Čidlo tlaku oleje>výměna

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
frost.silenec
Příspěvky: 3
Registrován: 02 črc 2012, 10:32

Re: Čidlo tlaku oleje>výměna

Příspěvek od frost.silenec »

Taky jsem si proplakal nad vytecenym olejem za 84 euro z original MaH Opel servisu, nove cidlo 10 euro v Opel, novy olej jsem nasel na webu za 26 euro origo opel, bohuzel jsem na nej cekal moc dlouho tak jsem koupil nakej Mogul za 64 euro, olej zatim netece :) , vymena hotova za 2.5 minuty , jen na to mit nastroje :(

PS. Corsa 2008 1.4 Benzin :wink: a DIKY za vase zkusenosti
Opel Corsa D 2008 - 1.4 Benzin - 66 kW
tony
Příspěvky: 66
Registrován: 04 zář 2007, 19:49
Bydliště: chodov

Re: Čidlo tlaku oleje>výměna

Příspěvek od tony »

Tak já jsem už to čidlo měnil dvakrát za 4 let. je to hrůza. nic to nevydrží. čtu tady že se dá vyměnit v čidle těsnění, nebo je to blbost?
eksn
Příspěvky: 29
Registrován: 18 úno 2008, 12:42

Re: Čidlo tlaku oleje>výměna

Příspěvek od eksn »

Máte někdo myšlenku jak problém s čidlem vyřešit? Během asi 40tis km, jsem to měnil 4x, z toho 2x jsem si toho nevšiml a vystříkal jsem všechen olej. Zkoušel jsem různé výrobce a zřejmě to nemá na nic vliv, tedy jen na cenu, ale ta je srandovní.

Laďa
ondras
Příspěvky: 3
Registrován: 21 srp 2013, 16:55

Re: Čidlo tlaku oleje>výměna

Příspěvek od ondras »

eksn píše:Máte někdo myšlenku jak problém s čidlem vyřešit? Během asi 40tis km, jsem to měnil 4x, z toho 2x jsem si toho nevšiml a vystříkal jsem všechen olej. Zkoušel jsem různé výrobce a zřejmě to nemá na nic vliv, tedy jen na cenu, ale ta je srandovní.

Laďa
Našroubovat tam zátku - zavařít ten kovový šroub na kterém je to čidlo nasazené.
A nebo nechat za par korun vysoustružit plný ten šroub jako zátku nový a je klid. Já tam mám zátku už tři roky a místo čidla se občas podívam na měrku oleje. Kdysi mi čidlo vyletělo a nezůstal tam ani litr oleje. Čidlo vám vydrží i podle stylu jízdy, otec měl čidlo v corse jedno celou dobu co sni jezdil. Mladý bláze co to moc vytači bude muset měnit čidlo často...
Kája
Příspěvky: 1
Registrován: 01 pro 2014, 23:00

Re: Čidlo tlaku oleje>výměna

Příspěvek od Kája »

Tak se mi stalo to samé - protéká mi olej čidlem. Zjistil jsem to v pátek odpoledne, žádný servis už mě nechtěl vzít, ale to jsem ještě nevěděl, že je to čidlo a že výměna trvá 5 minut. Tak zkusím zítra nějaký servis přemluvit a nebo si to zkusím vyměnit sám.
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Čidlo tlaku oleje>výměna

Příspěvek od MAMBO »

Mi se to stalo raz jenom, a to po 14 rokach tak to bych pochopil. To tam nemusi byt to čidlo? tam se dá dat šroub jo nebo tak. Ono stejně hovno beztak ukazuje. V oplu jsem koupil nové a říkal že je to lepe pojištěné proti tomu, ale ne moc asi :mrgreen:
Corsa B 1.0 5 dveř
Odpovědět