Akumulátor>Vše kolem baterie u Corsy

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Odpovědět
tony
Příspěvky: 66
Registrován: 04 zář 2007, 19:49
Bydliště: chodov

baterie

Příspěvek od tony »

.
Naposledy upravil(a) tony dne 11 pro 2011, 22:10, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Nepatrný vliv asi jo, protože při chodu motoru musel být neustále v provozu altík, protože baterka neměla vůbec žádnou výdrž.
:sane: :roztleskavacka: :sane:
sika
Příspěvky: 19
Registrován: 05 zář 2008, 18:10
Bydliště: ZÁBŘEH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sika »

čus měl jsem podobný problém a kombinace altík který dává málo a ještě KO baterka- to je asi i tvuj problém Skus si přeměřit dobijení a beterii Já to taky řešil nedávno a ted je pokoj a mám pocit že ted je corsička o něco živější s tou spotřebou - souhlasím s Pívasem- skus to přeměřit a dej vědět :D
solide
Příspěvky: 4
Registrován: 28 říj 2008, 11:03
Bydliště: Bratislava

problem s opakovanym vybijanim akumulatoru u Opel Corsa D

Příspěvek od solide »

Ahoj chcel by som velmi pekne poprosit o radu. Mam Opel Corsu B, 1,5 Diesel, auto ma malo km, a pouzivame ho vylucne na jazdenie v meste . Auticko slape bezproblemov az na jednu vec. Prejavuje sa mi zavada a to v nepravidelnych intervaloch, asi tak 2x do roka sa mi uplne vybije bateria a to tak, ze nastartujem bezproblemov, idem nakupit do obchodaku a ako opat nasadnem do auta je uplne vybita bateria, t.j. po otoceni kluca sa nic nedeje, inokedy niekam v meste idem, potom odstavim auto a na druhy den uz nenastartujem, bateria je uplne vybita. Mal som auto viac raz v Opli servise kde mi vymenili 2x tzv diodovy mostik zial chyba sa stale sporadicky opakuje. Taktiez som mal auto u sukromneho elektrikara ten tvrdi ze vybijanie moze sposobovat autoradio, to je vsak originalne, tovarenske a vypina sa poctivo po vypnuti motora. Najprv som myslel ze to je bateriou, ze uz nedrzi energiu, tak som kupil novu, chyba sa vsak opakuje opat, ako keby nieco vybijalo bateriu. Neporadi niekto co s tym, ako odsledovat co tu chybu sposobuje, popripade nema niekto podobne skusenosti?
Naposledy upravil(a) solide dne 01 pro 2008, 18:02, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Takže to normálně dobíjí, jen někdy se vybije baterka?
:sane: :roztleskavacka: :sane:
solide
Příspěvky: 4
Registrován: 28 říj 2008, 11:03
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od solide »

presne tak viac raz som to meral a dobijaci prud je dobry. Hneva ma vsak ze nevie niekto vyzistit co tu bateriu samovolne vybija.
Naposledy upravil(a) solide dne 01 pro 2008, 18:04, celkem upraveno 1 x.
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Tak dneska ráno mrzlo a já to nenatočil :oops:
Mám starou gelovou Vartu,ale podle toho jak vypadá asi hoooodně starou :lol: Takže musim koupit novou :cry: Vzhledem k tomu že nemám žádný silný Hi-Fi tak vezmu 45Ah ale asi zase Vartu,
Nejdřív jsem si myslel že mi jí vytlouklo radio,co jsem v sobotu měnil,ale to vypíná s klíčkem,takže žádnej odběr mít nemůže,když do něj proud nejde bez klíčku,že jo :?: :?:
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

havli: jen zanedbatelne aby si drzelo pamet :-) tzn stale na peti nejake ma :-) mno mazlovi se taky moc nechtelo ale naskocil :-)
tony
Příspěvky: 66
Registrován: 04 zář 2007, 19:49
Bydliště: chodov

Příspěvek od tony »

.
Naposledy upravil(a) tony dne 11 pro 2011, 22:09, celkem upraveno 1 x.
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

tony> já jsem odpoledne nastartoval taky v pohodě a večer v 10 když jsem jel z odpolední tak taky :wink:
Ale výměna aku mě stejně nemine,páč mě to určitě zase vypeče :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

solide píše:presne tak, mam kvoli tej chybe nainstalovany na palubovke taky multifunkcny merac, ktory ma v sebe aj voltmeter a podla napatia vidim kedy mam bateriu vybrat a dobit. Hneva ma vsak ze nevie niekto vyzistit co tu bateriu samovolne vybija.
Mno jestli je to zezadu nakopnute, tak si dovedu predstavit situaci, kdy je tam nejaky dratek po havrii castecne zbaveny izolace a jak se obcas dotkne kostry, vybije ten zkrat celou baterku. Nicmene si nejsem jist, co vede vzadu a je stale pod napetim (snad nekdo bude vedet) a taky je otazka, proc to nevadi pojistkam:-/
Corsa B 1.0 12V 1998
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Vzadu je pod stálim napětím osvícení kufru.Proud rozpojí ten spínač na vratech. :wink: Stěrač jde jen s klíčkem. Nebo je v háji to relé na dobíjení,je někde pod kastlíkem.Tohle je pakárna ,špatně se to diagnostikuje :cry:
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

Pokud by slo o to osvetleni kufru, tak bych ho odpojil a pribalil do vybavy baterku (svitici), no a pokud se to bude opakovat, tak vime, kdeto bylo.. Budto si na baterku zvykne, anebo natahne nove draty :?
Corsa B 1.0 12V 1998
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Tak mě to neminulo,a baterku jsem musel koupit.Ta stará drží ale nesmí mrznout.Vzhledem k tomu co hlásej za počasí.... :lol: :lol:
Stála 1500,-
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Tak je v autě.Sem myslel že pojdu,ten blbej šroub dole co drží patku baterky nešel za boha povolit :evil: holt už tam byla nějakej pátek :wink:
Je to 13-ka klíč,trubkovej a je potřeba mít delší,já to prasil dvěma nastrčenejma na sobě (13+17)a byl to porod :lol:
Odpovědět