Automat. rozsvěcení světel >Corsa B

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Odpovědět
hazmec
Příspěvky: 26
Registrován: 08 říj 2007, 09:03
Bydliště: Brno

Automat. rozsvěcení světel >Corsa B

Příspěvek od hazmec »

Zdravím,
potřeboval bych radu, narazil jsem na nabídku na automatické zapínání světel - denní svícení pro vozy Opel s nějakým S konektorem. Dle popisu to mělo jít na vozy Opel od roku 94 viz níže. Zajímá mě Vaše zkušenost, jestli něco takového ve své Corse máte. Případně kde mám tento konektor hledat, jestli je Corsa tímto konektorem vybavena. Včera jsem prohledával pod palubkou kde se dá, ale zatím jsem na něj nenarazil. Díval jsem se do knihy Opel Corsa a Tigra Jak na To, ve schématu zapojení elektriky tam jakási zmínka o denním svícení byla, nicméně moc mi nepomohla. Díky za příspěvky.
----------------------------------------------------------------------------
Citace:
Automat na automatické rozsvěcování světel (obrysových a potkávacích) palubní deska zůstává zhasnuta, aby byly dobře čitelné displaye a také se nerozsvěcuje osvětlení značky (což také není určitě přes den potřeba). Světla se zapínají automaticky po nastartovaní motoru (ne po zapnutí klíčku) s jistým zpožděním, aby se šetřila baterie a alternátor, které dostávají zabrat už samotným startováním. Cena tohoto automatu u Opla je cca 1200,-.

Automat je použitelný téměř pro všechny Oply od roku cca 1994, který mají již připravený konektor a tudíž se tam tento automat jen nacvakne, osadí se pojistka na pozici "(S)" a vše funguje.

Instalace max 5 minut, kterou zvládne i laik.

Automat je odzkoušený na autech Opel Astra F, Opel Vectra B, Opel Omega B, ale je možné že bude fungovat i v ostatních.

Konektor je umístěn např.:
u Astry F na volantu plastovou stahovacím paskou a je přelepen ze strany konektorů izolační páskou. je přístupný ze strany od pojistek

u Vectry B, je třeba odmontovat pojistkový panel (3 šrouby nahoře) zašmátrat za ním a nahmatat volně se pohybující konektor přelepen izolační páskou ze strany konektorů.

u Omegy B je v místě spolujezdcových nohou u pravého sloupku dveří

Konektor je velký: 3,66cm 1,51cm, 8 pozic ve dvou řadách čili 4x2

---------------------------------------------------------------------------------
OmlouVám se autorovi za použití textu - neslouží pro komerční účely
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi Elegance Z17DTH 2/05 , OPCOM k dispozici
Corsa B 1.2i 33kW 5dv r.v. 97
---------------------------------------------------
bývalo : Corsa B 1.7D 44kW 3dv r.v.97 - moje
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Neco podobneho davaji u opelu stoji to myslim 500-800,- docela dobra vecicka 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Já jsem pouze narazil na tu pojistku "S", takže to tam někde budu mít připravené...
Corsa C 1.2i
governor
Příspěvky: 41
Registrován: 18 kvě 2007, 21:00
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od governor »

Už dlouho se na to chystám něco zbastlit. Konektor by měl údajně být přístupný po vyndání "budíků". Ještě jsem se k tomu nedokopal. U CorsyB by měla být osazena pojistka F4, potom by tam ten konektor měl být připraven.
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

tak pánové,je to sice lenost otočit spínačem a svítit,ale někdo si to koupí.Materiál na výrobu stojí cca 200.Nějakej čas sem to montoval zákazníkum jako bonus,když jsem dělal v minulý práci...Sice to nebyl sériovej výrobek,ale vždycky se to schovalo pod palubku,nebo pod spínač světel...Jde jenom o spínací relé pár usměrňovacích diod a kus kabelu.Když se přivede signál z altíku,mazání,nebo ze spínačky,tak to samo sepne světla,no...vynález jaxwen

Nechci nikoho odrazovat,jen sem sem hodi lsvůj názor,no


"S" konektor neznám... :roll:

Někde to dokážou prodávat,jako že je to estetický (v krabičce za 12 korun)
i za 1000 korun,mno ty woe,obdivuju ty lidi co si to koupěj...
Já vlastně vůbec neakceptuju ceny spotřebního zboží na českým trhu...Protože my,Češi,se snažíme ze všeho vytřískat majlant.. :?
governor
Příspěvky: 41
Registrován: 18 kvě 2007, 21:00
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od governor »

Není to o lenosti, ale vzpomenout si v dnešní přestresované době tím spínačem otočit.
Uživatelský avatar
Jack
Příspěvky: 61
Registrován: 04 bře 2007, 20:09
Bydliště: Bečov u Mostu

Příspěvek od Jack »

Já to mám/na přání né drahé polovičky/.Stálo měto i s montáží asi 500kč.A jeto uplně k ničemu protože se rosvítěj jenom přední světla což docela mate když někam pojedeš a začnese stmívat.Takže stejně jakmile nastartuju zapínám světla. 8)
Jeto homologovaný ale k ničemu.
Radši si koupit nehomologovaný který ti rosvítí i zadní světla :twisted:
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

No to mě poser,500 kč a stejně to zapínáš sám. :lol: Já už jsem si nějak zvyk a zapínám to automaticky jak nastartuju. :artiste:
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Já jsem na tom jak Havli, automaticky zapínám světla, kolikrát se divím, že už jsem si rozsvítil.
Corsa C 1.2i
Uživatelský avatar
mikro
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 361
Registrován: 29 čer 2007, 18:00
Bydliště: Někde ve středu Čech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikro »

Explorer píše:Já to mám/na přání né drahé polovičky/.Stálo měto i s montáží asi 500kč.A jeto uplně k ničemu protože se rosvítěj jenom přední světla což docela mate když někam pojedeš a začnese stmívat.Takže stejně jakmile nastartuju zapínám světla. 8)
Jeto homologovaný ale k ničemu.
Radši si koupit nehomologovaný který ti rosvítí i zadní světla :twisted:
Tak to je nějaká podivná verze. Matinka tohle má, ale rozsvěcí jí to stejně jako kdyby otočila knoflíkem, jenom mimo budíky, tu zůstanou zhasnutý (aspoň mam ten pocit), ale jinak se fakticky rozsvítí všechno kolem dokola :)
SNĚHURK@ -> Corsa C 1.7DI bílá - 2003
Sound: Sony CDX-GT410U
front: Hertz HSK-130 @ back: SP-690
Woof: Audison SRx 2S + Hertz HX250
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

ježíš, dělat cavyky s takovým tentononc udělátkem....kdo se nenaučil za tu dobu, co u nás je povinný svícení 24 hodin denně, automaticky zapínat světla hned po nastartování, ten podle mýho nemá za volantem co dělat....druhá možnost je, že je to ženská 8) 8) :wink: ....tímto se samozřejmě omlouvám všem zástupkyním něžného pohlaví, kterých se to netýká :lol: :lol: :wink:
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
neprdik
Příspěvky: 48
Registrován: 09 srp 2007, 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neprdik »

Já jsem si denní svícení do Corsičky nechal udělat taky a nejen kvůli tomu, aby mi zbytečně nesvítili budíky a nestlumoval se display radia, ale hlavně pro to, že nikdy nevíš, kdy ty světla zapomeneš zapnout. Stálo mě to míň, než jedna pokuta za nerosvícení světel, takže jsem teď v klidu. Nastartuju a za 20 sekund mám všechny světla kromě budíků, když je tma, zapnu budíky že dám zapínání světel jen na parkovačky a jedu dál, je to fajn. :D
Minulost Zelená Corsička :-)
Přítomnost Modrá Tigřička :-)
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: Automat. rozsvěcení světel >Corsa B

Příspěvek od krejva »

Je to jen přání, ale chtěl bych si udělat automat na rozsvěcení celýho auta včetně palubky a abych nemusel vůbec sahat na spínač. Mam totiš opačnej problem, zapomýnam zhasnout :D . Byl tam nějakej bzučák, ale byl otravnej jak svítiplyn a hlavně bzučel ikdyž jen rozsvítím v kabině. Našel sem na netu krabičku Coming home. Samo to rozsvítí světla při odemčení a nechá svítit při zamčení cca 10s. jen je potřeba to nějak namontovat. a nepíšou jak.
Odpovědět