Maji 1.0 a 1.2 retez nebo remen? - vyreseno

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

No tak to nevim s tou zivotnosti, ale je pravda ze ho asi budu muset casem taky menit protoze mam uz 92 tis a rika se obecne ze retez ma tak 100tis u mensich motoru jinka fordy maji retezy a konkretne sierra 2.0 DOHC 88Kw a myslim ze i ta slabsi 74Kw a tam co vim tak tam se nemusel menit treba 150tis a byla to porad pohoda, takze je to podle znacky a hlavne typu motoru
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
poručík dan
Příspěvky: 5
Registrován: 04 srp 2007, 13:34

Příspěvek od poručík dan »

[quote="pepex"]Není u něj riziko potkání motoru ale jenom může přeskočit o zub či dva.
----------------------------------------
A čo sa môže stať, ak dôjde k preskočeniu retezu o tri,štyri zuby, popripade viackrát? Neposere sa tým niečo? Ja mám najazdené 60 000 km a už to počujem aj ja. Corsa C 1.0 12V Pri výmene rozvodov stačí ak sa vymení retez a napínak alebo treba ešte neco?
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Ne staci jen napinak retezu a retez samotny jinak retez stoji neco kolem 1900,- a napinak asi 1600,- ale zas by melo byt na nejakych 100tis km pokoj coz u rozvodu je casteji a tim ty minimalni naklady rostou and uroven retezu 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

Tak.Berry s tím fordem si poučil ty mě a to ti dík.Máš pravdu,na tranzita a takový auta jsem uplně opoměl :oops:

S tím přeskočením:O 1 zub auto stratí výkon,o 2 zuby to nenastartuje a nedejbože o víc zubů se to asi potká :cry: :cry: a to jsou jiný koruny...

S přeskočením o 1 zub mám zkušenost u VW 1.2 tříválec:řetěz přeskočil při startu-byl špatnej napínák.Po výměně O.k.Na Corse jsem kupoval:Obě vačkový kola cca1200 (jsou taky vymačkaný)řetěz cca 900 a spodní kolo na klice 1300,vodítka a těsnění na prsa(víko rozvodů)Vše v OPELu.Vyšlo mě to na cca 4200.- a vačkový kola jsem vracel,páč sem neměl přípravek na časování snímače otáček.A na nejdůležitější věc a to je napínák jsem neměl koruny cca 1000.-TAky sem si tehdy řekl:je to jenom váleček s pružinkou,tak co na něm může být špatnýho?No a po 5.tis km,to zase chrastí skoro stejně.

:oops: :oops: :oops: Kovářova kobyla.ČAUTE
25DT
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Tak to je síla, ale docela sji toho kupoval dost ja jsem se bavil s kamosem co dela opely a i na stranyk s nahradnima dilama na X10XE se prodava rozovodva sada, ktera obsahuje napinak asi 1600,- a retez 1891,- jinka nic jineho :?: No samotneho me nenpada co vic by tam ejste mohlo byt kdyz to vezmes s klasickyma rozvodama tak ono to uplne staci
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Novacek
Příspěvky: 14
Registrován: 01 srp 2007, 20:51

Příspěvek od Novacek »

Tak jak casto ten retez vymenit? Mam ojetou Corsu, najeto 130 tisic, takze nevim, jestli to bylo meneno... A na jakych strakach najdu tu rozvodovou sadu?
Corsa 1.0, r.v. 1998
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Ahoj no meni se podle toho jak je slyset prootze retez nema svuj interaval jako remen, tak to zalezi jak je moc vytahany a jak moc dela velky rachot, jinka ta sada se da sehnat na www.autokelly.cz www.e-cat.cz a mylsim ze by se dalo i www.autocora.cz (zde mam 20% slevu na vsehcny dily tak bych zde vam corsaci mohl sehant dily lenvneji)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Jinak prihodim ceny retez 1800-1900 a v autokelly jsem objevil napinak asi za 800-900,- coz je supr cena jinak mohl ybch se zeptat i v autocora a asi zeptam protze me to to taky ceka v nejblizsich KM 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Novacek
Příspěvky: 14
Registrován: 01 srp 2007, 20:51

Příspěvek od Novacek »

Taky jsem koukala na ty ceny... Zatim teda neslysim z auta nic, ale stejne nevim, jak by to znelo... Mozna to ale v nejblizsi dobe preventivne vymenim :wink:
Corsa 1.0, r.v. 1998
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Jo jo prevence je prevence, ja taky o tom uvazuju asi pristi mesic (tenhle je olej svicky a pruziny konecne)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

tak Berry prodáváš to nebo si se zas rozhodl že to neprodáš,když čtu že chceš na to dát pružiny,tak ses asdi rozhodl si to nechat ne?
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

Lidi,u Opla je to nejlepší a nejlevnější(paradoxně) :!:

Možná se ceny odvíjí od kraje a stavu skladů v servisech Opel :roll: třeba ten řetěz je u opla levnější než kdekoli jinde...A hlavně,Opel má v sortimentu dílů i rozvodová kola která musí sedět s řetězem...Není to na nich sic vidět,ale taky jsou opotřebená mají decentní vůli a to pak taky přidá na tom chrastění.

Nechci vám tady něco cpát do hlav,ale u těch 3 válců je lepší měnit celej bok rozvodů tzn komplet set od Opla.4200 bez napínáku a šroubků na vodítka řetězu.Ale když jezdíte s citem,tak asi stačí řetěz a napínák aby to tolik nechrastilo.Večer přihodim obrázky,když se podaří sklepat je na 800x600
25DT
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Urcite hod foto 8)

To Ondra neprodam a udelam vic v mem topicu v členech 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

Stručně rozvody
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
25DT
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

TAdy je faktura,trochu jsem ty ceny pred tím zkreslil :roll:

Omluvám se za nedobrovolný nákrut hlavy :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
25DT
Odpovědět