Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od MAMBO »

Mě se jednou ptal jeden prodejce... Sem se ptal na ceny oleje, stojím u auta a on se mě ptá a to budeš lít do čeho? To si moc dovolil :lol: Jakože moc dobry olej na takove auto, tak nevím co všechno jde koupit za minimální cenu? Sme se bavili o castrolu zrovna 10w 40. Lidi ho moc nechvali na foru, ale urcite ho nepřejíždím. Tedka dam jiný...
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Hgi »

já kupuju ORIGINAL GM olej 10W40 přímo z OPELU, za 62 Kč/litr bez DPH. Takže nic jinýho nemá smysl kupovat. V opelu kupuju i filtr asi za 80Kč bez DPH. Nebudu kvůli ušetřené 20 Kč jezdit do kelly a kupovat tam nějakou starline mrdku nebo něco takovýho... Olej měním cca 8-10 tkm a vejdu se pohodlně do 500Kč, když koupím 5L kanystr.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od MAMBO »

Myslis olejový filtr ? A to je nějake levné ne? tu v ostravě v oplu chcou přes dvěsta za originál olejový filtr na 1.0 corsa B, sem dostal slevu bo sem tolik neměl tak mi to dal za 190,- nějak :lol: teďka to zdrahlo to stalo nějak přes stovku jenom, zásoba došla no...
Corsa B 1.0 5 dveř
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Gooder »

To kupuješ docela draho. I v Autokelly bude levnější. To i na mojí Octu je levnější, aniž bych to bral přes kamaráda :)

Hgi: Ten Valvoline zase o tolik dražší není a klidně si za kvalitu připlatím :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od MAMBO »

No tam jsem zkončil jak sem ty ceny viděl :shock:
Corsa B 1.0 5 dveř
luke363
Příspěvky: 5
Registrován: 21 zář 2014, 23:54

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od luke363 »

včera jsem byl v Auto Kelly,koupil jsem za 109,- kč olejový filtr SCHAMPION a i borec mi tam řekl,že na ty naše miláčky si ho lidi kupují v drtivé většině a to i kamarád mechanik říkal "vykašli se na startline a radšo si trošku připlať o 20kč víc a kup ten schampion" :) :) :)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Gooder »

Za ty peníze Starline nestojí. Může se stát, že najdeš dobrý kus(Starline jen díly přebaluje), ale taky je tam riziko ne moc dobré kvality. Jasně, jsou díly, které bych Starline klidně koupil. Měl jsem od nich lanko plynu na můj "X14SE" :D Říkal jsem si, že tam nemají co podělat. Ale filtr bych raději koupil značkový ;)

Mambo: Pokud máš možnost, filtry ber v Kellyně, jestli nikdo v Tvém okolí neumí díly levněji.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
micromax1
Příspěvky: 51
Registrován: 13 dub 2011, 02:36

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od micromax1 »

Asi budu protivnej, ale na Cardu stojí Champion filtr 83 Kč...... olej original GM 5l 10w-40 - 352,- Kč :banan:
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Gooder »

To si nemyslím, alespoň budou kluci vědět, kde nakupovat. Já tu omílám Valvoline, protože se jedná jeden z nej olejů, co jsou běžně k dostání za rozumné peníze. Ovšem oproti GM je pořád o 300Kč dražší, což je téměř polovina no :D Takže pro běžného uživatele je volba jasná a určitě to špatný krok není :)

Jinak v Corse jsem měl Castrol, pak origo GM a v Octě Millers Oil, teď na proplach obyčejný olej a Valvoline mám připravený. Jsem zvědavý na porovnání s Millers Oil :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
luke363
Příspěvky: 5
Registrován: 21 zář 2014, 23:54

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od luke363 »

já co se ptal kluků co lijou do svých ořů za oleje tak mi řekli " kámaráde,jedině Valvoline.Máš ho za 500,- ale je kvalitní,radši si připlatím za kvalitu než abych zadřel motor" :) tohle mibylo řečeno :)
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od jamal.jefries »

To ti rekl nejakej chytrolin.nezadres ani kdyz tam nalejes carlson z alberta ale de o to jakou zivotnost ma ten olej a ze tim prodlouzis zivotnost motoru...ty oleje jsou ze stejny rafinerie ale lisi se to tim co tam jednotlivy vyrobci pridaj navic :-) ;-)kdyz nejses prase a menis olej kazdejch 10 000km tak se nemuze nic stat.a jestli to nedelas tak te nezachrani ani olej za 2000 :-D :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Gooder »

Není to jen o životnosti, ale celkově o vlastnostech oleje, ten můj obyčejný olej(W5 z Lidlu) má o 5-7°C více a vydržel déle čistý, než měl Millers Oil a to je taky docela důležité(Millers má větší odolnost a lepší čistící vlastnosti). Pokud auto jezdí ve větší zátěži, tak je samozřejmě lepší ten Millers.

luke363: A odůvodnili Ti to nějak? :D
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od jamal.jefries »

Jasne ze.jo ja jsem jenom chtel.vyvratit tu blbost ze min kvalitni olej ti zadre motor jinak mas samostrejme pravdu ale kdyz bude tamhle duchodce lejt carlson do svoji fabie tak ji proste nezadre :-D :-D :-D ty oleje musej splnovat urcity normy takze to ze s nekvalitnim olejem zadres motor je hola blbost :-) :-) :-) ;-) trochu mi to pripomina teleshopping :-D kdyz nebudete mit nas valvoline tak zadrete motor a kdyz si objednate 4 L dostanete 1L uplne zdarma a to se vyplati :-D :-D :-D :deejay:
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od MAMBO »

Když se častěji mění olej tak ten motor je čistý nebo ne? Je třeba dat proplach motoru všeobecně? Vyrobce liqui moly má na to fajne hračky na všechno :o Ale jinak furt nevím jestli přejít na tu 5w 40 ve 76 000km
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od jamal.jefries »

5w40 je podle me bkbost je to ridky....nalej tam 10w40 a bude klid.a proplach motoru je zbytecnej akorat si sundej vanu vymej ji od ty kase nasad zpatky a to je tak vsechno co bych udelal.samosebou vymen filtr :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Odpovědět