Chladicí kapalina -hnědý maz

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Odpovědět
PetrKM
Příspěvky: 6
Registrován: 17 zář 2014, 20:43

Chladicí kapalina -hnědý maz

Příspěvek od PetrKM »

V servisu mě bylo zděleno, že prý mám prasklou hlavu nebo těsnění na mé Corse 1.0 12V a ukázal mě víčko od chaladicí kapaliny, že je tam takový hnědý maz. Mě se to moc nezdá, protože jsem zatím za celých 14 let nedolíval olej. Vždy ho celkem pravidelně po roce měním a sice posledí roky malinko ubývá, ale to spíš prolíná kolem řemenice, ale za rok ho nedoliju. Vidím to totiž v garáži na podlaze.
Je možný, že může být praklé těsnění pod hlavou? Nebo mám propláchnou chladicí systém a výměnit chladicí kapalinu? (Ještě musím zjistit jak a čím)
Máte zkušenosti?
Uživatelský avatar
bako16
Příspěvky: 39
Registrován: 05 úno 2014, 10:47

Re: Chladicí kapalina -hnědý maz

Příspěvek od bako16 »

Ak máš v nádobke na vodu také mastné fľaky alebo jeden veľký mastný fľak tak je dosť možné že prdlo tesnenie pod hlavou. To neovplyvníš tým že sa o auto staráš alebo nestaráš. Najskôr by som vymenil to tesnenie to máš to menšie zlo. Prepláchni si potom chladiaci systém a uvidíš či sa ti zasa nespraví taký fľak a nie tak máš postarané :) . Napíš potom ako to dopadlo:)
Corsa 1.0 12V. TRHAČ ASFALTU!!
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladicí kapalina -hnědý maz

Příspěvek od Tiger.s »

Sundat hlavu nechat natlakovat srovnat dát nové těsnění a rozvody :wink:
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Odpovědět