Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
mulah
Příspěvky: 66
Registrován: 15 dub 2008, 21:26
Bydliště: karlovy Vary

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od mulah »

Já poprvý nalil Valvoline-synpower 5W-30 (4l za 900),potom nejakej Total (tušim že 3000-nevim přesně dostal jsem ho) 5W30, a teď jsem nalejval Elf excelium 5W30 (4l za 600) A nikde jsem žádnej rozdíl bezpozoroval. Příšte už asi naleju 5W40 páč autu už bude 6 let,a asi bude lepší tam mít něco s lepší tepelnou odolností. Jestli má Olej normu výrobce (GM-ll-025-a benzin nebo B diesel) neřešim, Důležitá je norma ACEA a API.
Všechny oleje co jsem tam doteď lil, jsou longlife a měly by mít výměnu každých 30000 km. Jenže já zase tolik nejezdim,takže to ve finále stejně měnim každý 2 roky.
Jo a filtr? při první výměně jsem si z krámu donesl špatnej - oni pro můj motor dělají 2 druhy (od čísla motoru xxxx se dělá užší) a já si samozřejmě donesl ten širokej (tenkrát jsem to netušil a i v katalogu měli napsanej jen jeden druh) tak jsem tam ten starej vrazil zpátky a vyměnil ho až při další výměně - použil jsem MANN
BLACK "D" 1.2 16v 59KW
Frostty
Příspěvky: 4
Registrován: 03 led 2012, 12:41

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Frostty »

Zdravím,

vlastním corsu B 1.2, X12SZ. Pokazím něco tímto olejem? Případně jaký olejový filtr mám pořídit? Děkuji předem :) .
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Co-RS-ák »

podle mě ok
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Motorový olej>Klepání rozvodů

Příspěvek od MAMBO »

mila píše:zdravim oplaci.mam corsu c 1.0 12v ten 3valec.koupil jsem ji mela 37000km,vse v poho...v 60000km jsem udelal olej(podle vyrobce 30000,60000,90000 atd...)byl tam Castrol 5w40,dal jsem Texaco 5w40,ale po 3000km to zacalo po zahrati na provoz.teplotu ve volnobehu klepat na rozvodaku.Pokud dam tak 900-1000 ot. tak je klid.Tak jsem to resil s mechanikem,vytahli jsme vlozku filtru a ta byla vcucla jako by tam byla snad 50000km,pritom pri vymene oleje se delala.Tak se dala druha a zase byl asi 3000km klid.No a ted to zacalo zase delat.Tak mechanik tvrdi-a to je machr na auta-at se vykaslu na plnou syntetiku,ktera po zahrati je tak ridka,ze nestiha dopinat hydraulickej napinak retezu,ze tam dame 10w40 nebo i najakej kvalitni 15w40 a bude pokojPodle Oplu tam muze byt 5w30,5w40,10w40 ale i 15w40 !!!I kdyz jsou tam hydrostely.Taky treba delal Mercedesa,chlapik porad ze tam chce plnou syntetiku a mechanik ze ne ze mu budou klepat nadzdvihatka,ale zakaznik nas pan,no a druhej den byl medak zpatky v dilne a olej sa menil protoze to klepalo.A po vymene je pokoj.Neni vsechno zlato co se trpiti,ze?Tak co vy na to???Mel nekdo neco podobneho?Dik za prispevky.Mila.
Neni podle vyrobce co 15 ta syntetika? ja menim dvakrat za rok olej.
Corsa B 1.0 5 dveř
Brawl
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2012, 19:42

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Brawl »

Jaký je vhodný motorový olej pro 1.5 TD 49kW, najeto 204tkm? Vůbec se v tom nevyznám, tak se raději ptám, ať něco nepo..ru. Předem dík za odpověď
Smithi
Příspěvky: 15
Registrován: 29 úno 2012, 21:37

Aky olej odporucate ?

Příspěvek od Smithi »

Chystam sa na vymenu oleja a neviem ktory bude najlepsi je to motor 1.2i eco X12SZ (33kw,45PS) rozmyslam nad tymto olejom co poviete ? http://www.olejweb.sk/detail-produktu/5 ... c-10w40-4l

Vdaka

Gooder: Sloučeno s tématem o olejích. Chlape ve stejné sekci o pár příspěvků níž bylo tohle téma. Pro příště prosím funkce hledat.
Moja Corsicka :)
Uživatelský avatar
Prochy.Racing
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2011, 11:52
Bydliště: Brno

Re: Aky olej odporucate ?

Příspěvek od Prochy.Racing »

špatnej určo není,ale otázka jestli se vyplatí tam takhle drahej olej dávat ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Gooder »

Tenhle olej jsem teď v březnu dával do mého auta. Kupoval jsem ho asi za 560Kč, ale co jsem koukal, tak se dal sehnat i levněji. Tenhle olej tu doporučovalo dost lidí, proto jsem ho vzal.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Ahoj všem,

bude to znít jako klišé, ale nedávám už 10 let do auta jiný olej než Castrol, kdysi do Áčka to byl minerál 15W 40tka Castrol GTX (taková bílá pixla to byla), měnil jsem každých 10 000 km, Xsara dostává pravidelně každých 15 000 km Castrol Magnatec 5W 40tku, což je plná syntetika a konečně Béčko GSI dostalo Castrol Magnatec 10W 40tku polosyntetiku, né že bych jí taky nechtěl dát plnou syntetiku, ale dost mi to bylo vymlouváno vzhledem k viskozitě oleje a tady výměna, no uvidí se, zatím ten nový olej ani není nalitý, motor ještě není po GO, viz. můj profil...

Olejový filtr kupuju MANN, ale to až nyní, protože mám dodavatele, který dělá jen MANNy (vzduchové, pylové a olejové), ale za ty roky jsem tam měl Champion / Filtron a kdo ví co ještě...

Jinak pokud můžu radit, tak vzhledem k tomu, jak málo autu můžeme dát, tak měním vždy olej s olejovým filtrem, vzduchovým filtrem a svíčkami a ob jedno měnění taky pylový filtr, ale to až od doby co jsem začal normálně vydělávat...

Taky přidávám dvě slušně orientované stránky, kde kupuji:

http://www.e-oleje.cz/ = tady vybírám
http://www.olejeobchod.cz/ = tady kupuji

Petr
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Smithi
Příspěvky: 15
Registrován: 29 úno 2012, 21:37

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Smithi »

Vdaka a este otazka postaci mi to 4l balenie na komplet vymenu? Dik
Moja Corsicka :)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Gooder »

Olejeobchod :jj_good: tam taky nakupuji a filtr jsem bral v Auto Kelly, měli ho tam pro mě nejlevnější. Jojo vystačí, já lil něco kolem 3 litrů do auta.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Smithi
Příspěvky: 15
Registrován: 29 úno 2012, 21:37

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Smithi »

A ten olejovy filter postaci tento za 2.24e ci treba nejaky lepsi ? http://www.olejweb.sk/detail-filtra/3997/produkt-sp-935
Moja Corsicka :)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Gooder »

Si myslím, že to je jedno. Já kupoval filtr Mann, protože byl o pár korun dražší a četl jsem, že je lepší než Starline nebo Filtron.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Frostty
Příspěvky: 4
Registrován: 03 led 2012, 12:41

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od Frostty »

Co hrozí při nalití více oleje? Corsa sežvejkne 3.25 l oleje, ale spíš mě zajímá co by se mohlo stát kdyby se do ní nalilo řekněme 3,5 nebo 4L?
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Motorový olej+ filtr- výměna, jaký zvolit, co používáte?

Příspěvek od MAMBO »

Vy tam lijete nekdo i 5w 30 ? sem tam cetl někde :o
Corsa B 1.0 5 dveř
Odpovědět