simulator EGR

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

simulator EGR

Příspěvek od krejva »

Zdravim pratele, resim problem s nepohyblibym egr. Uz sem ho zaslepil, ale porad mi vyhazuje chybu, protoze diky zadrenemu soupatku tam je spatnej sygnal. Premyslel sem kde sehnat nejlevnejsi nove (siu to vyhozeny prachy, kdyz je zaslepeny) a nasel sem toto
http://m.ebay.com/itm/171081712189?nav=WATCHING&sbk=1
Setkal ste se s tim uz nekdo? Zajimalo by mne jak se to chova a kampak to schovat aby to na emisich nenasli. :D
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: simulator EGR

Příspěvek od MAMBO »

a nemas špatny ten EGR? mozna by to chtělo z vrakače nejaky co jede a zaslepit ne?
Corsa B 1.0 5 dveř
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: simulator EGR

Příspěvek od krejva »

No jo, ale egr je i na vrakaci dost rychlý zboží, proto je i tam drahy a jistota funkčnosti "0". Jinak ano egr je špatný, proto tam chcu dát ten simulátor co je na tom odkazu a ptám se jestli se s tim uz někdo setkal.
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: simulator EGR

Příspěvek od MAMBO »

a cenově to vyjde jak kdybys zaslepil nejaky dobry egr co bys koupil tady na foru třeba? Uz sem to cetl nekde oblafnout to elektronicky, ale malo lidi to ma, to by chtělo probrat s nejakym elektrikařem jak to vidí :)
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: simulator EGR

Příspěvek od Hgi »

Kdybys chtěl funkční EGR, tak tu mám jeden z mé bejvalé 1.2, funkčnost 100%. Nechal sem si ho pro strýčku příhodu, ale jelikož mám EGR taky zaslepenej, tak se nebojím, že by mě vydechl.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: simulator EGR

Příspěvek od krejva »

Opravdu nevím, jestli jde EGR z 1,2 na litra. Ale to by se určitě dalo zjistit. Kolikpak by sis za něj představoval? Moje myšlenka se tu ale stejně setkává s nepochopením. Simulátor stoji 700 a moc se mi nechce dávat vice za něco je stejně zaslepím ne bude to k hovno . To autíčko sem si opravdu zamiloval, ale žena moc ne........Hádejte kdo drží kasu :vyplazni:
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: simulator EGR

Příspěvek od Hgi »

nevím.... třeba 500 Kč.

Řekl bych, že ty EGRka jsou stejný... ale... radši bych se mrknul např. do kelly a porovnal je.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: simulator EGR

Příspěvek od krejva »

Tak pešek, na 1,2 je jinej. Já ho mam chlazenej vodou a podle obrázku v autokelly je to uplně jiny. Každopádně děkuju.
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: simulator EGR

Příspěvek od krejva »

Tak sem si koupil simulator EGR a funguje to skvěle. Nevyhazuje to žádnou chybu a dokonce když koukám na live data na op comu tak se to chová jako by tam byl plně funkční EGR. Jedinej problém kterej sem řešil je, že se musí přerušit kabely k původnímu EGRku, ale to je pouze drobnost. Každopádně než schánět něco na vrakáči, nebo za drahý prachy kupovat novej, je to super řešení.
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: simulator EGR

Příspěvek od MAMBO »

no vidiš to, tak to funguje, to se akorat přepojili kable z egr na ten simulator? Kde jsi to sehnal vubec?
Corsa B 1.0 5 dveř
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: simulator EGR

Příspěvek od krejva »

Ano jen se prepoji kabely.......musel sem je napajet. Sehnal sem to na ebay. Odkaz je v prvnim prispevku.
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: simulator EGR

Příspěvek od krejva »

Jen pro sichr tady je odkaz znova. Má v nabídce i jiné motorizace ci značky.

http://www.ebay.com/itm/EGR-CHEATER-SIM ... 27d543b201
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: simulator EGR

Příspěvek od MAMBO »

jo ten jsem videl, to se asi normalne neprodava... ja jsem zaslepil funknční egr ventil no, tez to facha :-) ale toto je taky dobra vychytavka... ten egr je teda vypnuty uplně a jenom jde přes něho voda jo...
Naposledy upravil(a) MAMBO dne 09 led 2014, 21:55, celkem upraveno 1 x.
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: simulator EGR

Příspěvek od Robin »

Mám smůlu, že na DTI to není v nabídce, asi proto, že nejde ani zaslepit. Řídící jednotka pozná diferenční tlaky v sání.
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: simulator EGR

Příspěvek od Hgi »

Na všech autech lze zaslepit EGR a oblafnout řídící jednotku, aby nepoznala, že tam EGR není na zakladě snímaní tlaku. Jenom co je potřeba, tak přehřát soft v řídící jednotce a upravit ho tak, aby to nevyhazovalo chybu. Což není až zase takový problém. Na mnoha autech sem to už dělal, akorát u takové Corsy tu práci nikdo nezaplatí.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Odpovědět