Řízení Corsa B

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

no tak to neni moc dobry.myslel sem že bych se k tomu mohl dostat třeba když to zvednu :( Cely vymontovávat,navíc když ani nevím jestli to tam bude :(
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

neni to náhodou tady?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

jo jo to je ono,je to asi 24 klíč myslím
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

Tak ja to zkusim.Ten šroub asi utáhout že???Doufám že tam neni žádná kapalina.Nerad bych aby mě něco překvapilo :shock:
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

Tak sem to zkusil.Dalo mi fušku se tam dostat aniž bych to musel sundat a pak mě taky překvapilo že tam žádnej šroubek nebyl.Byla to taková no spiš železná krytka s takohou jakousi pojistnou maticí a vevnitř byla pružina.Podle toho jak moc je to utáhly tak podle toho to je to lepši nebo horši.Zas to ale nemuže byt moc protože jinak by nešlo vůbec říditOtáčet.(nebo by to šlo moc ztěžka).Trochu sem to pošteloval aby to nebylo ani moc ani málo a musim řict že došlo k výraznymu zlepšení.Pokud se to zhorši tak jen trošku poutáhnu.Moc děkuju za drahocené rady :)
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

Mám ještě jeden takovej dotaz.Jak by se projevilo na vlastnostech řízení kdyby bylo špatny servo??
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

tak to je dobrý ty ses tam dostal bez vyndání?samnizřejmě se to musí dotáhnou a uvnitř řízení je pružin a a ta tlači na ten hřeben a nesmí se to dotáhnout moc jinak by nešlo zatáčet.Jiknak co se týče serva tak to ti neporadim já servo nemám
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

no sice sem se s tim dost natrápil ale nakonec to vyšlo teď když už vim jak to tam je tak to vylaďuju normálně jen tak že otevřu kapotu a 22 kličem to buď utáhnu nebo povolim.Je to sice na těžko přístupnym mistě ale jde mi to už bez většich problémů :D to servo bude nejspiš v pohodě.jen bych chtěl vědět do budoucna co mužu očekávat když se podělá.Tak třeba to bude vědět někdo jiný.Ale jinak fakt dik za radu ohledně toho řízení
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

Chtěl bych se zeptat těch co mají 1.2 bez posilovače zda nemají problém s řízením,mě tam furt něco mlátí a čepy atd to neděla.
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Já naprosto bez problému.Najeto 200.000 km :D
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

tak to je v haji,zkus si na autě zatahat za spojovací tyčky jestli tam budeš mít vůli,to jsem zkoušel na plno corsách a všem to dělalo,tak nevim
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
elge
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 28
Registrován: 31 srp 2007, 23:44
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od elge »

Inu tak mi vymenili toho sneka, koupil jsem rizeni z bouracky prez aukro, vycistil a predal mechosovi - po 60km spokojenost - jak ridic neciti veskery bouchance ve volantu, tak se jede preci jenom lip... naklady 400 snek s tyckami a 1000prace... toz uvidim zacas - snad uz to bude good :)
Corsa B 1,2 33kW '96 "flaskove zelena" :)
tony
Příspěvky: 66
Registrován: 04 zář 2007, 19:49
Bydliště: chodov

eps

Příspěvek od tony »

ahoj. chtel bych se zeptat jestli nekdo mate problem s eps tj. posilovač řízení. mne stale vypíná a nebo nezapne uz pri startu. nekdy jedu 100 km a nic a nekdy nejde hned po startu, diky za info. tony
corsa
Příspěvky: 5
Registrován: 13 dub 2008, 00:02

Něco s řízením.Poraďte prosím

Příspěvek od corsa »

Ahoj lidičky měl bych na Vás takový dotaz.Nedávno jsem měnil všechny čepy jelikož mi to od kol dost mlátilo a i hodně do volantu udělal sem geometrii a mohu snad říct že je to ještě horsí.Pokud přejedu nějakou nerovnost a volant je rovně je to celkem v poho i když tam něco trochu také mlátí ale jak jedu v zatáčce tak jsou to rány že by mi uletělo kolo.Ve volantu cítím vůli hlavně v prudkých zatáčkách jako když je špatný čep řízení.Auto se mi uplně škubne.A když stojím na místě a zatáčím do leva a do prava trochu rychleji je tam slyšet nějaký cvakání.Je možný že mám nějaký špatný celý to řízení nebo je to opravytelný?Kdyžtak jestli nevíte kolik to stojí.Protože když to koupim na vrakáči tak nemám jistotu jestli to nebude třeba ještě horší.Moc děkuji za rady
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Jaký typ?Nejčastěji je problém v řízení v tzv. spojovačkách
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Odpovědět