Zkrat v elektroinstalaci> Pojistky

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Uživatelský avatar
tkdmarty
Příspěvky: 48
Registrován: 25 led 2008, 10:07
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Pojistková skříňka>> Připojení

Příspěvek od tkdmarty »

zdravim všechny, koupil jsem si Corsu B ale jsem totalni lajk co se týče aut...rad bych se zeptal jak by se dalo nšco pripojit do pojistkovnice do míst, kde není žádná pojistka...nevím jestli se to připojuje někde zezadu, nebo jak to vytáhnout nebo co s tím prostě dělat...moc díky všem za radu
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

tam kde není zadna pojistka není ani proud to místo je tam volné kvuli tomu že každe auto ma jinou vybavu atd a nektera výbava obsahuje pojistky tam kde ty máš třeba volné místo tak to je
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Uživatelský avatar
tkdmarty
Příspěvky: 48
Registrován: 25 led 2008, 10:07
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tkdmarty »

no a da se nejak setrne ta pojistkovnice vytahnout abych to pripojil na nejakou pojistku ktera ma rezervu?
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

tak to nevim ja to nesundaval
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Jim
Příspěvky: 44
Registrován: 24 led 2008, 16:28

Příspěvek od Jim »

Jsem na tom stejně, potřebuji připojit rádio na pojistku č. 1. V manuálu je napsáno, že se vyšroubují spodní 2 šroubky a pojistková skříňka se vyjme. Šroubky jsem vyšrouboval, skříňka je volná, ale ven se jí nechce. Chce to nějaký grif, který neznám. Kdyby někdo mohl poradit, nechci něco ulomit. Díky.
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

Jsou tam 2 packy, v 2 dirky, musis ho trosku zvednout a tocit.

Ale podivej se poradne ze spodu, pak tech packy uvidyz.

Jestli chcete, to muzu vyfotit, mam vsechno ven s Corsu :D

Ale kdyz chcete jnake proud na neco, bych vzal normalne drat ktere ma plus, tam pridat drat a pak dat mezi drat jeste pojistku na vic...

:D
"Happy are those who have dreams.... and are willing to pay the prize to see them come true"
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Jim>> Sem vydedukoval že chceš zapojit radio, ty tam nemáš přípravu? Červenej,žlutej a myslim hnědej drát v ISO konektoru+ ISO na repro
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

Havli píše:Jim>> Sem vydedukoval že chceš zapojit radio, ty tam nemáš přípravu? Červenej,žlutej a myslim hnědej drát v ISO konektoru+ ISO na repro
Pro radio to tam ma byt no :D
"Happy are those who have dreams.... and are willing to pay the prize to see them come true"
Jim
Příspěvky: 44
Registrován: 24 led 2008, 16:28

Příspěvek od Jim »

Eriku:No jo, jenže ta skříňka nejde zvednout víc jak o 5 milimetrů a ty packy zespodu jsou sakra delší a tak to ven nejde. Nemohl bys popsat trochu přesněji jak to taháš ven? Dopředu, nebo dozadu nebo jak?Chci připojit rádio, bohužel stávající rádio co v autě bylo, když jsem to v bazaru koupil, nefungovalo. Připojení v pořádku, pojistky taky ale bohužel na živým drátu šťáva nebyla. Jinak reproduktory napojený jsou, chybí pouze šťáva pro napájení a paměť. Na stole to chodí.Kostra je taky dobrá, jak říkám pouze ty živý fousy. Je mi jasný, že bych to mohl brát odkudkoliv, ale chci to přes pojistkovou skříňku z toho důvodu, že je to nejvhodnější a pokud to vyndám, tak nejpohodlnější kvůli přístupu. Jakýkoliv trvalý napojování někde na kabel mě moc nevoní.
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

Aha. Tak to je blbi no :cry:
Jim píše:Eriku:No jo, jenže ta skříňka nejde zvednout víc jak o 5 milimetrů a ty packy zespodu jsou sakra delší a tak to ven nejde. Nemohl bys popsat trochu přesněji jak to taháš ven? Dopředu, nebo dozadu nebo jak?
No, packy jsou trosku ohebane, tak po tech 5mm musis skrinku zase trosku odklonit. Moc to nejde kvuli vsechni drati ze zadu...
Po prve me to taky stval, jak jsem pak vedel jak to tam je, tak po druhe uz v pohode...

Proste nahoru a dozadu, pak trosku naklonit. Ale to by ses mel fakt pod tim lehnout a se poradne podivat abyz tech packy hrovne vytahoval z diru.

Jim píše:Chci připojit rádio, bohužel stávající rádio co v autě bylo, když jsem to v bazaru koupil, nefungovalo. Připojení v pořádku, pojistky taky ale bohužel na živým drátu šťáva nebyla. Jinak reproduktory napojený jsou, chybí pouze šťáva pro napájení a paměť. Na stole to chodí.Kostra je taky dobrá, jak říkám pouze ty živý fousy. Je mi jasný, že bych to mohl brát odkudkoliv, ale chci to přes pojistkovou skříňku z toho důvodu, že je to nejvhodnější a pokud to vyndám, tak nejpohodlnější kvůli přístupu. Jakýkoliv trvalý napojování někde na kabel mě moc nevoní.
A stava na original pojistku je? A meril jsi mezi drat od posjitku a drat v radio konnektor?

Od posjitku s radio (pojistku cislo 17) jde stava i na:
TID (info display)
podsviceny od palubovku.

To Ti funkuje?
"Happy are those who have dreams.... and are willing to pay the prize to see them come true"
Jim
Příspěvky: 44
Registrován: 24 led 2008, 16:28

Příspěvek od Jim »

Měřil jsem na konektoru, co se strká do rádia, před tím jsou 2 skleněné pojistky, nejde to ani do nich. Ten červenej drát napájení je prostě hluchej. Pokusím se zítra ještě tu skříňku vydolovat.
fickerpet
Příspěvky: 55
Registrován: 08 dub 2008, 20:46
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Zkrat v elektroinstalaci> Pojistky

Příspěvek od fickerpet »

dneska sem zkoušel zapojit autorádio a povedlo se mi při zapojování jednoho drátku asi dostat zkrat,proste to trochu zajiskřilo

nejdou mi teď kontrolky na budíku,informace o čase a teplotě,rádio,klakson,výstražný světla

ale třeba větrák,světla fugujou....co s tim teď??? :?
stačí jen vyměnit nějaké pojistky?popř jaké?nebo musim dát auto radši do servisu aby se na to mrkli?
Opel Corsa 1.6i 78 kW
Uživatelský avatar
xGate
Příspěvky: 38
Registrován: 27 dub 2008, 21:28
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xGate »

Na 99.9% bych to tipoval na pojistky. Určitě první co zkontrolovat. Na C jsou v pod plastovym krytem v motoru :urcite?: Už jsem jich taky pár odpálil :plamenomet:
CORSA C 1.0 12V '02
Z10XE 43kW
fickerpet
Příspěvky: 55
Registrován: 08 dub 2008, 20:46
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fickerpet »

jo to já vim kde pojistky jsou,ale nevim jak mám zjistit která zrovna to je? :think:
Opel Corsa 1.6i 78 kW
Uživatelský avatar
xGate
Příspěvky: 38
Registrován: 27 dub 2008, 21:28
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xGate »

Vypadá to, že asi nemáš manuál.. :? Tak jedině vyndavat a prohlídnout proti světlu ... snad to nebude až jedna z posledních :prosimprosimprosim:
Co máš za model ??
CORSA C 1.0 12V '02
Z10XE 43kW
Odpovědět