Svíčky>> Corsa B

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od Gooder »

Zvedne výkon, a myslíš, že to je tak závratné, že to u nějakých 70koní poznáš? To opravdu nepoznáš. Stejně tak si myslím, že ta spotřeba se nijak nezmění, rozhodně to nebude litr dolů :) A pokud to někdo pozoroval, třeba měl v háji původní svíčky, stejně tak jsem je mohl mít já už po smrti a proto to teď startuje lépe. A hlavně si myslím, že jen svíčky ti výkon zvednout nemůžou, spíš se bude směs lépe zapalovat.

Já Ti je nenutím a neříkám, jak jsou bůhví jak dobré. Myslím si, že každému motoru sednou jinak. A snížení spotřeby a lepší výkon si myslím je spíše způsobený tím, že se tam dají nové svíčky. Zkus koupit Densa a třeba obyč NGK a uvidíš, že rozdíl v nich nepoznáš ;)

Shrnul bych to tak, že víceméně jejich plus je spíše pouze životnost, o zbytku se dá spíše jen spekulovat a nikdy pravdu nezjistíš. Stejně tak lepší start u mě může být tím, jak jsem výše zmínil, že mám nové svíčky. Až budu kupovat nové svíčky, tak uvidím, jestli koupím znovu tyhle. Dobrý pocit mám, že tam mám kvalitní. Ale spíše si teď pokládám otázku, když to teď píšu, jestli jsou opravdu o tolik lepší, jak jsem si původně myslel :)

Buď rád, že Tě vůbec upozornila :D
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od grapherx »

Co-RS-ak: Budu je měnit někdy přelom březen/duben - podle počasí. Pak ale něco napíšu. :D Nějaké zlepšení výkonu ani moc neočekávám. Já je hlavně kupoval kvůli startům. :)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od Co-RS-ák »

K ladovi se vyjadrovat na ipodu nebudu, protoze ho odbit pouhym "dobre" neni fer, tak az budu doma :D

Grapherx: to bych prave zkusil jeste tedko, kdyz je zima tak to spis poznas;) a hlavne nebudu muset cekat takovou dobu na vysledek :D
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od Gooder »

Petře, jestli nechceš kupovat dražší Densa, kup jiné iridiové svíčky a podle mě bude výsledek stejný. Jako nečekej, že v mínus 20 Ti auto naskočí během 2 vteřin, to rozhodně ne :D Třeba v mínus 8 mi to chvíli točí, než to chytne. Zatím se mi stalo pouze jednou, že jsem auto natočil až na podruhé. Ale ber i to, že mně třeba auto loni v zimě stálo 10 dnů.

Pokud nemáš v háji současné svíčky, rozdíl těžko poznáš :wink:

Gooder: Přesunuto
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: Svíčky>> Corsa B

Příspěvek od grapherx »

Co-RS-ák: Záleží na počasí. Pokud bude některý víkend teplo, tak to prohodím i dřív. Mrznout u toho na sídlišti, ale nebudu. A garáž nemám. :D
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Svíčky>> Corsa B

Příspěvek od MAMBO »

Tak to je laska ku vozu :lol:

ale nejak sem nepobral jaktoze to lepe startuje? Motor bubla lepe? Ale lepsi benzin treba poznat jde, jestli to tak je i se svíčkama že to trochu něco malo pomuže, nevim
Corsa B 1.0 5 dveř
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Svíčky>> Corsa B

Příspěvek od Co-RS-ák »

Gra: dyť je to na deset minut práce :D
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Svíčky>> Corsa B

Příspěvek od Gooder »

Mambo: No občas to chytlo na 2 válce a jednou za vlhka jsem to nenatočil. Po výměně svíček bez problému, ale může to být způsobené tím, že předtím byly ty svíčky po smrti, takže to může být placebo :)

Rozdíl benzinu poznáš hlavně u noname benzínek. Podobně bych řekl, že to bude u svíček, kde noname budou stát za prd. Ale myslím si, že jedinou výhodu, kterou lehce dokážeš u těch Denso je to, že déle vydrží. Zbytek "výhod" budeš dokazovat težce. Musel by jsi pořád měnit svíčky a zkoušet je v různých podmínkách na jednom autě a to by bylo na sakra dlouho a ještě by jsi neměl výsledek 100% jistý :D

Je to teda jen moje domněnka, třeba si mýlím ;)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Svíčky>> Corsa B

Příspěvek od MAMBO »

u te 1.0 se povoli ty dva sroubky co jsou nad svickama a pak se to vytahne ten plast? Jak moc silou?
Corsa B 1.0 5 dveř
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Svíčky>> Corsa B

Příspěvek od jumbo »

Ahoj lidi :) mám corsu B 1.0 1998 a už opravdu hodně potřebuje vyměnit svíčky. Předchozí majitel s tím asi neměl tolik soudnosti, auto při normálním zrychlení z 3stupně na 4 rychlostní stupen mezi cca 1850 - 2050 jakoby padá, i když držíte pedál, musíte ho tedy proto víc sešlápnout a nebo podřadit a vytáhnout to do vyšších otáček a navíc při podřazení na 2stupen ze 3jky auto docela cuká nebo hlavně při puštění 2 stupně do záběru a pustíte plyn, tak to cuká.
Teď ale k tomu, co potřebuju :) Chtěl bych svíčky na mojí "KOZU", ale nedokážu si vybrat, mám jít do BOSCH SUPER PLUS a nebo raději do BRISK PREMIUM, či do něčeho úplně jiného? Díky všem za rady :)
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Svíčky>> Corsa B

Příspěvek od Korrpi »

kup to co tam patří od výroby :wink: NGK BKR5EK :jj_good:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Svíčky>> Corsa B

Příspěvek od jumbo »

Našel jsem tu svíčko za 85kč http://zapalovaci-svicky.heureka.cz/zap ... 23-bkr5ek/ je to přesně tato, co patří do mojí corsi?
A proč bych podle tebe neměl jít do Bosche nebo do Brisku? :) Ptám se jen, abych se něco dozvěděl více o svíčkách třeba :)
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Svíčky>> Corsa B

Příspěvek od Korrpi »

ngk je svíčka co se montuje ve fabrice :wink: a nic jinýho mi nefungovalo líp :wink:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Svíčky>> Corsa B

Příspěvek od jamal.jefries »

originál se tam nemontuje NGK ale normálně svíčky GM.Já sem tam nahulil 4 packový BOSCHky a jede to úplně nádherně takže je můžu vřele doporučit :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Svíčky>> Corsa B

Příspěvek od Korrpi »

a jsi si jistý, že GM má milion fabrik zabývající se výrobou všech komponentů? :wink:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Odpovědět