil tátovi, on vytáčel motor do 3 tisíc (mě to trhalo uši a bylo mi kozičky líto :D protože řadim těsně nad 2000 - o5 díky radám z internetu, kde se říká že čim vyžší otářčky, tim vyžší spotřeba) tak jel asi za 5,3...takže vaše rady, tipy atd?
pro prehlednost upraven nazev topicu by: toxik-q
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

rekl, bych, ze radit tesne nad 2k znamena to docela dusit...

Ja mam sice 1.0, coz asi hodne zalezi, ale radim tam, ze vytocim lehce pod 3k a hodim dalsi stupen, cimz to spadne nekam ke 2k..

Na jaky stupen jezdis ve meste 50tku?

Urcite taky sejde na tom, co tankujes (JZD a podobne paliva se hodi tak pro Palacha, do nadrze to nepatri)

V lete jsem jezdil za 5.03, ted v zime asi o litr vice
Corsa B 1.0 12V 1998
Uživatelský avatar
brody
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 138
Registrován: 26 kvě 2008, 21:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brody »

No, tak podle citu. Ale co se tak rika, ze nejmensi spotreba je, kdyz ma motor nejvetsi kroutak. Ale zase s mirou, ne, kdyz mam nejvetsi kroutak 2300-4500, tak to tocit do 4 tisic, mysli se ta spodni hranice :-) Jinak sem mel pucenou corsu 1.4 v automatu a po okreskach v horach kolem 5.6, zptaky z kopce 4.8... Kdyby to nebyl automat, tak to ma asi este min....
Corsa C 1.8 16V GSi
Obrázek
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Příspěvek od System »

Gringo_Joe:ve městě? zkoušel jsem jezdit na 5 (někde jsem četl že to spotřebu sníží) ale to bylo těsně nad 1500 otáček a měl jsme pocit že to dusim...takže jezdim na 4 kolem 2000....je to dobře?
jo a k tomu co tankuju: dvě nádrže jsem vzal na ONU, ale kvalita nic moc...ted tankuju u Shellu a spotřeba se mi tim snížila ze 7 na 6...ale stejně závidim těm co jezdí třeba za 4,8 :?
smazana citace by toxik-q
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Příspěvek od System »

brody: a kde zjistim jakej krouták má 1,4i (44 kW) ? Někdo mi řikal že v TP, ale tam jsem nic takovýho nenašel... :roll:
smazana citace by toxik-q
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Karel Maly
Příspěvky: 156
Registrován: 09 črc 2007, 00:04
Bydliště: Dnešice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel Maly »

http://www.kadett.cz/technika/motory.htm
je to sice na strankach Kadett ale motor je stejnej C14NZ mas nejspis
Mlaďas
Příspěvky: 42
Registrován: 16 čer 2008, 19:03
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mlaďas »

No, já mám litra a dal jsem za 1100,- (plná nádrž) 560 km. Bylo to do Brna a zpět + nějaký pojezdy Brnem. A to jsem na dálnici jel, co to dalo, takže i 175 km/h...
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nezdvorak »

když jsem loni jezdil do práce s 1.5D (40 km) tak jsem nejezdil víc než 80 km/h (sice i v obci ) ale snažil jsem se ject pořád stejně .... spotřeba slezla na neuvěřitelných 3,75 l nafty.... teďka mám 1.5TD a jezdim tak do 130 za 5,5l
Obrázek
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

system> řadíš moc brzo,chce to tak jak to točil tvůj táta,3000-3500,mám stejnej motor a na 6 litrů se na dálce v pohodě dostanu a to jí nešetřim,když někam jedu dál,tak si to chci užít :lol: :lol: Taky musíš vzít v úvahu že nemáme Ecotec kterej je dělanej na malou spotřebu. C14NZ je motor starý konstrukce. Ale nemáme zas ty sráče typu váha vzduchu,AGR atd,takže se nám nic nesere :!: :wink:
Uživatelský avatar
dj-si
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 355
Registrován: 27 pro 2007, 23:02
Bydliště: moravská třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dj-si »

naprosto s HAVLIM souhlasim, řadíš brzo. Kup si nějakej decent laďák a ten zvuk se ti bude líbit 8) taky mám ten samej motor a mluvím zvlastní zkušenosti
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Příspěvek od System »

díky za rady...sotva jsem si koupil corzičku (před 4 měsícema) hned jsem se snažil zjistit na netu jak snížit spotřebu a dočetl jsem se že čim vyžší otáčky, tim vyžší spotřeba, takže 1500-2000 mi připadali jako ideální :D
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Ideal pro tenhle motor je 3 tisíce, :wink: Když přeřazuješ, když jedeš tak ti to nesmí jít pod 2 tisíce,to už to podtáčíš a to je na spotřebu horší než to občas přetočit :idea: Přece nebudeš jak důchodce co valí do Lídlu :lol:
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Příspěvek od System »

Havli: to bych hrozně nerad :oops: :D
smazana citace by toxik-q
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Adiss
Corsa forever
Příspěvky: 490
Registrován: 06 črc 2008, 21:34
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adiss »

myslím si že na 1.4 benál (starší motor) to je cajk ale řadit už při 2000 ot/min je asi blbost.. ja mam 1.5 TD a spotřeba vychází na cca 5 litrříku ale ja jezdim jen po vesnici .. takže 5 km a zdechnu to.. když jedu dalkovou aspon 100 km tak není problem to udržet pod 5 litru.. ale každopádně ho nešetřím... (teda když je ohřátej) za studena bych mymu mazlikovy nenaložil ani kdyby mě předjižel fiat 500ccm to se nedělá.. KOR v zimě :oops:
Opel Corsa 1.5TD JOY
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Příspěvek od System »

tak co se týče tý zimy, mam před chladičem krabici...nevim do jaký míry to je nebo neni profesionální, možná jsem fakt kloboučkář jedoucí pro vajíčka, já nwm, ale mam pocit že je lepší když se ten motor dokáže trošku zahřát i na těch 15 km co jezdim
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Odpovědět