Blinkry> lukas, relé,přerušovač atd.

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

V neděli když jsem jel na sraz, tak jsem zjistil, že mi neblikaj blinkry (ovšem výstražné jdou) a zároveň nesvítí brzdy... tzn. po pročtení tohoto topiku předpokládám, že to bude přepálená pojistka....

nevíte která pojistka je na blinkry?? když jsem se na to díval, našel jsem jen rele na blinkry... ;o(

a zároveň se chci zeptat, je možné že přepálení pojistky (či zničení relátka - pokud to nebude tou pojistkou) mohly zapříčinit diodové žárovky???
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
prottector
Příspěvky: 12
Registrován: 03 říj 2009, 19:06
Bydliště: Slovensko

Relatko blinkrov corsa B

Příspěvek od prottector »

Caute neviete mi niekto poradit, ked vyhodim blinker to je jedno ci doprava alebo dolava tak obcas neblika ale svieti a ked stlacim vystrazne a vypnem takzrazu blinker uz ide myslite ze to bude robit ,,relatko na blinkre ze ostava zlepene?kamos ze ma s benzinaku a aj s dislaka relatka ale ma to vsetko nakope taknevieme ktore je relatko na blinkre nemate niekto obrazok alebo kolko ma mat voltov ze by mi to zmeral?diky moc
EDIT:Sloučeno.Havli.
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

To relé je komplet s vypínačem varovnejch světel,dá se sehnat. Víc je v tomhle topicu :wink:
Uživatelský avatar
prottector
Příspěvky: 12
Registrován: 03 říj 2009, 19:06
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od prottector »

a v poistnej skrinke tam neni relatko na blinkre?taka kocka ako ked dam vystrazne tak tie idu normalne iba blinkre namiesto toho aby blikali tak mi na palubnej doske stale svietia,takze vymenim to vystrazne tlacitko a budu fungovat tie blinkre normalne?
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

V pojiskový skřínce je přerušovač,relé je ve varovnejch. Už si to moc nepamutuju ale řešilo se to v tomhle vláknu :wink:
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: Blinkry> lukas, relé,přerušovač atd.

Příspěvek od grapherx »

Zdravím,
dnes při výměně předních světlometů, mi nastal problém s blinkry.
Když dám blinkr vlevo nebo vpravo, tak na palubovce bliká a tiká rychle a venku vůbec nebliká. Když dám trojúhelník, tak tiká a bliká na palubovce normální rychlostí, venku blinkry stále neblikají. Neblikají dokonce ani když auto na dálku odemknu nebo zamknu. Když tam napojím předchozí světlomety je to stejné. Než jsem vyměnil světla tak to jelo v pořádku. Pojistky jsem kontroval a všechny jsou v pořádku. Nenapadá někoho čím by to mohlo být?
Díky
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Re: Blinkry> lukas, relé,přerušovač atd.

Příspěvek od souky222 »

hele už se to tu řešilo, jen nevím jak se to vyřešilo, ale vyřešilo... budeš muset pohledat
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: Blinkry> lukas, relé,přerušovač atd.

Příspěvek od grapherx »

souky222: Nevíš v kterém tématu se to řešilo? Prohledal jsem všechna témata, kde se řešily blinkry a nic jsem nenašel. :(

Jinak v jedné knížce jsem našel el. schéma blinkrů. A podle toho jsem zjistil, že by měla být všechna relátka v pořádku, protože indikace na palubovce funguje, a ta je na stejném výstupu jako žárovky.
Edit: Začalo to dělat u po výměně jednoho světla. Zde už přestali fungovat i blinkry na druhé straně. Při zapojení zpět předchozích světel problém zůstává.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Re: Blinkry> lukas, relé,přerušovač atd.

Příspěvek od souky222 »

hele netušim, a mám pocit že to bylo něco s ukostřním, možná v nějakym topicu o angel eye
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: Blinkry> lukas, relé,přerušovač atd.

Příspěvek od grapherx »

souky222: Díky zkusím tedy projít ještě téma o angel eyes.

Jinak dneska jsem to proměřoval a pojistka je v pořádku, všechny ostatní taky (vše proměřeno multimetrem). Relátka nad pojistkovou skříní u řídící jednotky cvakají, prozkoušeli jsme je a také fungují. Měřili jsme napětí na konektoru do světla a tam žádné nebylo, ani při zapnutí blinkrů. Nenapadá někoho co by to mohlo ještě způsobovat? Díky
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Blinkry> lukas, relé,přerušovač atd.

Příspěvek od Co-RS-ák »

nemáš někde přerušenej drát?
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: Blinkry> lukas, relé,přerušovač atd.

Příspěvek od grapherx »

Zítra zkusím překontrolovat ještě kabel. Ale to by měla blikat aspoň jedna strana, protože každá má svůj vlastní kabel.
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Blinkry> lukas, relé,přerušovač atd.

Příspěvek od Gooder »

Nepraskly ti žárovky? I když to by byla sakra náhoda, kdyby všude :D
Mně se tohle stalo jen u jednoho světla, když jsem měnil H4 ve světlech a při tom mi praskla žárovka blinkru. Taky mi kontrolka v autě blikala jak splašená a na všechny 4 to šlo normálně.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: Blinkry> lukas, relé,přerušovač atd.

Příspěvek od grapherx »

Blikaly ti přitom ostatní žárovky? Protože mě nebliká vůbec žádná (přední, boční ani zadní). Mě bliká pouze na palubovce, venku ne. Ani při zamčení a odemčení auta, což dělávalo.

Neví někdo, kde je v Corse C Multi-Timer ?
Corsa98
Příspěvky: 4
Registrován: 27 bře 2015, 19:33

Re: Blinkry> lukas, relé,přerušovač atd.

Příspěvek od Corsa98 »

Levé blinkry zrychleně - všechny 3 žárovky OK, pravá strana v pořádku, varovky v pořádku, palubka bliká.

Jsou někde na Corse C (1.0) pojistky a relátka ke směrovým světlům? V žádné knížce ani návodu jsem nic nenašel :/
Odpovědět