Potkaný motor

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
ciacorka
Příspěvky: 1
Registrován: 03 bře 2015, 06:55

Potkaný motor

Příspěvek od ciacorka »

Dobrý den, předem mé prosby bych chtěla upozornit, že jsem ženská a že vím akorát to, jak se do auta dává benzín. Přesto bych Vás chtěla poprosit o radu.
Mám Opel Corsa 1.0 12V Corsa - C a podle automechanika se mi "potkal motor". Potřebovala bych poradit, zda má cenu motor opravit, vyměnit za nějaký starší nebo auto zlikvidovat. Jelikož mi automechanici sdělují různé názory a taky ceny (10-30 tisíc), tak bych chtěla poradit od Vás, protože tomu rozumíte a nebudete se mě snažit ošidit.
Předem moc děkuji za Vaše názory. :)
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Potkaný motor

Příspěvek od jamal.jefries »

Jestli se vam potkal motor tak je ve vetsine pripadu lepsi sehnat jiny motor a prehodit ho.je to levnejsi a je s tim min prace nez davat dokupy potkany motor... :-) :-) :-) jelikoz je tehle motoru vsude dost tak si myslim ze by nemel byt problem ten motor sehnat kolem 5-10 tisic :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potkaný motor

Příspěvek od Vašátor »

Zeptal bych se ... motor je pojízdný? Pokud je pojízdný, nemůže být potkaný. Pokud je potkaný, jak na to mechanik přišel? Měřil, nebo se jen tak podíval? Prohlížel rozvody, časování, tlaky motoru? Další věc je ta, JAK je potkaný. V některých případech stačí udělat pouze hlavu motoru, tzn. vyměnit ventily, rozvody a "jede se dál" (schválně psáno v úvozovkách).
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Re: Potkaný motor

Příspěvek od Paluš »

ciacorka:

Ahoj, jestli chceš, jeden motor co potřebuješ bych tu měl, je ještě v autě a plně funkční :wink:
mark.l
Příspěvky: 3
Registrován: 18 led 2015, 19:15

Re: Potkaný motor

Příspěvek od mark.l »

Ahojte, jel jsem normální jízdou a při brzdění do obce mi zarachotilo z motoru, motor zhasl zastavil jsem a zkusil nastartovat a okamžitě, co jsem uslyšel cinkot, tak jsem motor vypl. Byloto tak vteřinu 2. Přišlo mi ale, že naskočil a jakoby 2 válce jely a 1klepal.
Corsa b x10xe

Odtáhl jsem auto do servisu a dnes mi volali, že se mi potkal motor. Tak se ptám co se potkalo, jak to tam vypadá, ale mechanik, co to dělal, už tam nebyl a že prý oprava tak na 10 tisíc. Vidm že se doporučuje vyměnit celý motor, ale spíš mě zajímá, zda by to šlo i opravit, pokud se vysypalo jen něco. Nebo to je vždy destruktivní? Na co bych se měl konkrétně zeptat, ať mi to ukážou.? Děkuji za jakýkoli komentář.
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Potkaný motor

Příspěvek od Hgi »

Potkanej motor je dycky problém, protože nikdy nevíš, co to všechno odneslo. Všechno se musí rozebrat a komplet přeměřit (především ojnice a kliku).

Cena opravy je hodně relativní pojem. Ten kdo ti řekne 30K, tak ti za ty peníze může udělat kompletní GO motoru. Překontroluje naprosto všechno + taky všechno vymění, když už to má rozebraný (šály, kruhy, gufera, těsnění, repas hlavy atd...). Zase ten kdo ti řekne za opravu 10K, tak jenom sundá hlavu, nechá opravit hlavu a dál nic měřit a kontrolovat nebude = tzn. všechno špatně.

Kdybych pro někoho opravoval motor, kterej se potkal, tak bych si řekl cca 30-40K Kč a udělal zrovna kompletní GO motoru. Jinak to nemá význam dělat.

Zase můžeš koupit druhej celej motor z vrakáče a bude to vydechlej hrob... takže tak... Každej si to musí rozmyslet sám ;-)
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Re: Potkaný motor

Příspěvek od Paluš »

[quote="mark.l"]

Ahoj, budu mít výhledově jeden motor X10XE na prodej, než si ho z auta vytáhnu, tak pokud budeš chtít, bude k mání.
mark.l
Příspěvky: 3
Registrován: 18 led 2015, 19:15

Re: Potkaný motor

Příspěvek od mark.l »

Díky, chápu. Chce to vstřícné mechose a pořádnou kontrolu.
Na bazosi se taky objevují nějaké motory, a koupě a výměna vypadá nejlepší volbu pro mě i pro mechanika. Jen někoho najít. Kdo to provede.
Díky za nabídku motoru, v jakém časovém horizontu to vidíš? Kdybchom se třebas dohodli, uvítal bych klidně i okamžitou výměnu, pokud to je realizovatelné. Bruntál není tak daleko. Když tak přes SZ. Zkusim zítra získat více informací od mechanika a ještě se ozvu. Zatím děkuji. Nerad bych corsicku dával do šrotu.
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Re: Potkaný motor

Příspěvek od Paluš »

mark.l:

máš SZ správu
Odpovědět