Upadlo mi kolo na dálnici

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Odpovědět
Benny
Příspěvky: 1
Registrován: 19 kvě 2011, 08:55

Upadlo mi kolo na dálnici

Příspěvek od Benny »

Nevím jsetli se vám to někomu stalo, ale je to hodně nepříjemná záležitost. Manželka si vyměnila zimní pneu za letní. Letní jsme koupili nové i s hliníkovými disky. Svépomocí jsme je nasadili. Manželka vyjela, po ujetí cca.15km mi volá, že od pravého kola slyší divné zvuky. OK zajeď do servisu. V servisu ji auto zvedli, prohlídli, pak ještě projeli a pak jí řekli, že je to OK, že snad nějaká pružinka u kola je špatná, že může jet. A tak jela na dálnicí, s tím, že je vše OK, protože ODBORNICI v servisu ji auto prohlédli. Bohužel po ujetí cca 80km najednou vidi, že jí kolo, které si nechala odborne prohlédnout předběhlo a utíkalo někam do polí ... Naštestí pro mně záhadným způsobem se ji podařilo zastavit auto u krajnice. PŘEŽILA. Kolo se nenašlo, odtah a oprava stála 5tisíc (naštěstí jenom), ubytování atd. Druhý den když jsme přišli do servisu , tak se nám vysmáli, prý kolo bylo vpořádku a že nemůžou být vševědové a že bůhví co sme s autem dělali, ... Málem mě zabili manželku a jim je to fuk - no co zapoměli jsme dotáhnout kolo, měli jste nám to říct.... Což tam nejsou odborníci? neví co vše je třeba zkontrolovat?Rád bych získal z toho servisu peníze za všechny ty vzniklé výdaje. Jak na ně? Dík za podporu a pomoc.
Uživatelský avatar
FizzBiker
Příspěvky: 142
Registrován: 06 pro 2010, 15:49
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Upadlo mi kolo na dálnici

Příspěvek od FizzBiker »

nu ze servisu tezko musel by jsi mit fakturu a na ni napsane neco ve smyslu ze byla provedena kontrola kvuli tomu "vrzání" u kola atd... ve vysledku ti reknou treba ze to utahli nebo ze na to ani nesahali a nedostanes nic a bude te to stat jeste vic.

btw kazde kola zvlaste hliníkové(!!!) se maji po nasazení a ujetí 10-50 km zkontrolovat a přatáhnout a doporučuje se to i u těch ktere maji ocelove dosedaci plochy na šrouby.
Daily: sOpel Corsa 1.0 12v ECOTEC 40kW "Mad BlueBerry"
In Progress: Nissan 300zx Z32 TwinTurbo Targa 2sic USA verze
Uživatelský avatar
Prochy.Racing
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2011, 11:52
Bydliště: Brno

Re: Upadlo mi kolo na dálnici

Příspěvek od Prochy.Racing »

čau, dělám mechoša a věř tomu že z nich nic nedostaneš.... ve finále ti řeknou že jsi někde zaparkoval a že ti to mohl někdo povolit....
bo druhá varianta je že si máš po servisu kola sám přetáhnout (nebo po 20Km) je to blbý,ale je to tak :zmateny:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Upadlo mi kolo na dálnici

Příspěvek od Tiger.s »

A jak ti upadlo? jen kolo nebo i buben s ložiskem ????
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Uživatelský avatar
pdk88
Moderátor
Příspěvky: 2132
Registrován: 24 črc 2007, 12:03
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Upadlo mi kolo na dálnici

Příspěvek od pdk88 »

správná otázka :wink:
Corsa A GSi C20XE "Orangeer"
Corsa A C20XE "Terrorschlumpf"
neu: Corsa C GSi Z18XE
ex: Corsa B combi X14XE "Bublina"
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Upadlo mi kolo na dálnici

Příspěvek od Tiger.s »

dekuji :mrgreen:
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Uživatelský avatar
Prochy.Racing
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2011, 11:52
Bydliště: Brno

Re: Upadlo mi kolo na dálnici

Příspěvek od Prochy.Racing »

To je taky fakt :D ale já si myslím že asi jen kolo podle toho co píše :potlesk:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Upadlo mi kolo na dálnici

Příspěvek od MAMBO »

asi tak 90% servisu je uplna banda :shock:
Corsa B 1.0 5 dveř
Odpovědět