Dobíjení >všeobecně

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
sika
Příspěvky: 19
Registrován: 05 zář 2008, 18:10
Bydliště: ZÁBŘEH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sika »

Jestlito není tajný kolik tě stála ta výměna diodového mustku :?:
belco
Příspěvky: 36
Registrován: 09 čer 2007, 20:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od belco »

sika píše:Jestlito není tajný kolik tě stála ta výměna diodového mustku :?:
2000 Sk aj s robotou.
Uživatelský avatar
Hosak
Příspěvky: 191
Registrován: 29 srp 2008, 22:57
Bydliště: Bratislava SK

Příspěvek od Hosak »

Nazdar pani. Mam problem a neviem co s tim. Zacala mi svietit kontrolka dobijania. Ale ked pretocim motor a otacki klesaju kontrolka zhasne. Otacky klesnu na volnobeh - kontroolka svieti. Osobne si mislim ze keby to bol altik tak bi to svietilo furt. Keby to bola baterka tak ani nenastartuem. Jedine co ma napada je presmikujuci klinovi remen ale ten bol pred nedavnom meneni. Pls poradte co to moze bit.
Corsa C Z13 DT

[url=http://]Tigra A X14 XE[/url]

Obrázek

Life is not fair, get used to it.
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Spíš to vypadá na ten diodovej můstek :cry:
Uživatelský avatar
Hosak
Příspěvky: 191
Registrován: 29 srp 2008, 22:57
Bydliště: Bratislava SK

Příspěvek od Hosak »

Prosim ta mohol by si mi povedat o tom diodovom mostiku viac?

EDIT: Teda co je diodovi mostik viem. (i ked iba vdaka googlu) Ale skor mi ide o to preco odisel a kolko bi stala oprava. A podla coho usudzujes ze je to tak.
Dakujem vopred.
Corsa C Z13 DT

[url=http://]Tigra A X14 XE[/url]

Obrázek

Life is not fair, get used to it.
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

No jak píšeš,kdyby byl v prdeli altík tak to nedobíjí vůbec :wink: Ten můstek to usměrnuje. Je to tady napsaný,v tomhle topicu,na předchozích stranách včetně ceny na Slovensku :wink:
Jinak je tam ještě relé a regulátor atd. Víc poradí Pepex a spol :wink: Elektrika nejni můj kámoš :lol:
Uživatelský avatar
Hosak
Příspěvky: 191
Registrován: 29 srp 2008, 22:57
Bydliště: Bratislava SK

Příspěvek od Hosak »

Ok dik...som si nevedel rady tak bolo to v servise uz je to spet a ide... som sa tak ponahlal ze som sa zbudol opitat co tomu bolo.
Corsa C Z13 DT

[url=http://]Tigra A X14 XE[/url]

Obrázek

Life is not fair, get used to it.
Clusoe
Příspěvky: 9
Registrován: 14 říj 2008, 14:15
Bydliště: Brno

Dobíjení

Příspěvek od Clusoe »

Ahoj,
může mi někdo poradit, zda se jedná o vadný alternátor?
Během jízdy mi začaly blbnout budíky - začala klesat ručička stavu paliva, ručička rychloměru, otáčkoměr a zastavilo se počítadlo kilometrů. Po zastavení a vypnutí motoru jsem nastartoval, ale šlo to těžce, tak jsem
hned usoudil, že se nedobíjela baterie, i když kontrolka vady dobíjení nic nehlásila. Po nastartování začaly všechny přístroje ukazovat správně, ale jenom na chvilku, cca po minute začaly blbnou znovat. Přepnul jsem na parkovačky a došel domů na doraz (pár metrů od garáže mi to chcíplo). Baterie byla somozřejmě vybitá. Po nabití jsem zkoušel voltmetrem na baterii, zda se dobíjí. Napětí před nastartováním - 12,5 V. Po nastartování a zvýšení otáček na cca 2000 (bez světel) se napětí na baterii začalo zvyšovat na 13 V, ale po chvilce začalo klesat na menší napětí než původních 12,5 V. Takže teď nevím, kde hledat chybu - alternátor (nebo jen regulátor) nebo elektronika (oranžová kontrolka nic nehlásila).
Kontrolky jsou v pořádku - při zapnutí zapalování svítí.
Jedná se Corsa B X12SZ, alternátor Bosch 55A

Děkuji.
Edit:Sloučeno s podobným vláknem.Havli
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Podle repasena,kterej se dost vyzná v elktronice je dobíjecí proud z a altíku optimum 14,20-14,35V tak jestli ti dáva alt 12 bez světel ,tak je to málo.
Uživatelský avatar
opel1.0
Příspěvky: 114
Registrován: 29 led 2007, 19:30
Bydliště: slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opel1.0 »

treba novy regler vydrane uhliky pri vecich otackaz zhasne dobijanie uhliky sa nedaju vymenit zvlast su sucast reglera
celych 998 CCm a aj 12 ventilov
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

takže. tyto alternátory musí pod zatížením dobíjet 13,8 -14,2.Vejš by to jít nemělo.A uhlíky se z regulace vymětit dají..je to obyč BOSCH žádnej extrém.Vim 2 roky sem to dělal.

Podle závady kterou píšeš by to mohlo být špatné dobíjení celkově.Nenapsal jsi jestli kontrolka dobíjení svítí nebo bliká nebo uplně zhasla.Celou situaci musíš podrobně popsat,abysme se dostali k závěru..
25DT
Uživatelský avatar
opel1.0
Příspěvky: 114
Registrován: 29 led 2007, 19:30
Bydliště: slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opel1.0 »

ja mam hitashi a to je bolest
celych 998 CCm a aj 12 ventilov
Clusoe
Příspěvky: 9
Registrován: 14 říj 2008, 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Clusoe »

Kontrolka dobíjení při zapnutí zapalování svítila. Po nastartování zhasla a během jízdy nesvítila. Po vypnutí motoru a tato jediná kontrolka ještě asi 1 sekundu postupně zhasínala.
Když jsem alternátor ho přes víkend vytáhnul a roztáčel na vrtačce, tak fungoval normálně. Snažil jsem se simulovat činnost jako v autě - připojil jsem ho na baterii, přidal ještě zátěž 60 W a měřil napětí na baterii a proud z alternátoru (přes klešťovou sondu na osciloskop). Otáčky mojí vrtačky (asi 2000/min) z něho dostaly proud do 10 A. Takže podle všeho samotný alternátor asi funguje.
Akorát mě zarazilo při pohledu na schéma zapojení (které jsem kdysi zkopíroval z knihy Jak na to), že na alternátor má být připojený ukostřovací kabel (hnědý 6) - viz příloha. Já jsem ho měl v autě připojený jenom na + (červený 6) a buzení (modrobílý 0.75) což podle schémata sedí ale ten hnědý kabel jsem nikde v autě neviděl. Kostra mi šla jenom přes šasi. Může to být příčinou vadného dobíjení ? (i když kontrolka dobíjení mi zapnutí zapalování svítila a ta je připojena taky přes tu samou kostru).
Dneska si ho zkusim namontovat do auta a uvidím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sika
Příspěvky: 19
Registrován: 05 zář 2008, 18:10
Bydliště: ZÁBŘEH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sika »

Já měl ten samej problém Byl to nakonec altík - bylo prošlahlé statorové vinutí :(
Adiss
Corsa forever
Příspěvky: 490
Registrován: 06 črc 2008, 21:34
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adiss »

dnes ráno jsem jel na delší cestu tak si jedu.. a že sem něco zapomněl tak se asi 30 km vracím domů a u baráku začlo svítit dobíjení.. zkoušel jsem přidat plyn.. (jako vždy po startu) a nic.. furt svítí tak sem vyběhl kouknout jestli mi někdo za tu chvíli neukrad klíňák a taky tam byl a točil se :( šáhnu na altík a šíleně pálil... zkočil jsem pro měřák a na baterce bylo jen 12.6 (což mam běžně) takže asi Altík Dal KŮŽI .. nevíte jestli to nemůže mít nějakou příčinu? (posledni dobou sem zaznamenal kunu pod haupnou ale jen v zádu u oil filtru.. (mam 1.5TD) na altík se snad nedostala a do dnes to vše fungovalo... poradíte? než ho pošlu na repas? na co ještě kouknout? díky
Opel Corsa 1.5TD JOY
Obrázek
Obrázek
Odpovědět