ETHANOL E85

O všem a všech Corsách.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od souky222 »

já s jednolitrem totéž ale ještě sem toho moc nenajel
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od knedlik »

maro urcite etanolem motor byl upne nove postaven :roll: (listopad 2010 pote zajel cca 6000km) a pak jsem zacal zkouset etanol pak se na to vykaslat a koupil naftu :wink:
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
zdendau
Příspěvky: 29
Registrován: 02 lis 2011, 16:41

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od zdendau »

tak jsem to také otestoval protože mi v servisu známý řekl že mám zakarbonovaný motor a ethanol to všechno rozpustí.Pak jsem vyměnil filtr a olej ,no to bylo bahno.No jinak jsem moc spokojený nebyl protože jsem nedělal žádné úpravy nebo změny zapalování jak je potřeba udělat.Spotřeba byla kolem 9 litrů někdy i více ať jsem to šetřil nebo ne.Po dvou nádržích mi to sežralo asi 3/4 litru oleje.Při studeném startu to špatně chytalo a zrychlení se docela zlepšilo.Jinak motor byl tichý.První nádrž byla 30l benzinu a zbytek ethanolu a druhá nádrž byla14l benzinu a zbytek ethanolu,při té druhé nádrži to dost špatně chytalo ,startoval jsem na třikrát.
Kamarád jezdí na čistý ethanol ,dal tam jenom ty jiné svíčky co spíše svítí než hází jiskru žádná jiná úprava a je docela spokojený.Já jsem se vrátil k benzinu.
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Gooder »

Mi přijde +/- 26l ethanolu dost na 14l benzinu. Já to ředil tak 1:4 až 1:3 a problémy jsem neměl :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Lacina
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2011, 18:09

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Lacina »

1.0 12V , mám dvě auta,obě r.v.1996. čerpačku na ethanol E85 na nejbližších pumpách, najeto u obou aut přes 140 tis.km. Tankuji Ethanol přes rok. V létě čistý (obsahuje 15 proc.benzinu z výroby) ted v zimě beru 6 litrů naturalu a 30 litrů ethanolu. auta jezdí jako vítr,dle odborníků ethanol pro motory opel neznamená žádný problém. Jediné,co jsem změnil,byly svíčky,mám v autech iridiové. Ale ty jsem dával ještě když baštily benál. Ethanol je destilovaný,tím je čistší než rafinovaný benzín.A jestli někdo mele o čerpadlech,sedlech ventilů a pod. necht se probere a nejdřív se o autech něco naučí! Aktuální cena ethanolu u nás 25,60 litr, spotřeba 5-5,2 l/100km. Nebojte se vyzkoušet,mohu jen doporučit. Ušetříte,než se vláda rozkouká,a napadne je,že i ethanol by šel předražit!
1.0 12V 5-ti dveřová 1996 - holátko,že jsem rád,že do ní dali volant
1.0 12V 3-ří dveřová 1996 - ABS,klima,posilovač řízení,výškově stavitelný sedalo,denní svícení atd....
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Gooder »

Ale ty máš na autě tu přestavbu předpokládám :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od souky222 »

psal, že ne
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Lacina
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2011, 18:09

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Lacina »

Ne, žádná přestavba. Sice jsem o ní napřed uvažoval - možnosti jsou přídavná řídící jednotka, a nebo úprava dat od některého z chiptunerů. Já napřed vyzkoušel,jak se motor bude chovat bez úpravy-na jednom,a když se ethanol osvědčil,tak pak i na druhým autě. Jedním jezdím každý den 102 km! takže jsem na ethanol už opravdu něco najel. Jediné,co je na motorech jiné,než ze série,jsou iridiové svíčky.Ale ty jsem dával už v době,kdy jsem jezdil na benzin. Ethanol bude zajímavý,dokud se nerozšíří - tak jako sluneční elektrárny.Kdo začal včas,je vysmátý,opozdilcům naše vláda akorát nasere.... proto,máte-li možnost v okolí natankovat levněj,využijte ji,než si papaláši všimnou,že by mohli do svých přetékajících koryt dostat ještě něco navíc,a uvalí na ethanol nějakou tu daň
1.0 12V 5-ti dveřová 1996 - holátko,že jsem rád,že do ní dali volant
1.0 12V 3-ří dveřová 1996 - ABS,klima,posilovač řízení,výškově stavitelný sedalo,denní svícení atd....
Lacina
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2011, 18:09

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Lacina »

jo,a ještě jedna věc- přídavná řídící jednotka od 5500 do asi 8000 Korun, chiptuner se nechá ukecat i na cenu 3000,ale musíte do něj chvíli hučet. Já šel cestou přidávání ethanolu,až jsem skončil u toho že v létě samotný,v zimě cvrknu do nádrže trochu naturalu. Stane,se,ale jen vyjímečně,že staruji na podruhé.
1.0 12V 5-ti dveřová 1996 - holátko,že jsem rád,že do ní dali volant
1.0 12V 3-ří dveřová 1996 - ABS,klima,posilovač řízení,výškově stavitelný sedalo,denní svícení atd....
shcorepi
Příspěvky: 1
Registrován: 01 pro 2011, 14:16

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od shcorepi »

Já zkoušel E85 půl roku s Corsa b r.97, 1,4 44kW, míchal to v různých poměrech a zjistil jsem, že se to nevyplatí. Úměrně se zvyšováním poměru ethanolu se zvyšovala spotřeba. Na čistě benzín to žere 6l, pokud dám 2/3 E85, tak to žere až přes 7l. Když si to člověk podělí, tak je cena na km stejná, jen může mít třeba lepší pocit z ekologického přínosu(diskutabilního) :-)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Vašátor »

To Lacina: většina lidí tu píše o motoru s vyšším obsahem než 1.0 Jelikož máš zkušenosti s právě tímto motorem, rád bych se tě zeptal na pár detailů. Sám jezdím s Corsou B 1.0 12V, ale z Ethanolu mám takové rozporuplné dojmy. Velice rychle jsem přešel na poměr 1:1, ovšem vedlo to k tomu, že auto ztratilo výkon a při plném plynu motor začal škubat a rozsvítila se oranžová kontrolka motoru (hlavně při zátěži). Nyní jezdím s poměrem cca 5:4 (N95:E85), motor startuje hezky, auto rovněž jede hezky, ale stále jde cítit menší výkon. Zaujalo mě, že píšeš o iridiových svíčkách. Když jsi zvykal auto na E85, pozoroval jsi nějaké podivné chování? Zajímalo by mne, do jaké míry iridiové svíčky pomohou.
Prosímtě, udáváš spotřebu 5-5,2l, máš třídveřáka nebo 5-ti? Já se s 5-ti dvířkem na takovou spotřebu nedostanu ani na čistý N95 (když nepočítám opravdu dlooouhé trasy). Jezdím s lehkou nohou, po městě minimum, převážně trasy 45km.

Ha, teď jsem si všiml, že jedno autí máš 3 a druhé 5 dveřové. U obou máš spotřebu stejnou?
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Gooder »

Mám pocit, že s ethanolem by to mělo být právě živější. A někde jsem tu četl, že se ti s ethanolem může rozsvítit nějaká kontrolka kvůli směsi. Ale nic víc nevím, někde to tu určitě bude rozepsaný víc :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Vašátor »

Ano, s Ethanolem by to mělo být živější, nicméně otázkou je právě ten tříválcový motor... jak si dokáže poradit s chudčí směsí. Ethanolu stačí ke spalování méně vzduchu, čili v případě pouhého nalití do nádrže řídící jednotka vyhodnotí směs jako chudou. Otázkou je, do jaké míry je řídící jednotka schopna zareagovat a směs obohatit. Z tohoto plyne zmiňovaná vyšší spotřeba či rozsvicování oranžové kontrolky motoru. Právě by mě zajímala zkušenost někoho, kdo používá dlouhodobě ethanol v motoru 1.0. Ethanol jsem zkoušel i u jiných vozů než je Corsa, s objemem větším jak 1,5l a vždy bez jediného problému - to i s poměrem 1:2 (N95:E85)
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
petrmarek99
Příspěvky: 1
Registrován: 23 pro 2011, 18:30

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od petrmarek99 »

jsem čerstvě majitelem Corsy 1.2 ,s E-85 mam bohatou zkušenost,bratranek v praze na to jezdi už 3 roky s Octavií 1,6, má ovsem koupenou krabičku se spec softvérem co prodlužuje dobu vstřiku,na formana s jednobodem co mam já jako pracovní auto to stojí cca 3500,na novější vicebody cca 5000, na některé 9000, a na nejmodernější přímé vstřiky to nejde,jinak skandinávie a brazílie tam toho jezdí mraky na ethanol,i skoda vyrobila model fábie s touto výbavou, jinak k mé zkušenosti,: s formánkem jezdím v létě téměř jen na E-85,na zimu je dobré dát půl napůl.nemam tu krabičku,E-85 má menší výhřevnost,čili trochu stoupne spotřeba,cca o pul litru,oktanové číslo je 107,čili víc než shell!jezděj na to některé supersporty,jinak ten líh je stejne cca7% v naturalu misto olova a budou to ekoteroristi zvedat,jinak nedoporucuji kupovat čisty benzín u čerpačky kde maj E-85-zname čecháčky že:-)! jinak sít čerpaček houstne,nová je v Ledči n.S.,jo hlavně pokud na to začnete jezdit vymenit po 500km filtr paliva,rozpouští to v nádrži bordel,a víte jak je náš benál kvalitní!resumé- budu jezdit i s Corsičkou půl na půl ,čekám jen kdy to chemik zdraží:-( Ledeč 25,90
mark.long
Příspěvky: 48
Registrován: 03 dub 2010, 13:14
Bydliště: Opava, Kyjovice

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od mark.long »

Tak vcera jsem vyzkousel poprve e85 a to v pomeru 1:1(e85-5l a n95-5l). Zadna zmena poznat nebyla, ale dneska uz jo. Auto je o dost zivejsi, do kopce jede podstatne lip a neni treba tolik akcelerovat. Jak se projevi spotreba-to je zatim jeste ve hvezdach. Kazdopadne pristi tyden me ceka vymena oleje a filtru vc. vzduchoveho a asi to vezmu uz i s novyma a lepsima svickama vzhledem k tomu,ze na soucasne svicky uz mam najete 35tis., tak abych je za chvili neodpalil jak tady nekdo psal....
Chtel bych se zeptat, kdyz budu menit ten olej, nevite nekdo o nejakem oleji specificky nebo s nejakymi prisadami pro ethanol? Cetl jsem, ze ethanol si toho oleje bere vic, ale moje zkusenost to zatim neni, tak diky za vase nazory :)


Opel Corsa B(96), 1.2(33kW)X12SZ
Odpovědět