Diagnostika - kontrolka s bleskem

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

U mě to bohužel vliv na jízdu má, auto lehce zaškube, rozsvítí se kontrolka a motor přestane táhnout. Mám diagnostiku Op-com a vždy dojde k výpadku signálu lambda sondy. Ovšem netuším proč, lambdu jsem dával kdysi novou, ovšem později jsem přišel na to, že se jedná o lambdu univerzální (objednával jsem však přímo na Corsu ...).
Nicméně, to co popisuješ ty, čili bez ztráty výkonu, mi dělá moje nynější druhá Corsa 1.0 12V. Zítra ji píchnu na Op-com a uvidíme co zjistím.
Každopádně, včera jsem chtěl vyšroubovat lambdu z kamarádovi Corsy (stejný model), bohužel jako na potvoru jsem ten jediný klíč na lambdu nechal doma (vyšroubovat půjde, nedávno jsem mu svařoval prasklý katalyzátor :) ).

Pomalu a jistě makám na tom, ovšem času se mi nedostává.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
status_quo
Příspěvky: 28
Registrován: 27 lis 2008, 19:17
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od status_quo »

Tak to už to asi nezjistím, už jsem vyměnil svíčky a začalo to jezdit líp, pak jem vyměnil čidlo teploty to pomohlo nejvíc, vždy se změní charakter obtíží, ale teď už zůstává jen to zadušení po rozjezdu. Když se rozjedu s větší dávkou plynu a auto držím pod plynem jede to pěkně ale v klidu se s tím jezdí blbě.
Z toho co sem kde pročetl tak zbývá asi váha vzduchu a lambda ale v okolí nikoho se stejným autem nemám a měnit to na blind u auta téhle hodnoty se mi moc nechce. uvidim jak to dořešim :-/
Uživatelský avatar
Flabr
Příspěvky: 9
Registrován: 09 pro 2010, 18:18
Bydliště: Praha 5

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Flabr »

Od kolika otáček se ti to rozjede plynule?Změř bohatost na lambda sondě,píchni si voltmetr na ten drát co z ní leze a druhý na kostru a mrkni co to dává za hodnoty.
Opel Corsa kombi 1,4i 16V r.v. 1998 pohon N95/LPG
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

Jen bych podotknul, že měření běžným voltmetrem je opravdu pouze orientační a rozhodně se nejedná o skutečné intervaly regulace.
Hezký článek o měření lambda sondy zde:
- http://www.mjauto.cz/testovani-lambda-sondy
- http://cykpro.sweb.cz/lmb4.pdf
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Uživatelský avatar
Flabr
Příspěvky: 9
Registrován: 09 pro 2010, 18:18
Bydliště: Praha 5

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Flabr »

Pěkně popsané,ale ve finále chodí ty informace pro ŘJ i pro testr ve voltech :wink:
Opel Corsa kombi 1,4i 16V r.v. 1998 pohon N95/LPG
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

Ve voltech sice chodí, ovšem tuctový multimetr naměří pěkné hovadiny. Většina levnějších multimetrů je konstruována na napětí se sinusovou vlnou o frekvenci 50Hz, měří střední hodnotu napětí a špičky nechytnou vůbec. Ovšem ano, na proměření funkčnosti sondy to stačí, ovšem pokud je sonda zamrzlá stářím, běžným voltmetrem to zjistit nelze.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
status_quo
Příspěvky: 28
Registrován: 27 lis 2008, 19:17
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od status_quo »

tak jsem se pokusil proměřit lambdu podle článku č. 2
jehlu jsem dal na černý vodič (mám 4 vodičové vedení)
po zapnutí klíčku byla napětí naběhlo a bylo kolem 0,04 V
po nastartování motoru žádná změna, po zahřátí prakticky na 90 st. začala hodnota být kolem 0,2 V spíš méně
nevím jestli jsem měřil správně snad ano
s hodnotama co jsou udané v článku mi to moc nesedí, oscilaci hodnot jsem nepozoroval
Uživatelský avatar
Flabr
Příspěvky: 9
Registrován: 09 pro 2010, 18:18
Bydliště: Praha 5

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Flabr »

Tak vidiš jak jsi šikovnej,tak doufejme,že si měřil správný drát :D ,ale ty data by měli aspoň trochu oscilovat,když přidáš.
Opel Corsa kombi 1,4i 16V r.v. 1998 pohon N95/LPG
status_quo
Příspěvky: 28
Registrován: 27 lis 2008, 19:17
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od status_quo »

Tak stále nevím jak na to navíc se to nechová stále stejně. Poraďte mi teda prosím ještě jaká značka lambdy je pro tenhle motor originál, někdo psal že mu neoriginál lambda dělala taky trable, prípadně jestli byste někdo měl k dispozici náhradní lambdu na půjčení tak by mi pomohlo i to.
Mám v hlavě trošku ještě i to jestli by to nemohly dělat svíčky, mám tam nějaké brisky fungl nové po kterých auto začalo jezdit o dost líp ale stále mi vrtá hlavou že se to zhoršuje za teplého motoru, podobně se i vždycky chovala motorka když byla svíčka moc teplá. Když je to ohřáté tak to i hůř chytá, ale na druhou stranu dlouhá cesta po dálnici kolem 130 -140 autu nedělá žádný problém a funguje jak má.
Uživatelský avatar
Flabr
Příspěvky: 9
Registrován: 09 pro 2010, 18:18
Bydliště: Praha 5

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Flabr »

Brisky to je docela loterie :wink:
Opel Corsa kombi 1,4i 16V r.v. 1998 pohon N95/LPG
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

Proč by měli být zapalovací svíčky Brisk docela loterie? Sám je na autě mám a jsem s nimi spokojen. Navíc jsem na ně v poslední době neslyšel nic špatného, od svého dodavatel vím, že se ani nereklamují, jako třeba Francouzské NGK.

Pokud se ptáš na originální Lambda sondu, nejde ani tak o výrobce, jako o správné katalogové číslo. Respektive lambda sonda musí být určena pro konkrétní motor. Dělají se i lambdy univerzální, ale po zkušenost bych už do univerzální nešel.

Apropo, to stejné platí u všeho, jako i u zapalovacích svíček. Pokud tam dá někdo zapalovací svíčky s jinou tepelnou hodnotou a pak nadává, že Brisky stojí zaprd, za problém si může sám.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Uživatelský avatar
Flabr
Příspěvky: 9
Registrován: 09 pro 2010, 18:18
Bydliště: Praha 5

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Flabr »

Pokud jsou z Čech tak jo .
Opel Corsa kombi 1,4i 16V r.v. 1998 pohon N95/LPG
status_quo
Příspěvky: 28
Registrován: 27 lis 2008, 19:17
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od status_quo »

Tak kupoval sem je samozrejme pro tenhle konkretni motor v auto kelly ale jen konstatuju ze se to chova jako by byly moc teple. Jakou maji mit hodnotu nevim.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

Když jsem tento týden měnil zapalovací svíčky na mé nové Corse, motoru X10XE, nevycházel jsem z údivu. Jedna Bosch, druhá Shampion a třetí Brisk. Všechny jednobodové, izolátor propálený do černa, elektrody sežrané .... a přitom to auto na dílnu dojelo jako by se nechumelilo :-D

Zeptám se na jednu věc: diagnostika mi hlásí " P0443 - Fuel Tank Ventilation Open Circuit ", čili odvětrání palivové nádrže - stále otevřený ventil odvětrání (test diagnostikou = opravdu nefunguje). Ovšem při jízdě kontrolka motoru občas zhasne, to jednotka zrovna dostala signál k odvětrání, nebo ten ventil občas zafunguje? Lze jej nějak rozebrat a vyčistit? Kontakty jsem kontroloval, na víc mi už však nezbyl čas.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od jamal.jefries »

Panove jestli chcete mam doma lambdu z 1.0 a je mi k hovnu...necham ji za 300+posta tak kdyby jste ji nekdo chtel na zkousku.P.s. neberte to jako inzerat ve spatny sekci :-) :-D :-D :-D pouze se snazim pomoct kdyz nevite jestli je lambda K.O. :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Odpovědět