Výměna převodového oleje

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Uživatelský avatar
dodci
Příspěvky: 76
Registrován: 03 úno 2008, 15:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dodci »

hm dik chlape fakt dik
Opel Corsa 1,0 12V 2000 žlutá chi chi
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Tak někde v těhle místech ale já mám C14NZ. Tak snad někdo bude tak hodnej a vyfotí tvůj motor a dá tu šipku přesně :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Jsem našel fotku od Berryho 1.0
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
dodci
Příspěvky: 76
Registrován: 03 úno 2008, 15:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dodci »

vdaka mam to miesto dost take zaspinene olejom. a je tam nejaka mierka? alebo ako zistim kolko tam chyba oleja?
Opel Corsa 1,0 12V 2000 žlutá chi chi
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Nevim jak u Corsy ale někde bejvá z boku ještě konrolní šroub, leješ dokut nezačne týct olej z toho otvoru kontr.šroubu. Jestli tam není tak asi kousek pod závit toho nalejvacího šroubu :wink: Někde zas bejvá jen ten kontrolní a tim se i olej nalévá
Uživatelský avatar
dodci
Příspěvky: 76
Registrován: 03 úno 2008, 15:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dodci »

Tak čumakoval som na to a zistil som že tam chyba podstatne viac oleja ako som myslel. Takže neviem vypustit stary olej , lebo oproti panelaku v brne kde byvam nie je žiadna slava, už len pri vymene brzd. dostičiek suseda kricala ze zavola policajtov že robim bordel atd... tak mi prosim poradte aky prevodovy olej zvolit ? a Čo je ten žltý šrobik s pružinkou, može to byť ten kontrolny?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Corsa 1,0 12V 2000 žlutá chi chi
Uživatelský avatar
Svoby
Moderátor
Příspěvky: 2893
Registrován: 29 čer 2007, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Svoby »

Kup originál v oplu převodový olej, řeknou ti i kolik...taky jsem tam kupoval
Ptal jsem se v servisu co tam dát za olej a řekl mi jedině origo že prej jsou na neoriginální oleje opel převodovky náchlný :roll: tak nevin no....
I German Style !
Uživatelský avatar
dodci
Příspěvky: 76
Registrován: 03 úno 2008, 15:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dodci »

A kolik s hruba platil ak smiem vediet?
Opel Corsa 1,0 12V 2000 žlutá chi chi
Uživatelský avatar
Svoby
Moderátor
Příspěvky: 2893
Registrován: 29 čer 2007, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Svoby »

asi 150 za 1,5l ale už si nejsem jistej a kupoval jsem 2
I German Style !
Uživatelský avatar
dodci
Příspěvky: 76
Registrován: 03 úno 2008, 15:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dodci »

A nevi nekdo k čemu služi ten žlty srob?
Opel Corsa 1,0 12V 2000 žlutá chi chi
Jorgeos
Příspěvky: 10
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04

Příspěvek od Jorgeos »

dodci: Jde o tzv. stavěcí šroub. Mám takový dojem že jenom "vyplňuje" díru, která slouží k upevnění tyče od řazení (pokud se do ní zasune odpovídající pevná tyčka, např. vrták prům. 5mm), využívá se to při seřizování řazení.
Viz http://www.opelastra.cz/forum/read.php? ... #msg-52119

Mimochodem, dneska jsem se v Opelu ptal na cenu převodového oleje a řekli mi 215,- za litr, bohužel jsem nebyl z láhve schopný zjistit jaký to je olej, ale osobně budu kupovet 80W/90 (značku asi Mogul).

Pánové (a dámo/y :-)), nemáte někdo zkušenosti s výměnou gufera v domečku řazení? Teče mi olej kolem tyče od řazení. Už jsem koupil to gufero (originál v Opelu za 166,50,-! Jsou to vydřiduši, za kus pryže s pružinkou... :-)) a o víkendu se na to snad vrhnu. Mělo by stačit vyšroubovat 4 šrouby z toho "domečku" řazení a odpojit tyč řazení od táhla řazení, které je spojené čepem. Ale prý není úplně lehké vyrazit kolík, který drží tu tyčku řazení tak, abych mohl vyměnit gufero.
Naposledy upravil(a) Jorgeos dne 22 kvě 2008, 11:32, celkem upraveno 1 x.
Corsa B 1.4 X14SZ
Uživatelský avatar
stovi
Příspěvky: 52
Registrován: 30 bře 2008, 20:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Příspěvek od stovi »

Erik píše:Vypouštěcí šroub tam neni no. Olej tam muze furt zustat, to se prej nemusi zmenit. Ale kdyz ja to zmenim, tak vipada to tak akorat v case.

Ja to jen delam kdyz montuju jinou prevodovka.

Ale jinak musis odschroubyt cele ten dekl co je dole, asi 12 schroubu nebo kolik, tam te vse vytice. Potrebujes jen novou tesneni a to poradne odmastit a das ten dekl zpet.

Pak normalne s vrchu nalijes nove olej, jnak 1,3 litr (zalezi na typ prevodovky) Pres ten schroub s tim plast na tom.

S boku, u poloose, tam je schroub, ten vytahnes, a pak musis dolit nes to vytece. Anebo to mas nalit 1 cm pod tim, ale to zase zalezi na typ prevodovky.
Napis jakou mas a podivam se ti :D
takže z boku u poloosy by měl být nějaký kontrolní šroub,je to tak?
Uživatelský avatar
opel1.0
Příspěvky: 114
Registrován: 29 led 2007, 19:30
Bydliště: slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opel1.0 »

kontrolny srob nie je a do prevodovky ide 1.6l oleja f13 myslim a olej je to specialny produkt stoji 800 liter tak som pouzil 80w90 od castrolu olej som odcerpal pomocov cerpadla po demontazi volicu rychlosti drzia to 4 skrutky ps olej tzv celozivotny bol ako vazelina najvisi cas ho vymenit
celych 998 CCm a aj 12 ventilov
Uživatelský avatar
dodci
Příspěvky: 76
Registrován: 03 úno 2008, 15:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dodci »

Tak kupil som origo olej v oplu stal 215,. Cz 1l v rychlosti som ho nalial do prevodovky ale uplne som zabudol na ten kontrolny srob vadi to niecomu ked som tam nalial cely liter? tam kde je napustaci srob tak nevidno na hladinu oleja takze neviem...
Opel Corsa 1,0 12V 2000 žlutá chi chi
Uživatelský avatar
opel1.0
Příspěvky: 114
Registrován: 29 led 2007, 19:30
Bydliště: slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opel1.0 »

corsa nema kontrolny srob meni sa cela napln po 30 000 km udava castrol a napln je 1.6l
celych 998 CCm a aj 12 ventilov
Odpovědět