Imobilizer>Fce,připojení ,odpojení atd.

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Uživatelský avatar
Antoan
Příspěvky: 68
Registrován: 06 říj 2007, 17:16
Bydliště: č.k
Kontaktovat uživatele:

Imobilizer>Fce,připojení ,odpojení atd.

Příspěvek od Antoan »

nevíte někdo jak odpojit imobilizer??nebo nemáte někdo imo na 1,4 16 v opel??
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

není to náhodou takový kroužek na spínací skříňce?? a pak magnet v klíči?

obchází se tak že ten magnet z klíče přilepíš k tomu kroužku... ale odpojit nevím...
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
okura
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 81
Registrován: 18 čer 2007, 08:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura »

nemužeš nastartovat?
immo odpojit jde, ale jedná se o složitější práci, pro normálního uživatele zcela mimo.
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

okura:
... a umíš to ?
Mám tady jeden motor z 1.6 16V GSI s řídící jednotkou a kroužkem na spínačce, ale nemám ten klíček s čipem. Chci ten motor napřed vyzkoušet než ho namontuji do jiného auta, ale nemám možnost jej bez klíčku nastartovat.
Chtěl bych ten imobilizér zrušit nebo nějakým způsobem odpojit ... jde to vůbec ? To už je na mě moc složitý a klíček dle vyjádření opel ti nedaj bez techničáku a té karty ... ty nemám, neboť je to bouračka a dotyčný klíček neměl nebo ztratil.
okura
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 81
Registrován: 18 čer 2007, 08:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura »

ve tvém případě bych vyčetl kod immo z immo jednotky, a přispusobyl klíč bylo by to rychlejší. (nutný kod pro programování kličů)
jestli klíč nemáš, stačí jen nechyt si vyřezat podle zámku (nebo koupit jinaou spínačku) v klíči musí být immo čip typ 1 pro generaci imma1.
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

okura:
zámek není problém, ale právě to vyčtení kódu immo z immo jednotky ... nemám na to vybavení. Ty by jsi to zvládnul nebo zprostředkoval ?
Je k tomu potřeba celé auto, nebo jen řídící jednotka s imobilizérem na spínačce ?
okura
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 81
Registrován: 18 čer 2007, 08:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura »

jo umím obojí :wink: ,
pro vyčtení kodu z immo jednotky mi stačí pouze immo jendotka (malá)
když tak mi mužeš dát i klíč , já si to zapojím na stole a zkusím přizpusobit i bez auta, nový klíč k immu, at to nemusíš někam tahat celou káru.
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Ten klíč nemám ... teda s tím čipem uvnitř, musel bych jej někde sehnat.
V tomto se nevyznám a jestli jsem tomu dobře porozuměl, musel bych sehnat asi klíč s čipem - nenahraný a ty by jsi to už vše oživil ... je tak ?
Aby jsi mi rozuměl, nejde mi tak ani o klíč ... elek. spínačku jsem od mechanické oddělil, tak že lze protočit spínačkou i bez klíčku .... jen to prostě potřebuji ten motor oživit, ale pokud by byla možnost sehnat i ten klíč s čipem, tak jsem pro ... já ti můžu maximálně dodat obyčejný klíč - bez čipu.
Tak jak to vymyslíme :?: Když tak i na SZ.
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

okura: ... tak jak :?: ... vymyslíme to něják :?: 8)
okura
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 81
Registrován: 18 čer 2007, 08:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura »

jo dáme to nějak do kupy, pošli mi fotku toho klíče.
Zkusím sehnat čip, ale mělo by jít i přizpusobit i klíč který je použiván někde jinde. (třeba z vrakoviště)
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

... jj ... jsem ti psal, že klíč vůbec nemám, že ho ten původní majitel auta ztratil 8)
Co ti můžu poslat, je akorát obyčejný autoklíč bez čipu, co koupim někde v zámečnictví :lol: , ale to nevím, jestli ti to na něco bude, když tam není čip.
Co bych mohl, tak vyndat spínačku a zanést to zámečníkovi, aby mi udělal na tu spínačku klíč .... ale bude bez čipu.
Mám to tak udělat, nebo se mi po nějakém klíči s čipem podíváš a pak se přizpůsobí spínačka aby se s ní dalo otočit ?
Musí to být klíč na Opel Tigra resp. corsa B.
Jak vypadá ten klíč ti můžu poslat foto

třeba tady:


Potřeboval bych to vyřešit co nejrychleji, neboť už se ten motor chystám synovi přehodit a já nevím, jestli je vůbec OK.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
okura
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 81
Registrován: 18 čer 2007, 08:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura »

jasný, mám pocit že v zamečnictví už v klíči bude čip,
ale nejlepší by bylo kdyby si sehnal jinou spínačku s klíčem (z vrakoviště) čip v klíči určitě bude, pak už jen stačí zjistiti pin a přispusobit klíč.
zkusím se ti poptat na ten čip, daj se koupit , ale jestli hodně spěcháš není to moc dobré řešení
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

OK ... zkusím se zeptat v zámečnictví, jestli v těch klíčích je čip a pokud nebude, tak zkusím bazar.
Na každý pád, kdyby jsi byl tak hodný .... se mi poptej taky, díky moc.
okura
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 81
Registrován: 18 čer 2007, 08:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura »

jasně, poptám se ti,
Uživatelský avatar
Antoan
Příspěvky: 68
Registrován: 06 říj 2007, 17:16
Bydliště: č.k
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antoan »

hoši a co když ma tu spínačku vysekanou a bez tý čtečky???nejde to nějak přeletovat v řídící jednotce??a nemáte někdo papíry na tigru??
Odpovědět