ETHANOL E85

O všem a všech Corsách.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
zdendau
Příspěvky: 29
Registrován: 02 lis 2011, 16:41

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od zdendau »

no mě to také docela hodně žralo mrkni se ještě na olej jestli neubyl a jakou má barvu.mě to vzalo i trochu oleje někde jsem to tady již popisoval.po návratu k benzinu je oleje stále dost.
dejved
Příspěvky: 3
Registrován: 24 črc 2012, 09:24

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od dejved »

Jen info pro ostatni.

Mam Corsu 1.2 59kw 2007 rok.70 000 km najeto a ted jsem si nechal namontovat jednotku Eurpeconflex /bioethanol85.cz. Jezdim teprv prvni nadrz a musim zatim rict ze spotreba se zvedla cca 1 litr/ je pravda ze tomu ted ale vice davam/ a na nadrz 40litru najedu cca 550Km. 7.2spotreba cca

CHystam se vymenit palivovy filtr / jeste jsem ho ale nenasel :)/ a rovnez mam vzduchvoy filtr K&N a svicky jsem koupil nejake iridiove 200kc kus.
zdendau
Příspěvky: 29
Registrován: 02 lis 2011, 16:41

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od zdendau »

palivový filtr by měl být vzadu u nádrže asi dole vedle nádrže na drátových sponkách
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Gooder »

Co jsem tak zjišťoval a četl na internetu, tak pro využití veškerého potencionálu E85 je potřeba změnit i předstih, ne jen změnit vstřik. A to v drtivé většině spoečnosti, co jednotky pro E85 montují, nedělají. Jejich jednotky k tomu nejsou uzpůsobené(co jsem koukal, tak takovéto jednotky se pohybují v cenách 10000+). Navíc po namontování této jednotky s řízením předstihu spotřeba vzroste o malé procento.

Dá se to ale obejít i jinak, pomocí přídavné lambdy pro řízení směsy. Psal jsem do firmy Automedik, která tuto lambdu k jednotce montuje a odpověděli mi, že montáž možná je, ale u aut, které mají obsah pod 2.0 je to vyhození peněz :wink:


Mohu se zeptat, za kolik tankujete E85, když jsem koukal u nás, tak tu stojí 26,40.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
dejved
Příspěvky: 3
Registrován: 24 črc 2012, 09:24

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od dejved »

KOlem ostravy 24.9 - 25.9 kc
Uživatelský avatar
Danny3231
Příspěvky: 124
Registrován: 18 dub 2011, 18:37

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Danny3231 »

Ja beru za 25,40 a nebo 25,90 v HK
X12SZ 1.2 (33Kw)
X20XEV
dejved
Příspěvky: 3
Registrován: 24 črc 2012, 09:24

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od dejved »

palivovy filtr je pry u cerpadla vne nadrze a pry se nemeni? je to pravda? potrebui ho vymenit musi byt cesta... jedna se o novy ople COrsa 2007 !! vi nekdo?
opelcorsa
Příspěvky: 9
Registrován: 07 kvě 2012, 01:04

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od opelcorsa »

Zdravim vsechny,

po pul roce provozu (pouze na E85 - po prestavbe pomoci pridavne jednotky - doladeni studenych startu a vymeny LPG svicek; zadne jine upravy, ani vymeny filtru jsem nedelal) potvrzuji navyseni spotreby v prumeru o 15% (viz muj predchozi prispevek zde na str.5).

Vse funguje, startuje, jezdi bez problemu, jsem spokojen. :wink:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Corsa D, r.v.2010 (motor ECOTEC®TWINPORT A 1.2 XER, 16V, 63kW/85k), prestavba E85 europeconFlex
opelcorsa
Příspěvky: 9
Registrován: 07 kvě 2012, 01:04

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od opelcorsa »

alkoholove vystrizliveni :opilec: po vice nez roce a pul provozu ciste na E85 (s pridavnou jednotkou/LPG svicky) :skrabat_v_hlave:

- sice jezdi a funguje vse v pohode, ale z ekonomickeho hlediska stoji za zvazeni investice do prestavby na E85:

- palubni pocitac ukazuje prumernou spotrebu po meste 7,2 ale realita spocitana dle tankovani E85 je pochopitelne vyssi a to o 20 % az 25 % :? hodne zalezi i na kvalite E85, venkovni teplote (leto/klimatizace; studene starty v zime, apod). Pridavnou jednotku E85 europeconFlex jsem jednou v zaruce menil.

- Suma sumarum dle aktualni ceny pohon.hmot:
N95/ spotr.7,2 litru = 2,6 Kc/ km
E85/ spotr. 9,0 litru = 2,3 Kc / km

Dobre tedy zvazte, zda se vam prumerna uspora cca 0,3 Kc/km (ocekavall jsem fakt vetsi usporu :hmmm: ) vyplati k poctu najetych km rocne vzhledem k nutne investici do prestavby (cca 10 tis.Kc)... :urcite?: :opilec: pokud najedete vice jak 10.000 km / rocne / cca 3.000 Kc uspora na E85 :!: , zvazte radsi prestavbu na LPG :?:


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Corsa D, r.v.2010 (motor ECOTEC®TWINPORT A 1.2 XER, 16V, 63kW/85k), prestavba E85 europeconFlex
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od petanek192 »

Sem to rikal hned ze se to neoplati . A to mas tu drazi vem si jak musi fungovat ta za 3000kc :-)
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Gooder »

Jak jsem psal několikrát, tyhle levnější jednotky nejsou úplně ono. Jenže kdo chce investovat kolem 15tisíc a víc do auta, které má jen na dojíždění. To už vyjde lépe pořídit lpg. Výhoda ethanolu oproti lpg je to, že auto s tím může mít vyšší výkon, když to dělá někdo, kdo tomu rozumí(dává se tam regulátor tlaku paliva, další lambda a musí se trochu upravit i jednotka) ;)

Nejlepší je, pokud to motor zvládne, to ředit s benzínem podle mě :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Korrpi »

ale pořád tam není jhe to oproti LPG drahý :-D na LPG nam jezdi ford za 1,5kč/km
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Gooder »

Dobře, ale s etanolem nemusíš na žádné prohlídky, nádrž nemusíš měnit, nemusíš seřizovat ventily(nebo něco takového :D ) atd... Navíc u toho etanolu je možnost navýšení výkonu. S LPG spíš výkon klesne ;)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Korrpi »

a to neni vubec pravda :wink:
https://www.opel-astra-h.cz/zafira-b-op ... lpg-v-opc/

na prohlídku se jezdí společně s technickou :lol: :lol:

ale s vyšším výkonem roste spotřeba :lol:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od MAMBO »

by mě zajimalo o kolik km tak dojede dale 100 oktanový benzin než normal 95
Corsa B 1.0 5 dveř
Odpovědět