ETHANOL E85

O všem a všech Corsách.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
studtelc
Příspěvky: 18
Registrován: 27 čer 2010, 11:19
Bydliště: Brno

ETHANOL E85

Příspěvek od studtelc »

Ceny benzínu rostou a rostou. Máte někdo zkušenosti s E85 bez úpravy motoru? Je to průchodné to nějak rozumně ředit, avšak bez budoucí opravy motoru?
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od grapherx »

Rozhodně to můžeš používat bez úprav. Je potřeba najít pro tvůj motor ideální poměr benzínu s ethanolem.
Já když už to tam dám, tak to dávám v poměru 1:1 a není problém. Přes zimu byli horší studeny starty.
Teď když už je celkem teplo, není žádný problém.
Napřed bych vyzkoušel poměr 1:2 (ethanol:natural) a pak postupně přidávat ethanol.
studtelc
Příspěvky: 18
Registrován: 27 čer 2010, 11:19
Bydliště: Brno

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od studtelc »

Díky za příspěvěk. Pokud je zima, není co řešit. V zimě bude patrně benzín krapet za rozumnější cenu, páč nebude motoristická sezóna. Nicméně 1:1 (E85 vs. natural) v max. případě. spíš bych to viděl na 1:2 (jak píšeš)..Zkusit to a uvidí se.

Cena bezínu ovšem poroste stále, protože ho bude stále větší nedostatek. S naftovým motorem si tak už moc nepomůžete, protože ty s naturalem se vyrovnaly díky masivnímu rozšíření TDíček...Tím chci říci, že do budoucna bude nutné hledat nějaké optimální řešení.
LuCkY69
Příspěvky: 14
Registrován: 07 kvě 2010, 08:40
Bydliště: Plzeň

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od LuCkY69 »

já ho osobně mícham v poměru 1:1 a pohodička...je to bez úprav,jede to líp a litr po namíchání vyjde na 29kč...ale nevim co máš za motor,já mam c14nz
Corsa B 1.4i swing-městskej courák
Vectra B 1.8i sport-dálkáč
Kadett D 1.3S-veteránek pro volný čas-FOR SALE
studtelc
Příspěvky: 18
Registrován: 27 čer 2010, 11:19
Bydliště: Brno

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od studtelc »

Mám Corsu B 1.0 12V
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od NoX »

u toho mensiho motoru davej pozor, napred zkus fakt pomer 1:2, a kdyz to bude ok, tak zmen pomer na 1:1.

ovsem neber rovnou do plne... jakmile budes jezdit na 1:2 pomer, a bude se ti to zdat ok, tak vyjed celou nadrz, a vem pak 10 litru benzinu a 10 litru E85.... v pripade, ze to pak pojede nakokot, tak jen doberes do plne, a pomer se zmeni na 1:3, a bude to slapat ok... kdyz bys mel plnou v pomeru 1:1, a bylo to spatny, tak to moc nenaredis :D

kazdopadne, ja to u calibry s motorem x20xe michal 1:1, a bylo to snesitelny :-D popravde sem spis zadnou zmenu necitil. motor jel stejne v pouzitelnem pasmu otacek, a spotreba se zvedla minimalne....
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Gooder »

Tak o tom míchání slyším prvně a vypadá to zajímavě. Možná bych to zkusil, jestli by nebyl problém s mojí X14NZ.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Maro »

Navíc v zimě se ti ty poměry změní.. když tam dáš moc ethanolu.. tak při nízkých teplotách se tomu nebude chtít startovat.. a nebo volnoběh bude špatný. Nebude to chtít jet atd... ale to už se musí vychytat.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Vašátor »

Tak jsem rovněž zkusil na mé 1.0 12V Corse Ethanol. Přiložím pár postřehů:

Zvolil jsem poměr 1:2 (benzín : ethanol)
Spotřeba naprosto stejná
Starty v teplém počasí naprosto bez problému
Jízda s lehkou nohou bez problému
Jízda s plynem u podlahy se nad 3500ot projevila rozcukáním motoru a blikáním oranžové kontrolky check-engine. Po lehkém ubrání plynu vše přestalo, motor s lehkou nohou na plynu jde normálně do otáček. Tudíž s tímto poměrem se bez úprav jezdit dá, nicméně pouze s lehkou nohou. Na rychlé předjíždění naprd....což je vlastně u motoru 1,0 tak jako tak ...

Bádal někdo z vás nad tím, jak upravit motor aby šlo jezdit na čistý Ethanol? Lambda si myslí, že je směs chudá, nicméně není tomu tak. Zaslechl jsem něco o tom, že by mělo stačit zvednout tlak paliva, ovšem moc se mi to nezdá ...
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od knedlik »

doporucim E10 90procent benzin a 10 lih toto palivo podle oficialnich doporuceni oplu bez problemu spali kazdy motor vyrobeny od roku 1978 s vyjimkou 2.2 benzin (omega,vectra atd.) :wink: E85 jedine michat nebo prestavet motor :roll:
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od souky222 »

prosim tě, nevíš kde ho u nás prodávaj?
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od knedlik »

musim se priznat ze jsem ho videl zatim jen v Nemecku ale v diskuzich jsem se uz dozvedel ze snad uz v CR ho taky nekde prodavaji. :roll: Ja ted moc na benzinky nekoukam jezdim na vlasni zasoby nafty :vyplazni:
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Maro »

Na moravě je těch benzinek dost :D
Uživatelský avatar
FizzBiker
Příspěvky: 142
Registrován: 06 pro 2010, 15:49
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od FizzBiker »

fakt? kde ? ceny?

kdyz litroušek nepujde z domu pujde do LPG... ale na neco startovat musim :-)
Daily: sOpel Corsa 1.0 12v ECOTEC 40kW "Mad BlueBerry"
In Progress: Nissan 300zx Z32 TwinTurbo Targa 2sic USA verze
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: ETHANOL E85

Příspěvek od Maro »

Z brutálu do opavy je jedna.. cena 27.9kč tuším.. a další je za rýmařovem.. další si ted nevzpomenu,stačí mi jen ty.. které mám blízko :-D v brně musíte mít ethanol taky
Odpovědět