Diagnostika - kontrolka s bleskem

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

šindyk píše: zdar sem tu novej mam corsu b rv.98 3dv. a nahodne me problikava kontrolka motora nekdy i sviti dyl (5min) nekdy zase vubec.
Ahoj, koukám že jsi z Brna (jako já). Pokud chceš, můžeme se na někdy domluvit a projedu ti to diagnostikou (mám Op-com) .... výměnou za chvilkové zapůjčení váhy vzduchu :mrgreen: (potřebuju proměřit data, rovněž mi poblikává kontrolka motoru a než koupím novou váhu vzduchu, rád bych si byl jist, že to dělá právě ona).
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Cubis
Příspěvky: 14
Registrován: 29 bře 2012, 17:54

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Cubis »

Ahoj, už asi měsíc řeším problém s kontrolkou. Auto se chová naprosto normálně až do doby kdy cukne, ztratí výkon a rozsvítí se kontrolka. Po přidání plynu zhasne. Tohle se opakuje (asi) každe 3 minuty. Nejčastěji na volnoběh. Někdy zůstane svítit hned po nastartování. Měl jsem prasklou hadicí za váhou vzduchu, tak jsem myslel, že to bude tím, ale hadici i váhu jsem vyměnil. A nic se nezměnilo. Na diagnostice jsem byl. Bohužel ne u opela, takže problém přesně neurčila. Nakonec z ní vylezlo něco jako pokles na volnoběžným ventilu. Myslíte že to bude ten ventil. Byl jsem přesvědčenej, že to bude tou hadicí..
šindyk
Příspěvky: 135
Registrován: 06 črc 2012, 13:42
Bydliště: Brno a okolí

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od šindyk »

Tak dotěď jsem to nějak neřešil ale teď to musim rychle vyřešit problikává kontrolka motoru mám diag. 16pin v oplu po mě chteli 1000bez dph tak sem poděkoval a odjel. Tak asi koupím op-com z aukra za 700 a udělám diag. sám a nebudu muset řešit diag. ani do budoucna.
Poraďte jestli to mám vzít z aukra nebo je někde lepší cena?
Mám podezdření na Lambdu nebo EGR.
Je to corsa rv.97/98(poface) 1.0 x10xe. A právě těď musim na technickou končí mě 30.11.

PS:Spěchá :arrow:
Corsa X10XE tříhrnek
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

Moje nabídka stále platí, Op-com i s kabelem mám, jsem z Brna a každý pondělí mám defakto volno. Ovšem kabel mám na dílně, v pátek bych ho musel vzít sebou do Brna. A rovnou bych ti ukradnul nějaký logy váhy vzduchu :mrgreen:
Mno a co se týká ceny, kupoval jsem jej před rokem a půl ... načež v ČR stál cca 2500kč a objednával jsem z Anglie za 1400kč (s poštou). 700kč je velmi pěkná cena (pokud to je software + kabel).
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
šindyk
Příspěvky: 135
Registrován: 06 črc 2012, 13:42
Bydliště: Brno a okolí

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od šindyk »

Corsa X10XE tříhrnek
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

jj, to je přesně ono.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
šindyk
Příspěvky: 135
Registrován: 06 črc 2012, 13:42
Bydliště: Brno a okolí

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od šindyk »

Tak obnovím téma, :arrow:
Problikává mi občas kontrolka, auto pocukává a po výčtu chyb (op-com) to najde tyto:
Total number of fault codes: 2

P0505 - Idle Air Control Voltage High
(01) - Not present

P0505 - Idle Air Control Voltage Low
(02) - Not present

bylo mi řečeno že to může být motorek volnoběhu.
Tak se ptám vyměnit ho/opravit? nový stojí cca 2000,- tak chci vyloučit co nejvíc věcí.
Kabely k němu jsou dobré.
O víkendu na to mrknu podrobněji a vyndám ho ale chci se ujistit že nic nerozdrbu. Musí se poté nějak nový nastavovat ?
Naposledy upravil(a) šindyk dne 06 bře 2013, 19:56, celkem upraveno 1 x.
Corsa X10XE tříhrnek
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od sipek »

co máš za motor?
...mělo by to být kus za kus, bez nastavování...
šindyk
Příspěvky: 135
Registrován: 06 črc 2012, 13:42
Bydliště: Brno a okolí

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od šindyk »

jo ten sem zapoměl x10xe
Corsa X10XE tříhrnek
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od sipek »

aháá "řetízkáč" :D tak o tom vím jen to, že se věčně se*e :lol: takže promiň, asi nepomůžu :oops:
šindyk
Příspěvky: 135
Registrován: 06 črc 2012, 13:42
Bydliště: Brno a okolí

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od šindyk »

za ty 4 roky co kozu máme tak vše šlapalo jak hodinky akorát olej, filtry. A na to že je to 3vál tak i jede(konec OT). Nový stojí cca 2000,- no... :urcite?:
Corsa X10XE tříhrnek
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od sipek »

rád bych pomohl, ale mě se doma válí krokáč jen na čtrnáctku :roll:
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

Že by se motor x10xe kazil více než ostatní motory slyším prvně. V rodině máme tento vůz již 15let a krom špatné váhy vzduchu šlape jak hodinky. A není to jediný x10xe který znám a který pracuje spolehlivě :-)

P0505 - IAC : jedná se o ventil řídící volnoběžné otáčky, většinou se jeho nesprávná funkce projeví kolísáním volnoběhu. V momentě, kdy řídící jednotka zjistí nesprávné napětí na obvodu IAC, vyskakuje chyba P0505.
Prvně bych ovšem zkusil vyčistit klapku (volnoběhu pak bude trvat nějaké kilometry, než se nastaví na správné klidné otáčky) a rovněž vyčistit krokový motorek IAC. Vše ovšem opatrně, žádná silná rozpouštědla.

Pokud na to nespěcháš, můžeme vyzkoušet krokáč z mého auta ... výměnou za zkoušku váhy vzduchu, stále si nejsem jist, zda je opravdu vadná :). Auto ale tentokrát nechávám v práci a budu ho mít v Brně až příští víkend.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
šindyk
Příspěvky: 135
Registrován: 06 črc 2012, 13:42
Bydliště: Brno a okolí

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od šindyk »

No, vyzkouším to vyčistit smazat chyby a uvidíme.
Corsa X10XE tříhrnek
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od krejva »

Přeju pěknej den, pánové. Mám na vás jeden dotaz. Dneska mi z ničeho nic chciplo autíčko a ne a ne nastartovat. Po pár pokusech naskočílo a ještě chvilku zlobil volnoběh. Vyhodilo mi to stejnou chybu jako ma "šindyk" tj 0505. Má otázke zní, může tato chyba mít za důsledek i dlouhé točení motoru pří startování? Starter točí jako strhanej ale motor chitne až po cca 10-15 s.
Odpovědět