Jak zjistit spotřebu

O všem a všech Corsách.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

IJK
Příspěvky: 20
Registrován: 12 bře 2009, 09:01
Bydliště: Praha

Re: Jak zjistit spotřebu

Příspěvek od IJK »

Ať vám trošku pozdvihnu sebevědomí... Corsu B 1.0 12V používám převážně jako nákupní tašku, dtto manželka a děti. A vzhledem k tomu, že jí střídám se Zafirou 1.8 140k, podvědomně jí asi šlapu víc na krk, aby to aspoň přiměřeně jelo. Typicky krátké jízdy převážně po Praze, parkuje venku (tj. studený motor), takže ve výsledku mám průměr (za 5 let) 6,88l/100. Minimim 6, maximum 8,6. Tankuji vždy do plné a zapisuji do telefonu (aktuálně Android ap. FuelLog, dříve Palm ap. Autolog), tj. kdybych se tím chtěl pobavit nebo trápit, můžu si z toho třeba prohlížet grafy. Z nich lze např. vysledovat, jak u obou aut spotřeba skokově vzrostla když se do benzínu před pár lety začaly přidávat ty biosr*čky :-(... Víceméně by se dalo říct, že aby se vyhovělo ekoteroristům, EU a Babiš měl kšeft, se ve výsledku spálí víc nativního benzínu, jenom aby se tam ten humus mohl přidávat a v motoru taky shořel :-(.
Na cesty Zafira B 1,8/103kW do 2018, nyní Zafira C 2.0 125kW
Do města Corsa B 1,0/40kW do 2019, nyní Corsa D 1,2 63kW
KubinoSs
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2014, 19:28

Re: Jak zjistit spotřebu

Příspěvek od KubinoSs »

Zdravím, já jsem si před měsícem koupil nové Déčko, najel jsem zatím 2 tis. km a spotřeba se pohybuje okolo 5,5-5,8 l. Jezdím s tím po Praze občas a pak hlavně delší cesty domů. Motor mám ten nejslabší - 1.0, to může leckoho rozesmát, ale upřímně mě to fakt překvapilo, jak to jede, dneska jsme jeli tři v autě, plný bagáže, a celou cestu to táhne v pohodě 100 km/h a kamion se dá na 120 bez problémů předjet. ;) ... chci se zeptat, myslíte, že spotřeba bude klesat, až se motor zajede?
IJK
Příspěvky: 20
Registrován: 12 bře 2009, 09:01
Bydliště: Praha

Re: Jak zjistit spotřebu

Příspěvek od IJK »

KubinoSs píše:Zdravím, já jsem si před měsícem koupil nové Déčko, najel jsem zatím 2 tis. km a spotřeba se pohybuje okolo 5,5-5,8 l. Jezdím s tím po Praze občas a pak hlavně delší cesty domů. Motor mám ten nejslabší - 1.0, to může leckoho rozesmát, ale upřímně mě to fakt překvapilo, jak to jede, dneska jsme jeli tři v autě, plný bagáže, a celou cestu to táhne v pohodě 100 km/h a kamion se dá na 120 bez problémů předjet. ;) ... chci se zeptat, myslíte, že spotřeba bude klesat, až se motor zajede?
Obecně by o něco měla, u Zafiry 1.8 se mi ustálila až po cca 30 tis km. U toho litru to bude dřív, ale nečekej nějaké drama - řekněme do 0,5l
Na cesty Zafira B 1,8/103kW do 2018, nyní Zafira C 2.0 125kW
Do města Corsa B 1,0/40kW do 2019, nyní Corsa D 1,2 63kW
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Jak zjistit spotřebu

Příspěvek od MAMBO »

To je o nervy to zajet pod 6 litrů :lol: sem spravil vyfuk tedka a najednou je větší dojezd, takze to ma fakt vliv ten výfuk
Corsa B 1.0 5 dveř
Odpovědět