výmena chladící kapaliny corsa B

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Uživatelský avatar
matix737
Příspěvky: 63
Registrován: 01 úno 2011, 18:54
Bydliště: retova

výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od matix737 »

zdravim,potreboval bych poradit jak mam dostat chladící kapalinu z chladice?ja tam nenasel zadnej vypustnej sroub a tak me napadlo jedine přes tu spodni hadici jestli tam teda neni ten vypustak..nemate s tim nekdo zkusenosti?kolik v tom je litru ?? ja jsem se koukal a nemuzu rozeznat barvu jestli je modra nebo zelena ale nevim jestli zelena vubec vyrabi nevite jeste nekdo jak jsou ty barvi kapalin?diky
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od styxxy »

rozpoj hadici dole na chladici a u termostatu a proplachni to proudem obycejne vody ale nikdy nedostanes ven vsecko mas to v motoru vsude
Uživatelský avatar
matix737
Příspěvky: 63
Registrován: 01 úno 2011, 18:54
Bydliště: retova

Re: výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od matix737 »

a nevis jestli se vyrabi i zelena kapalina?
Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 230
Registrován: 18 dub 2008, 19:49
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Re: výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od Pepino »

Ahoj jestli jsi ji dlouho neměnil nebo nevíš jak to bylo před tebou ta bych ti doporučil dát do servisu protože oni to tlakově vyčistí propláchnou to což ty doma nikdy nezvládneš , když mi to udělali tak jsem nevěřil kolik bordelu tam bylo

Ať slouží :D :D
Corsa B 1.4 (44kw/60hp) X14SZ r.v. 1996 Red & Black

Red & Black
ponikel
Příspěvky: 87
Registrován: 19 zář 2010, 23:58
Bydliště: Slovensko

Re: výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od ponikel »

neviem aky maš motor ale pokial si spominam jedna stvorka ma dole cidlo cez ktore som to vypustal a preplachol som to potom cistou vodou zo zahradnej hadice :D a potom kompresorom vyfukal von..

ci das zelenu alebo modru ti je jedno.. :) tieto dve mozes skombinovat kludne navzajom. nemozes skombinovat s ruzovou...
Uživatelský avatar
matix737
Příspěvky: 63
Registrován: 01 úno 2011, 18:54
Bydliště: retova

Re: výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od matix737 »

nevite nekdo kolik je tam litru v cely komplet chladici soustave?zjistil jsem ze my chcije chladic :( tak abych mel dost kapaliny az to vsechno vyleju.diky
Píííny :-)
Příspěvky: 86
Registrován: 17 led 2011, 19:51
Bydliště: Zbudov Jižní Čechy

Re: výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od Píííny :-) »

Je hodně barev a druhů chladičky ale já používám sharon ta je taková tyrkysově modrá no a v chladiči tam ti cirkuluje furt ta voda nemůžeš s přesností říct kolik je tam tý vody litrů uvidíš až jí vypustíš atˇse dílko podaří
Opel-svěží myšlenky=lepší auta
vaneon
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: 07 črc 2007, 15:37
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Re: výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od vaneon »

je to něco kolem 4-5 litrů ... dělal jsem na 1.0 motor takže ten byl suchej v expansce taky nic nebylo a v chladiči cca 2 dcl ... a padla tam 3litrovka nemrzky a cca litr až dva destliky ...

takže když koupíš 3 litry nemrzky a 3 destliky tak to bude v poho snad ;-)
Vaneon Opel Corsa B 1.0 12V 5dv. červená ...
Uživatelský avatar
matix737
Příspěvky: 63
Registrován: 01 úno 2011, 18:54
Bydliště: retova

Re: výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od matix737 »

jo dobre diky :)
Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 230
Registrován: 18 dub 2008, 19:49
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Re: výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od Pepino »

Jestli to potřebuješ zjistit přesně tak se podívej do knižky "jak na to " tam je ke každému motoru přesně kolik je náplně :D :D
Corsa B 1.4 (44kw/60hp) X14SZ r.v. 1996 Red & Black

Red & Black
Uživatelský avatar
Matrix
Příspěvky: 24
Registrován: 23 led 2011, 11:51
Bydliště: Hradec Králové

Re: výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od Matrix »

Tak aby jsme to rozsekly kde je kolik chladící kapaliny :-) tak tady máte co na to říká chytrá knížka HAYNES.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Corsa 1.0 12V 40 kW, X10XE, 1998, 3dv., 155.000 km
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od Hgi »

Já jsem měnil v 1.2i nedávno celou kapalinu a vlezlo se tam přesně 3,8 litru. Od té doby jsem už nedoléval a kapalina se drží těsně nad okrajem...

To jsem samozřejmě starou kapalinu vypustil s mírně zahřátým motorem, propláchl obyčejnou vodou, vyfoukal zbytek komprosorem a pak nalil novou chladící kapalinu.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
0703
Příspěvky: 84
Registrován: 16 čer 2012, 08:19

Re: výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od 0703 »

Zdravím! Potřeboval bych poradit, vypouštěl jsi to jsi to přes tu hadici u chladiče?.... A potom naléváš novou směs do té nádobky? A jak odvzdušňuješ?Prosil bych trošku popis, kolik naleješ, než odvzdušňuješ, jelikož odvzdušnit to prý jde jen nastartovat motor , nebo i jinak? Děkuji.
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Re: výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od souky222 »

vypouští se spodní hodicí k chladiči, pak jí připojíš a do expanzky leješ dokud se vejde(po horní rysku), kolik se vejde záleží na motoru, odvzdušní se to samo, jen nastartuj, nech chvíli běžet, chcípni a případně dolej
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
0703
Příspěvky: 84
Registrován: 16 čer 2012, 08:19

Re: výmena chladící kapaliny corsa B

Příspěvek od 0703 »

Super díky moc.
Mohl bych ještě poprosit: Má korsa 1.0,12V,40Kw, r.v. 2000 palivový filtr? Už jsem ho hledal všude i zrcátkem a ne a ne ho objevit ? Děkuji.
Odpovědět