Snímač otáček klikové hřídele>>zhasínání motoru

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
okura
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 81
Registrován: 18 čer 2007, 08:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura »

to je ok, když svítí při startování.
nesmí blikat
Petula
Příspěvky: 13
Registrován: 11 úno 2008, 09:20

Příspěvek od Petula »

Ahoj,tak se konečně hlásím s výsledky, ovšem nikterak zajímavými: zkušební start motoru OK, diagnostika OK, kontrola datalistu OK, kontrola zapalovacich svíček a vzduchového filtru OK, zkouška několik studených startů, test baterie KO. Udělali mi test na tu novou baterii (Perion,12V,45Ah): napětí 12,8 V, stav nabití 70%, startovací kapacita 85%. Podle spešl servisu Opel je chyba ve startovací kapacitě. To se zase nelíbí prodejci baterie, který tvrdí, že ta baterie je v normě.Nicméně jsem ještě volala další spešl servis na oplíky a tam mi doporučili vyměnit čidlo klikových otáček. Takže bojuju dál...
alino
Příspěvky: 32
Registrován: 13 bře 2008, 14:08
Bydliště: SR

Re: ..

Příspěvek od alino »

Strepe píše:Ahojky,

vím přesně o čem mluvíš!! bohužel taky stále hledám řešení a utrácím za autoservis, ale nikdo není schopný mi říct co se děje...na diagnostice nic, rele nic, svíčky a pojistky mám nový... Baterku nemám úplně novou, to je pravda.. Ale autíčko mi zlobí stejně, už se mi to několikrát stalo mimo domov. že jsem vypla motor a už nenaskočil..ale stává se to i za studena a rozjedou ho až po odtažení v servisu :x jeden servisák říkal, že to může být pumpa, ale taky nemusí.. no já tomu bohužel nerozumím, ale když říkal, že pumpu slyší a že jde, tak jsem se v tom zamotala úplně :( nejhorší je že jezdím každý den a bez auta jsem jako bez nohy :( tak kdyby byly nějaké novinky nebo nápady určitě je uvítám... na Corsičku nedám dopustit, ale musí frčet :lol:

Peťka
Neviem, či ti to pomôže.
Podobnú chybu som mal už na dvoch oploch corsa. Tiež to občas zhaslo, po dvoch hodinách bolo možné naštartovať, ale šlapalo tak 15 min.- 2 hod. a stop. Pretože diagnostika vykázala, že auto je OK, ale nešlo naštartovať po premeraní inými prístrojmi som zistil vadné čidlo kľuky / malo sporadický kontakt /. Diagnostika ho nezaregistrovala. Po výmene obe bez problémov
okura
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 81
Registrován: 18 čer 2007, 08:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura »

jj to bude ono, už sem to psal výše
Petula
Příspěvky: 13
Registrován: 11 úno 2008, 09:20

Příspěvek od Petula »

Ahoj, ahoj...tak já už možná chybu našla. U jednoho známého jsem se pídila po možné závadě a ten mi doporučil vyměnit čidlo klikových otáček, taková malá potvora, která stojí 1400Kč, ale světe div se, od té doby žádný zádrhel...Taky si mě přehazovali v servisech, stálo mě to dobrých 5 papírků se třema nulama a nakonec to vyřešilo tohle čidlo. Zatím fakt dobrý, už ho mám vyměněné přes 3 týdny a šlape to, huráááááááá!!!!! :lol: :lol:
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Petulka>>Super,to je dobře že už zase jezdíš :lol: Okura a ostatní to vejš psali že by to mohlo bejt to čidlo. Tady každej rád poradí,bohužel u těhle problémů co jsi měla, je to vždycky víc možností a blbě se to na dálku odhaduje :wink: Tak at slouží ,Corsička a přejem hodně KM bez závad :P
Petula
Příspěvky: 13
Registrován: 11 úno 2008, 09:20

Příspěvek od Petula »

Ale že to dalo...tak jen doufejme, že to není jen kamufláž a bude to fungovat dál, teď jsem to prubla 150 km v kuse a corsička jela jak víno...Teď už snad konečně nebudu muset cpát peníze do servisů a budu moci šperkovat zevnějšek :wink:
Uživatelský avatar
xGate
Příspěvky: 38
Registrován: 27 dub 2008, 21:28
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xGate »

Ahojky klubáci!! také přispěji se svou troškou.. C-éčko neochotně startovalo, až po delším točení a za jízdy sem tam cukalo. Tak jsem zkusil zmíněný snímač polohy klikové hřídele a lahoda :lol2: Takový chod to mé letadélko ještě nemělo!! Snímač je k mání na netu za 656Kč včetně DPH a jak jsem zjistil k výměně stačí metrické očko č.8 a půl hoďky poležet pod motorem :wink:
CORSA C 1.0 12V '02
Z10XE 43kW
Bučta
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 37
Registrován: 07 črc 2008, 21:58
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Problém se startováním

Příspěvek od Bučta »

Čauves kluci mám trošku větší problém se svojí corsou 1.4 obsah rok výroby 97.Mám velký problémy se startováním.Vždycky se to stává když auto nechám přes noc stát,tak ráno nemůžu nastartovat,ale když jednou chytne,tak celý den v pohodě.Motor se točí,ale nechce naskočit.Někdy mi to bouchá i do vejfuku při startování a zdá se mi že z výfuku jde větší množství splodin než je normální.Jsem lajk prosím o pomoc!
okura
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 81
Registrován: 18 čer 2007, 08:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura »

zkusil bych mag. snímač kliky u setrváku.
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Přesně tak,pročti si toto téma,stejný problém měla Petula. Je tu skoro všechno ale chce to hledat,i když to někdy je pěkná pakárna :lol:
Takže ,Edit sloučeno se stejným vláknem :wink:
okura
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 81
Registrován: 18 čer 2007, 08:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura »

diagnostika toto neodhalí, pouze na osciloskopu
SC-Corsa
Příspěvky: 3
Registrován: 23 črc 2008, 12:18
Bydliště: Dunajská Lužná-Slovenská Republika

Corsa C 1,4i 16V 66kW nejde startovat

Příspěvek od SC-Corsa »

Zdravím Vás ,
Vlastnim opel corsa here uvedenú 1,4 66kW a neviem čo tomu autu je.
Jeden deň som naštartoval a prešiel asi 25km,vypol motor a niečo som si zabudol doma a corsa nechcela nakopnúť. Štartér točil a nič. Počkal som asi 20 minút a auto nakoplo na prvú šupu. Tak som išiel domov a na križovatke auto skapalo a nešlo nakopnúť. Stalo sa mi to už viac krát v rozmedzí 1 mesiaca a aj vtedy sa to stava keď spustím klímu. Žiadam Vás o pomoc s týmto autom, lebo ja som už na nervy a preto som skočil do OPLA na diagnostiku a NIČ NEUKÁZALA že všetko v pohode.

Prosím o pomoc a Vaše skúsenosti s týmto verkeltom. :(
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Typuji že ti odešlo palivové čerpadlo a nebo máš ucpaný katík...
Corsa C 1.2i
SC-Corsa
Příspěvky: 3
Registrován: 23 črc 2008, 12:18
Bydliště: Dunajská Lužná-Slovenská Republika

Příspěvek od SC-Corsa »

srandou je to že predvčerom sa mi to stalo znova a auto mi teraz štartuje úple normálne akoby nič a mesiac predtým dňom tiež normálne. Deje sa to raz za 3 týždne a potom nič. Čítal som že by to mohol byť dajaký snímač teploty motora,či otáčok,alebo snímač klukovky a možno že aj palivový filter treba vymeniť, a možno že vadné sviečky...je teda neviem, na diagnostike nič neukázalo žiadnu chybu a paliv.čerpadlo by sa malo dajako zobraziť aspoň nejakú chybu v pamäti riadiacej jednotky.
Odpovědět