Řízení Corsa B

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Deny
Příspěvky: 59
Registrován: 08 dub 2007, 15:08
Bydliště: Vítězná

Příspěvek od Deny »

To bude téměř určitě ono.
nostromo
Příspěvky: 73
Registrován: 25 čer 2007, 14:26

Příspěvek od nostromo »

Ja mam ted taky v pr... pravej cep rizeni.

Pri prejizdeni nerovnosti, napr polni cesta to hodne klepe jakoby od podlahy.
Kdyz tocim volantem na miste, tak je slyset jak to tam loupe.

Tim zakvrdlanim kolem jakoby kolem svisle osy se da ta vule zjistit.
Corsa C - 1.0 12V rok 2000
Yamaha FZS600 Fazer - rok 2003
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

tak mě napadá,jak to máte vůbec vy všichni s tim servořizenim?taky vám to něco dělá nebo máte volant úplně v klidu?myslim když jedete přes diry přes kostky nebo po nějaké"kamenité"cestě.vyměnil sem řídící čepy a je to o něco lepši ale už sem z toho tak zblblej že to asi už lepši nebude a možná to tak i má byt,nevim
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Nebylo to auto nabořený na předek? Abys neměl hnutou nápravu. Pak tam nesedí nic a je to docela voser. Měl jsem to na Twingu.
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

no co vim tak ne.nebylo to bourany,proto se ptám jestli máte všichni volant v klidu při řízení(na nerovnostech a třeba těch kostkách) nebo ne.nemuže mit ne ty vlastnosti řízení nějakej podíl i to že tam sou nějaky jiny disky?údajně prý s pickupa a nevypadaj zrovna přesvědčivě.některy vypadaj i trochu poohybany po okrajich a jednu mi dokonce mladá ohla tak že sem okraj musel vyklepat.to na to asi nemuže mit žádnej vliv že?teď mám na mysli mirny chvěni volantu při vyšši rychlosti
nostromo
Příspěvky: 73
Registrován: 25 čer 2007, 14:26

Příspěvek od nostromo »

Zohybany disky maji veliky vliv na jizdu a klepani do volantu!

Ja mam ten EPS posilovac a pri jizde na nerovnostech mi to zadne vibrace nedela.
Corsa C - 1.0 12V rok 2000
Yamaha FZS600 Fazer - rok 2003
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

mno to je asi na vyvážení kol,a geometrii s výměnou čepů.Rovnou můžeš nechat vyměnit i řídící tyčky(můžou mít taky vůli)A když se nic nezmění,budeš v tom za ranec a pak můžeš jet rosekat toho co ti to prodal... :lol:
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Než se dáš do výměny čepů,zkus si někde půjčit od kámoše dobrý kola a projeď to. Gumy dovedou udělat taky paseku, když stojej za hovno. A ty tvoje jak píšeš maj dost, :cry:
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

no disky plánuju stejně koupit novy.a pneu sem kupoval novy teď na jaře.bohužel mám ve předu jiny než vzadu.když mi je přehazovali nevšiml si že maj jen tři a když už měl dvě obuty tak sem vzal jiny.ve předu mám barum brillantis a v zadu nějaky Lassy.ty lassy byly trochu dražši,prej sou lepši.Jinak čepy už mám vyměněny kola sem byl taky převážit a geometrii mi dělaly při výměně řízení.je to lepši o něco ale pořád se mi to nějak nezdá ale jak už sem psal už sem z toho zblblej.Před tim sem měl fiat brava tak to bude asi nezvyk
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

Zdravím,mám podobný problém akorát s tim rozdílem že mám posilovač.vyměnil sem cely řízení(11500kč)a dost to pomhlo.Pořád to ale neni ono.volant mi za jizdy vybruje.Byl sem v servisu a mám trochu vůli v těch řídících tyčích od volantu k řízení a taky je malá vůle přímo v řízení.Pokud se to ale nezhorši tak to zatim nemám moc řešit.sice mě to štve ale co s tim nadělám :(
elge
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 28
Registrován: 31 srp 2007, 23:44
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od elge »

Hoj, inu nevim - taky jsem to ted daval k mechosovi, ze mam spatny kulaky - nebyly to kulaky, ale mam problem v tom hrebenu... neco s tim udelal (asi dotahl co slo) - uz nemam na kostkach ci nerovnostech do volantu taky razy ci cvakani jak predtim, presto to tam zustalo - je to na vymenu hrebene rizeni... jeden vrakac ma hreben za litr druhej za dva... v rijnu podle prachu do toho pujdu... mechos rika ze to nepozna esli ten hreben bude mit vuli, na vrakaci rekli ze to chytnes do pracek a poznas - ale dle ONDRY prispevku bych tipl esli tyhle deset let stary hrebeny uz nebudou vybehany povetsinou vsechny... pochopil jsem to spravne ze jsi jiz trikrat menil ten hreben?
Corsa B 1,2 33kW '96 "flaskove zelena" :)
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

No jo mě bylo řečeno že v řízení nic v servisu nespravi.Je to prý nějaky bezpečnosti zařizeni a tak se v něm nedá jen tak něco vyměnit.Mě jen štve že to dělá i po výměně celyho řízení :( i když už miň.Před tim mi volant uskakoval do stran,teď prozměnu vybruje nahoru a dolu
:(napadá mě jestli na to taky nemůžou mít vliv disky kol.sou z nějakyho uplně jinyho auta.někdo přede mnou na nich měl zimáky tak je možny že i ty na to maji trochu vliv(Hlavně při vyšši rychlosti).nejsem ale žádnej znalec.jen mě to posledni dobou vrtá hlavou
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

pokud je vůle v hřebenu tak se to dá dole na řízení tou centrální matkou přitáhnout a mělo by to být dobrý a pokud ti to lítá v těch spojovacích tyčkách,tak to chce vcyměnit spojovací tyčky a když ani to nepomůže tak je v háji uvnitř nějaký pouzdro uložení,ale nevím které pouzdro protože jsem to nerozdělával takže nevim
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

Hm a mohl bych poprosit o nějaky upřesněni kde bych ten šroub našel?A taky dostanu se k němu vůbec?Nebo budu muset něco demontovat.Předem dik za odpověď.Jo a tak mě napadá bude tam vůbec ten šroub když mám servo řízení?Já jen jestli to neni jiny než u normálního
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

ten šroub se nachází zespoda na řízení,bohužel se musí demontovat,není k němu přístup na autě,zkoušel jsem to a nedostabeš se tam.když to budeš dotahpvat tak nejdřív musíš povolit tu plechovou krytku která kryje tu matku před povolením a pak dotáhneš ten šroub a zajistíš zas tou plechovou krytkou.Já mám řízení bez serva tak nevim zda-li to bude mít i řízení se servem,ale mělo by.
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Odpovědět