výměna fridexu

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
JirkaB
Příspěvky: 45
Registrován: 20 črc 2011, 20:32
Bydliště: Sokolov

výměna fridexu

Příspěvek od JirkaB »

Ahoj chlapi. Potřebuji trochu poradit. Chtěl jsem vyměnit vodu v chladícím systému a nevím jak z motoru dostat všechnu starou vodu. Mám motor 1,2 8V typ X12SZ. Rozpojil jsem hadice na přívodu i odvodu z chladiče a vyndal jsem i chladič aby mi voda vytekla. Ale vyteče max. 3 litry vody. A to se mi zdá málo. Chtěl bych vyměnit komplet náplň jelikož mám fridex už naředěný na
-20°C takže když ho z ředím ještě víc může mi to zmrznout. Nevíte je na motoru nějaký vypouštěcí ventil nebo něco čim by voda odtekla i z motoru? Na chladiči není nic. Díky za rady
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: výměna fridexu

Příspěvek od jamal.jefries »

musíš vyšroubovat čidlo teploty na sání pak ti to všechno vyteče zapojíš hadice do chladiče. čidlo necháš furt venku a pak budeš lejt dokavaď ti to nezačne týct z díry po čidlu.čidlo našroubuješ zapojíš necháš motor chvíli běžet popřípadě ještě doleješ aby bylo do půlky bandasky a je to :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
JirkaB
Příspěvky: 45
Registrován: 20 črc 2011, 20:32
Bydliště: Sokolov

Re: výměna fridexu

Příspěvek od JirkaB »

to zní líp než jsem to dělal. Moc díky :banan:
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: výměna fridexu

Příspěvek od jamal.jefries »

není zač :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
jiri99
Příspěvky: 31
Registrován: 07 črc 2012, 18:37
Bydliště: Olomouc

Re: výměna fridexu

Příspěvek od jiri99 »

Ahoj, taktéž se chystám vyměnit náplně v chladiči. To tam vážně nikde není žádný vypouštěcí ventil či kohoutek? Pač jsem tam nic nenašel. Může mi někdo poradit, kde to čidlo teploty na sání najdu? A když to všechno vypustím, kolik kapaliny tam celkem vleze? Ať dopředu vím, kolik toho namíchat. Motor X12 XE 1.2 16V r.v. 2000
Mnohokrát děkuji.
Corsa X12XE - 1.2 16V 48kW
Odpovědět