Ruční brzda

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Ruční brzda

Příspěvek od william.wallace »

Když jsem včera odjistil ruční brzdu a chtěl odjet, taxe mi jakoby "sekla" a až po chvíli "odsekla" a auto mohlo odjet. Teď se mi zdá, že zadní brzdy brzdí nějak "šejdrem". Nevím, čím to je, může být nějak vytahaná ručka?
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Na zadní nápravě je uložení pro lanko, který je vyrobený ze silonu.Bohužel není zapouzdřený a tak se za chvíli vyplaví mazání.Tomhle míste se třepí lanko a pak zustane "VISET"to lanko stojí asi 400 kc u oplu 8)
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

o.k., díky moc, mrknu na to. tak to je škoda, že to nedělaj zapouzdřený:(
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Confidence
Příspěvky: 85
Registrován: 14 srp 2007, 10:09
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Zablokovani kola

Příspěvek od Confidence »

Cau. Vcera se mi na Corse zablokovalo leve zadni kolo, kdyz jsem chtel vyjet z parkoviste (stal jsem z kopce a dost prselo). Jak to dobre odblokovat a jak se tomu branit? Slysel jsem, ze tak, ze se nema zatahovat rucka, ale kdyz jsem stal z kopce, tak bohuzel...
Opel Corsa 1.0 12V, r.v. 1998
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

Možná to budeš mít to stejný jako já. Jenže já stál mírně do kopce se zatáhnutou ručkou. Pak jsem se chtěl rozjet a seklo se mi pravý kolo. Trochu jsem žduchl do auta a odseklo se to, ale teď celkem šejdrem brzdí zadní brzdy, no a samozřejmě teĎ nedávám ručku, když někde parkuju, místo toho řadím rychlost stupen. Nejspíš je prej v prdeli lanko od ruční brzdy, tím pádem zůstane ručka viset, může seknout zadek, no a taky to může pak při brždění dělat takový "šustot", jako když ti pořádně nebrzdí brzda na bicyklu. Příští týden jdu měnit přední kotouče a destičky, tak se na to s mechanikem mrknem. doufám, že je to jen to lanko od ručky....
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Confidence
Příspěvky: 85
Registrován: 14 srp 2007, 10:09
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od Confidence »

To by mohlo byt... Tak dej pak vedet, jak jsi dopadl
Opel Corsa 1.0 12V, r.v. 1998
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

ahoj newim sice zda to je lankem ale kdyz ja si koupil corsu hned jsem menil predni kotouce + desticky a zadni bubny i s lanky demontoval ocistil a zas namontoval a ty lanka jsem poradne potah vrstvou vazeliny aby se knim nedostala voda a volne behaly jinak jako bylo to pekne zarezly jsem si ani nemohl utahnout rucku tak jsem to asi 1hodinu povoloval odrezoval a tak potom projel zavitnikem a bylo to... ted to brzdi snad dobre n stk. mi rekly ze brzdej obe stejne a dobre...
Confidence
Příspěvky: 85
Registrován: 14 srp 2007, 10:09
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od Confidence »

:evil: :evil: :evil: Nevim, co s tim je, ale ted je to blokly pri kazdem rozjizdeni... Me trefi
Opel Corsa 1.0 12V, r.v. 1998
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

jj, to nejspíš bude ono. Dám určitě vědět, až to s mechanikem rozeberem. Já teď prostě ručku nedávám, místo toho řadím při parkování rychlostní stupeň a je to v poho, i když tak půl minuty po rozjezdu to při přibržďovaní brzdí furt šejdrem, pak to je o.k. no ale...kua začíná pršet, mosím letět posbírat prádlo..
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Confidence
Příspěvky: 85
Registrován: 14 srp 2007, 10:09
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od Confidence »

Ty jo, tak se mi ted pri brzdeni fakt ozyva zezadu takove susteni jake driv nebylo... Fakt divny zvuk - tak to by mohlo delat to lanko?
Opel Corsa 1.0 12V, r.v. 1998
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Ja bych rozebral ten buben kouknul na pakny a uvidis a ses si jisty z ej to od brzd, ja podledni dobou zacinam na vetsich nerovnsotech slyset zadni tlumice :lol: :lol:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

to šustění¨zadních brzd, přesně, stejný problém jsem měl. Taxem byl na výměně předních destiček a kotoučů, mechanik mrk na zadní bubny, pročistil je, lanko od ručky bylo samozřejmě v hajzlíku, takže jsme to vyměnili a je to o.k.
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Confidence
Příspěvky: 85
Registrován: 14 srp 2007, 10:09
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od Confidence »

Ja si taky rikam, ze by to mohlo byt to lanko od rucky - na kolik ta vymena lanka vyjde? Diky
Opel Corsa 1.0 12V, r.v. 1998
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

mně to sháněl mechanik, říkal kolem 400,-, já jsem mu dal za kontrolu + výměnu 700,- ...ale nevím, a ani radši nechci vědět, kolik by chtěli u Opla...
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Ithal
Příspěvky: 44
Registrován: 21 bře 2007, 08:53
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Ithal »

Skus vyčistit nejdřív to silonový uložení na zadní nápravě kudy ti běhá to lanko ale jestli to lanko máš orezlý tak vyměn i to.Já sem na tohle málem doplatil.přesně takhle se mi to blokovalo ale vždy to povolilo ale zřejmě tou námahou se mi čase poodtrhlo i obložení na pakně a asi v 90km rychlosti se mi při jemným přibrždění to obložení utrhlo a garantuju že tokovej drift co sem dal si už v životě nedám :D ale naštěstí to dopadlo ok.
Odpovědět