Snímač otáček klikové hřídele>>zhasínání motoru

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
martye30
Příspěvky: 3
Registrován: 22 říj 2008, 18:48
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Porucha motoru

Příspěvek od martye30 »

ahoj, mama ma takovy problem s corsou...
sviti ta (oranzová) kontrolka je to elektrika motoru nebo neco v tom smyslu, takze auto nestartuje a myslim ze rikala ze nekdy chcípne pritom jak pri jizde tak pri startovani sviti ta kontrolka...jde to nastartovat "brutalnim zpusobem" a to roztlacenim to se povede vzdycky takze to vylucuje vadny svicky a kabely...ja sem mel tenhle problem na BMW a vyresil jsem to novou váhou vzduchu a co sem si cet na foru tak by to mohlo mit spojitost ale nasel sem tu jedno tema a tam tomu cloveku doporucili vymenit nejakej SNIMAČ KLIKOVÝCH OTÁČEK chtel bych vedet co to je jako za soucastku a kde to na aute...ja mam zkusenosti s opravovanim starsich aut takze sem o tom nikdy neslysel :shock: a este by me zajimaly vase nazory v cem by mohla byt tedy chyba pripadne jestly nekdo z vas ten snimac prodava tam beru vase nabidky?
Edit:Sloučeno.Havli
Uživatelský avatar
Dodo
Příspěvky: 211
Registrován: 20 led 2008, 11:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Dodo »

Áno, teoreticky by to mohol byť snímač otáčok kľukového hriadeľa, na corse to zvykne odchádzať. Keby bola zlá váha vzduchu, tak by to malo naštartovať a mať nepravidelný chod naprázdno a trhať pri zrýchľovaní. Pravdepodobne ten senzor menila predchádzajúca majiteľka aj na mojom aute, našiel som ho v kastlíku.
Corsa B 1,0 12V World Cup
fotos zde
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

tak na 80% čidlo kliky, s vadnou váhou to natočíš ale auto špatně jede,reaguje neochotně za plynem atd.
Petula ho měnila,1400,- :wink:v servisu,xGate dal 700,- za čidlo a měnil ho sám :idea:
martye30
Příspěvky: 3
Registrován: 22 říj 2008, 18:48
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martye30 »

no ja uz sem tu soucastku vymontoval a ted ji budu schanet dik za rady
Uživatelský avatar
sustrig
Příspěvky: 158
Registrován: 25 pro 2007, 19:41
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od sustrig »

ahoj mám ten samí problém. mohl by mi please nekdo vysvětlit,kde to čidlo klikovky najdu? A dá se objednat z katalogu,třeba ACI??Předem diky za info...
sustrig x12sz
martye30
Příspěvky: 3
Registrován: 22 říj 2008, 18:48
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martye30 »

je to ze strany spolujezce tedy v pravo, musis sundat prave predni kolo pak uvidis klinovy remen...ta soucastka je vlastne snimac takze je na drzaku a asi centimetr od toho remenu
Uživatelský avatar
z0diaC
Příspěvky: 12
Registrován: 22 bře 2007, 06:30
Bydliště: okolo Zlína
Kontaktovat uživatele:

1.0 12V nestartuje

Příspěvek od z0diaC »

mám následující problém ... včera jsem neodjel z prakoviště ... Corsa i pres neustálé startování nechytla .... zkoušel jsem to dost dlouho,dokonce jsem přivezl i Vectru a spojili jsme paralelně baterky (měl jsem podezření,že je to baterkou - je 9 let sratá - originál)

ani neškytla, ale co - dneska ráno jsem se jel mrknou,jestli je ještě celá a že to zkusím nakopnout ... chytla na první otočení !!!

už se mi to párkrát stalo - že nešlo nastartovat - většinou stačilo pár pokusů a chytla.

Ráno jsem si všiml,že při zhasínání motoru jakoby něco pípne v prostoru odkládací schránky ... jen tak malinko - asi 1/2 vteřiny.

Jsou tam nějaké relé/pojistky ?

Co vás napadá ? - předtím jsem řešil cukání motoru a na diagnostice jsme vyčetli občas špatné údaje z váhy vzduchu (neoriginální), a občas špatný signál ze snímače otáček kliky.

Co Vás napadá ?

Díky !
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

v prostoru odkladaci skrinky na podbehu je ridici jednotka :roll:
Uživatelský avatar
z0diaC
Příspěvky: 12
Registrován: 22 bře 2007, 06:30
Bydliště: okolo Zlína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od z0diaC »

jednotka ? .... z kama pípá bzučák zapomenutých rozsvícených světel ? - tak mě napadlo,jestli to nepípne kvůli světlům ... zhasínají se zároveň s motorem - mám tam relé pro denní svícení. ....
Uživatelský avatar
corpi18
Příspěvky: 266
Registrován: 11 říj 2008, 10:59
Bydliště: Teplice v Severních Čechách

Příspěvek od corpi18 »

mě tento problém taky občas dělá, stačí při startování mírně sešlapávat plyn a chytne to hned. radili mi že by to mohlo být krokovým motůrkem, nebo zaneřáděnou škrtící klapkou, ale moc se v tom nevyznám, tak newím jistě :co_ted:
sice 55 koní, ale už jsem z ní 174km/h vymáčknul, ale byla to fuška :-)
Yanek
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 16:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yanek »

u mě to bylo snímačem otáček nejdřív dlouho točila a po tejdnu nechytla vůbec po víměně jako fík
corsa b 1.0 12v
astra g 2.2 dti
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Taky bych typoval snímač kliky,hodně lidí tu mělo stejnej problem a po výměně gut :wink:
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

toxik-q píše:v prostoru odkladaci skrinky na podbehu je ridici jednotka :roll:
u 1.0 je přišroubovaná na sání motoru

tam jak říkáš je relé čerpadla..
25DT
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

acha kluci tak to se omlouvam za dezinformac :oops:
Uživatelský avatar
z0diaC
Příspěvky: 12
Registrován: 22 bře 2007, 06:30
Bydliště: okolo Zlína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od z0diaC »

tak je po problému ...vyměněn snímač otáček kliky ... za originál a jede jak víno ... i otáčky volnoběhu po zahřátí už nepadnou tak nízko a motor tak "netřepe" ...jen mě zaráží že jednotka ani nepřešla do nouzáku ... jen to vypsala do chyb .... DÍKY !!!
Odpovědět