Ruční brzda

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
lucanito85
Příspěvky: 85
Registrován: 05 říj 2007, 11:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lucanito85 »

Zdárec kluci,
potřeboval bych pomoci také s ruční brzdou. Brzdí totiž tak že jí musím opravdu silou vytáhnonout nahoru a to silou...ne vždycky je ale jistota že se auto nehne... můžete mi poradit kde můžu ručku dotáhnout ? :oops:
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

lucanito85 píše:Zdárec kluci,
potřeboval bych pomoci také s ruční brzdou. Brzdí totiž tak že jí musím opravdu silou vytáhnonout nahoru a to silou...ne vždycky je ale jistota že se auto nehne... můžete mi poradit kde můžu ručku dotáhnout ? :oops:
Podívej se nad zadní nápravu, tam to dotáhneš :D :lol: :D
lucanito85
Příspěvky: 85
Registrován: 05 říj 2007, 11:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lucanito85 »

Aha....a je tu další otázka z kategorie debilních.... Musím pod auto viď :lol: Nejsem zase až tak blbej jak se zdá ...ale auta mě začila bavit až před pár týdny... takže se učím :roll:
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Zaseklá ručka

Příspěvek od Kalda »

mužete mi už prosim někdo poradit co s tim mam dělat??? mám bloklý zadní bubny, pač sem zatahl ručku, ručku sem povolil, ale je volná (ta páka) - de vidět že to lanko je povoleny, ale brzdy sou bloklý...

už se mi to stalo před srazem v Jihlavě, sundal sem bubny, ale nic zvláštního sem tam nenašel, tak sem to trochu oklepal kladívkem, posunul ty čelisti a jelo to v poho, ale zas se mi zdálo že to málo brzdí (nemužu si totiž vzpomenout jak to brzdilo předtim)... ale jako bubny byly teply dyž sem brzdil třeba na dalnici... takže mysim že to brzdilo..

no a ted sem tu ručku zas zatahl a ono se to zas kouslo ..
tak poradite mi prosim někd předtim než to budu zascely rozdělavat?? (moc se mi do toho už nechce :? )

mockrát dík!!!
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

A když zatáhneš ručku a povolíš ji, máš volný lanka u bubnů ? Nebo to máš na 100 procent v bubnu?Já sem měl taky tenhle problém, bylo to tím že sem měl rozstřepené lanko v uložení na zadní nápravě.Uložení je nekrytý, mazivo tam nevydrží, brzy dojde k rozstřepení lanka.Prostě je to řešený jak 100 let za opicema :?
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

no jakože je to možný tohle, pod autem sem nebyl... prostě ta páka tam líta uplně volně a přitom čelisti sou seklý, ale mysim že to lanko u bubnů je troche naplý...
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Jinak když sem to měl rozebraný, tak sem to nefotil, ale vzpomínám si, že v bubnu u obložení je vstup lanka a na něm je navlíknutá pružinka a ta by měla zajistit vracení do původní polohy :D
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Kalda píše:no jakože je to možný tohle, pod autem sem nebyl... prostě ta páka tam líta uplně volně a přitom čelisti sou seklý, ale mysim že to lanko u bubnů je troche naplý...
Tak zatáhni ručku, povol ji a šáhni rukou na to lanko na zadní nápravě jestli je naplý, jestli je volný před bubnem tak je problém v bubnu
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

no to vim, pravě v tom sem myslel že je problem (a možna aj je), byla dost pokroucená ta pružinka, taky nemam foto, jako tam je hodně věcí keryma to muže byt... myslel sem jesi se tohle někomu taky nestalo
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

No tak se koukni na to lanko jestli se povolí po povolení ručky a nebudou žádný spekulace :?
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

jinak neviš jak by se dalo to lanko ňak napnout či tak něco? pač na matčiné koze je tam ta ručka výborná, u mě to jen zvedáš zvedáš a tepre až tak na 5-6 zub to veme, a dost tvrdě... chapeš? prostě smyka bych s tim nedal přes ručku, ale s matčinou kozou to šlo uplně v poho...
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

přitom čelisti tam mam novy tak cca 2 měsice... aj brzdový wálečky (prasátka) mrknu na to asi až zétra... ale Pivasu dik!!! pak sem hodim rači foto dyby někdo potřeboval
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Kalda píše:jinak neviš jak by se dalo to lanko ňak napnout či tak něco? pač na matčiné koze je tam ta ručka výborná, u mě to jen zvedáš zvedáš a tepre až tak na 5-6 zub to veme, a dost tvrdě... chapeš? prostě smyka bych s tim nedal přes ručku, ale s matčinou kozou to šlo uplně v poho...
Od ručky vede pod podozkem jedno lanko, to se rozdvojuje nad zadní nápravou(tam máš napínák v podobě matice a šroubu ) tak to utáhneš :D
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

A nejlepší bude koupit nový lanko ruční brzdy za 400,- origo opel.Nevěřím tomu že ho nemáš v prdeli :D
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Tak sem to přesunul sem,tady je taky pár rad.
Odpovědět