PREVODOVKA-RADENIE???

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
FANDA73
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2013, 18:11

PREVODOVKA-RADENIE???

Příspěvek od FANDA73 »

Zdravim Corsaci.Dnes ked som isiel z prace nastal na mojej CORSE C 1,0l nasledovny problem.Ked som vchadzal do dediny/je to dolu kopcom/ tak som vyradil na neutral.Uz ked som dochadzal domov, chcem zaradit rychlost a paka uplne volna, nejde zaradit ziadnu rychlost a ide iba asi 4ka co mi tam skocila po zaradeni.Kde je problem? Moze byt nejaka vyskocena kulisa?nejaka prevodka?poradi niekto ?Dakujem.
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: PREVODOVKA-RADENIE???

Příspěvek od Hgi »

no, to tak vypadá, že ti vyjela tyč řazení z toho "předmechanismu" (taková ta šílenost s několika klouby co je pak spojená s domkem u převodovky - nevím, jak to mám odborně nazvat)... Nebo to někde mohlo vyjet z nějakýho kloubu. Všechno to je takovej shito plast :)

se podívej pod auto a uvidíš, co se stalo.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
FANDA73
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2013, 18:11

Re: PREVODOVKA-RADENIE???

Příspěvek od FANDA73 »

vdaka a je to zlozite napravit?treba nieco aj kupovat? zatial som len vnutri pozrel v tuneli pri pake a tam to vypada ok.ked lahnem pod auto uvidim to?
Uživatelský avatar
FANDA73
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2013, 18:11

Re: PREVODOVKA-RADENIE???

Příspěvek od FANDA73 »

Akurat som to pozrel a je to taka bakelitova suciastka na oboch koncoch gulicka, ktora je vypadnuta na oboch stranach.snad to tam nejak napasujem a sadne aj kulisa a pojde to.zatial vdaka
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: PREVODOVKA-RADENIE???

Příspěvek od Hgi »

jo tak to ti praskl ten plast asi, jinak by to samo nevypadlo... Jo dá se to tam jenom nacvaknout v pohodě.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
FANDA73
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2013, 18:11

Re: PREVODOVKA-RADENIE???

Příspěvek od FANDA73 »

dosiel kamos a za 2minuty mi to nahodil, zatial to ide, snad ma to rano o 4h ked pojdem do prace "nepotesi" opat.Ak by som to chcel vymenit, treba kupit celu prevodku radenia?alebo staci ten bakelit +to ustrojenstvo kam tie gulicky patria?ake su asi ceny?vdaka
Lukas17
Příspěvky: 1
Registrován: 19 led 2018, 19:02

Re: PREVODOVKA-RADENIE???

Příspěvek od Lukas17 »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte od kterého roku se dělala u Corsy převodovka s kratšími převody. Našel jsme, že 2009, ale jistý si nejsem. Jde mi o motor 1,2. Příklad Opel corsa 2009 1,2 59Kw má už kratší převody, nebo to musí mít motor 63Kw.
Odpovědět