X10XE r.v.99 , zášklby po vyčistení EGR

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 42
Registrován: 02 črc 2014, 14:52
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

X10XE r.v.99 , zášklby po vyčistení EGR

Příspěvek od LordMMX »

Zdravím páni,

stal som sa pred pár dňami majiteľom modrej Corsy 1.0 12V, r.v. 99. Kupoval som ju od kolegyne s tym, že svietil check motora a zavada sa ukazovala ako chyba EGR....

EGR ventil som včera vyčistil Valvoline EGR Cleanerom, a po namontovaní a prejdení asi 50km kontrolka motora zhasla. lenže som si všimol dnes ráno, že pri konštantnej rýchlosti motor cítitelne zašklbáva.

Napadlo ma ešte skontrolovať sviečky ale k tomu sa dostanem až po obede. Aké sviečky odporúčate do tohoto zotrvačníka? :)
Opel Corsa 1.0 X10XE , r.v. 1/1999, 2x Airbag, central, modra metaliza ...
Daewoo Nexia "QRI" 1.5 A15MF, r.v. 9/1996, airbag, ac, abs, central, astra GSi brakes, astra interior, etc...
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Re: X10XE r.v.99 , zášklby po vyčistení EGR

Příspěvek od cheetah3 »

Myslím, že najlepšie by bolo kúpiť plne funkčný EGR ak je ten tvoj horší a rovno ho zaslepiť.
Aspoň takto rada narychlo zakial si online, odborníci sa určite vyjadria večer. :wink:
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 42
Registrován: 02 črc 2014, 14:52
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: X10XE r.v.99 , zášklby po vyčistení EGR

Příspěvek od LordMMX »

vieš čo tento ventil som poriadne prečistil, ventilček v ňom som chytil do kliešti a hybal som s nim . najprv nešiel vôbec totalne zapečený a potom keď som ho doslova utopil v egr cleaneri a hybal s nim tak sa rozbehal a išiel pekne plynulo. skusim ešte zohnať druhy ventil a rovno zaslepiť.

mám aj nexiu , na tej som po zaslepení ventilu získal 2kw na výkone (pôvodne 65kw, teraz 67kw podľa testu na brzde)
Opel Corsa 1.0 X10XE , r.v. 1/1999, 2x Airbag, central, modra metaliza ...
Daewoo Nexia "QRI" 1.5 A15MF, r.v. 9/1996, airbag, ac, abs, central, astra GSi brakes, astra interior, etc...
Odpovědět