Jak zjistit spotřebu

O všem a všech Corsách.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Adiss
Corsa forever
Příspěvky: 490
Registrován: 06 črc 2008, 21:34
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adiss »

kanydza píše:tak když to tu čtu,tak mám docela nervy. Já mám corsu 1,0,r.v98 a víc jak 550km na plnou nenajedu. Je fakt e jezdím jen couračky ale i tak si myslím že je to hodně. nevíte čím by to mohlo být.
díra v nádrži? nebydlíš v romskem Ghetu? ale jinak pokud nenajedeš s 1.1 i vic než 600 km .. tak bych radsi chodil pěšky
Uživatelský avatar
kanydza
Příspěvky: 5
Registrován: 12 črc 2008, 08:01
Bydliště: Liberec

Příspěvek od kanydza »

No je fakt že se mi rozsvítila kontrolka o chybě(stím bleskem) tak to možná bude tím. asi to bude chtít někde napíchnout, jinak nevím. Na nádrž už jsem se koukal a ani kapka a auto mám v garáži,takže ani jedna možnost to nemůže být :)
Uživatelský avatar
mikro
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 361
Registrován: 29 čer 2007, 18:00
Bydliště: Někde ve středu Čech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikro »

Minulý měsíc sem udělal rekord = 40L/770km, tak si to spočítejte :)

P.S.: pro ty pomalejší je to (km/L)*100

P.P.S.: 5,2L/100km
SNĚHURK@ -> Corsa C 1.7DI bílá - 2003
Sound: Sony CDX-GT410U
front: Hertz HSK-130 @ back: SP-690
Woof: Audison SRx 2S + Hertz HX250
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 11
Registrován: 10 črc 2008, 22:35
Bydliště: Praha

spotřeba Corsa

Příspěvek od Bob »

Tak to já jsem si udělal výlet na pivo do Zagrebu (Chorvatsko) a na 801 km si naše kočička vzala jen 32 litrů nafty.
Obsazení: 2 osoby + 50 piv v kufru a zavazadla. Moc ji už holku nehoním, bylo vedro 32 st. a má najeto 160 000 km ale udělala v klidu průměr 85 km/hod. (Dle navigace Mio.)
Pro ty co mají problém to spočítat je to 4 ltr. na 100


Corsa B 1996
motor Isuzu 1,7D, červená
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

když už jedu do Chorvatska, tak určitě ne s 50 pivama vkufru....české pivo v Česku, chorvatské v Chorvatsku, to je moje heslo
...
takové vychlazené karlovačsko, hmmmm to je chorvatská lahůdka 8) :twisted:
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
napster
Příspěvky: 83
Registrován: 05 lis 2007, 16:12
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od napster »

já jezdil rok a nikdy sem nebyl na pumpě tak nevim
Seat Arosa 1,8 D
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 11
Registrován: 10 črc 2008, 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bob »

Já také, do doby než mi zamontovali do služebáku GPS a sondu do nádrže. :cry:
Corsa B City 1,7D červená (44kW)
Uživatelský avatar
corpi18
Příspěvky: 266
Registrován: 11 říj 2008, 10:59
Bydliště: Teplice v Severních Čechách

Příspěvek od corpi18 »

sakryš, jak to tu čtu, tak se mi zdá že ta moje 1.0 papá asi moc, spočítal sem si průměrnou spotřebu tak okolo 7.5 litru . sice ji docela honím, ale i tak to žere jako kámošovi o 0,6 vyšší obsah. zdá se že budu muset sundat tu cihlu z plynu :twisted:
sice 55 koní, ale už jsem z ní 174km/h vymáčknul, ale byla to fuška :-)
PetrZ
Příspěvky: 31
Registrován: 01 čer 2008, 15:18

Příspěvek od PetrZ »

Ja mam 1.0 12, RV2000 a v lete jezdim za 4,4-4,7, v zime 4,8-5,0...Podle toho, jak jsem nalozenej a s velmi lehkou nohou. Predtim jsem mel 1.3 Felicii a pod 6,5 jsem se nedostal ikdybych se na hlavu stavel. Takze s corsou jsem velmi spokojenej. Spotrebu merim metodou tankovani do plne a pro jistotu na stejne pumpe a stejnem stojanu, protoze kazdy vypina jinak ;)..Ale to uz jsou spis takove kosmeticke upravy :-)
MitusH
Příspěvky: 11
Registrován: 01 zář 2008, 10:17
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od MitusH »

teda ja fakt neviem ako jazdite, ale ja na plnej urobim max. 400 km..............a nemyslite si, ze som nejaky pretekar, jazdim normalne, ale mam vyrezany katalyzator a ako som zistil aj poruchanu lambda sondu, takze to asi bude aj tym
MitusH Opel Corsa B C14NZ
Uživatelský avatar
Dodo
Příspěvky: 211
Registrován: 20 led 2008, 11:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Dodo »

MitusH píše:teda ja fakt neviem ako jazdite, ale ja na plnej urobim max. 400 km..............a nemyslite si, ze som nejaky pretekar, jazdim normalne, ale mam vyrezany katalyzator a ako som zistil aj poruchanu lambda sondu, takze to asi bude aj tym
Lambda má ževraj veľký vplyv na spotrebu. Ale veľmi záleží aj to, kde jazdíš. Ja mám na B 1,0 12V mimo mesta super spotrebu (4,8-5,3) pri rýchlostiach cca 100 km/h, ale v meste (BA) my to cucne v pohode 7,5 a to tiež nejazdím ako píšeš ako pretekár. Chodím proste v meste krátke trasy, motor sa nezohreje na prevádzkovú teplotu, zo začiatku stále ide autosytič=vyššie otáčky. Proste ja neverím, že niekto jazdí v meste ako je BA povedzme za 5,5 litra hoci má litrový motor. :roll:
Corsa B 1,0 12V World Cup
fotos zde
PetrZ
Příspěvky: 31
Registrován: 01 čer 2008, 15:18

Příspěvek od PetrZ »

Jasny, mesto je uplne neco jineho, ja jezdim hlavne dalky s lehkou nohou. Clovek musi brat v uvahu, ze corsa s jednim clovekem a nejakym nakladem vazi kolem tuny a takova hmotnost se do pohybu na krizovatce neuvede sama, to proste nejakej ten centilitrik paliva stoji :)....
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petanek192 »

suby píše:No já ujedu za 1000,- to je cca 30l i 500km :D Je to 1,6 16V :lol:
to nejni mozny ..... :(
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Uživatelský avatar
Martin_a
Příspěvky: 12
Registrován: 16 říj 2008, 12:27
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_a »

No tak to já jsem ujel v létě do Itálie 845 km a projel jsem 31 litrů.... tak jestli to zvládnete, tak si to spočítejte :D
Opel Corsa C 1.3 CDTi (10/2005) Z13DT (51kW, 170Nm při 1750 ot/min, 70koníků) - modelová řada 2006
-------------------------------------------------------------------
:-D už jsem z ní vymáčkl 180 km/h
PetrZ
Příspěvky: 31
Registrován: 01 čer 2008, 15:18

Příspěvek od PetrZ »

No jo, jenze to se tezko srovnava, mas 1.3 diesla. Do te suprove spotreby si musis jeste zapocitat prehnanou porizovaci cenu a vyssi cenu nafty nez benzinu v Ceske republice (coz me osobne pripada jako cista spekulace, nevidim duvod, proc by nafta mela stat vice nez benzin). Pak by se jeste sluselo pripomenout, ze diesly maji obecne vyssi provozni naklady a hura, tech 3,7 litru je nakonec velmi draze zaplacenych. Myslim, ze je jen otazka casu, kdy se v CR pro dieslovy motory zavede ekologicka dan a pak uz se investice do vznetovyho matoru vyplati opravud jen lidem, ktery najezdi 50000 km rocne a vys...

Ale jinak je ta spotreba opravdu paradni, tim se muze chlubit, myslim, malokdo.
Odpovědět