Jak sundat volant...

Témata zabývající se vnitřkem vozu včetně topení.
Tiler
Příspěvky: 77
Registrován: 04 úno 2007, 20:37
Bydliště: Czech West
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiler »

Podle me zalezi na tom, jestli mas ten puvodni s airbagem, jestli jo, das tam ten triramenej z faceliftovy verze v pohode.
Jestli mas bez airbagu a chtel bys dat nejakej sportovni volant, mas vyhodu v tom, ze te tam pasuje naba z Kadetta, Corsy A, Vectry A, no snad vsech Opelu, co nemely volanty s airbagem. Coz je dle me vyhoda, protoze tech je vsude spousta, sehnat nabu do verze airbagem za rozumnou kacku je snad nemozny, vim o cem mluvim :cry:
Mike Mad
Corsa forever
Příspěvky: 328
Registrován: 06 pro 2006, 08:30
Bydliště: Sleepy Hollow
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Mad »

mam problem, nemuzu po 2 letech sundat volant, resp volant z naby jde, tam mam 5 sroubku, ale nemuzu sundat nabu s tyce...rezal jsem do toho jak pominutej ale ani prd, skubal za volant jak k***t a ani kousek :roll:
Opel Corsa B ... PRODANO
VW Jetta 2 Coupe
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

jediný co poradím... vzít nábu do páky.. či jí prostrčit pajcr a za něj tahat.. a když to budeš tahat ať ti při tom někdo bouchne do toho středu.. je to naprosto šílená práce, vím.. ale jedině takhle to povolíš..
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Tiler
Příspěvky: 77
Registrován: 04 úno 2007, 20:37
Bydliště: Czech West
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiler »

Velbloude, jakou si daval nabu??? Byla do modelu airbagem, nebo bez???

Ta na airbag, by mela mit ze spodu dva kruhy, jeden na kontakt klaksonu, druhy na airbag. Teoreticky by tam mela jit i ta starsi z aut bez pytle, jen by stacilo odmontovat kabelaz k airbagu a sehnat kryci plasty na spinacku a tyc s rizeni z modelu bez bagu, protoze ty jsou kratsi.

Ptam se kvuli tomu, ze jsi zjisoval, ktery draty jsou k bagu a ktery ke klaksonu, tak bych tipnul, ze si daval nabu ze starsich aut co airbag nemeli.
edenxx
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2008, 20:59
Bydliště: LB/HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od edenxx »

poradí mi někdo jak sundat kryt volantu /airbagu/ abych se dostal na matici? mám 4 ramený volant model 97..díky moc hoří to
EDIT:Tady je návod od Blouda,když tak se obrat na něj -sloučeno .Havli
Uživatelský avatar
Youll
Příspěvky: 8
Registrován: 07 říj 2009, 15:19
Bydliště: Pertoltice pod Ralskem

Jak sundat volant

Příspěvek od Youll »

HELLLPPPP!!!!Opel corsa B
Jak mam sundat volant ?nedri mi uz na zadnych sroubech na nnicem a porad ho nemuzu dostat pryc!!bojim se abych neco neurvala kdyz zaberu.
Neni tam jeste naka pojistkka??
upraven nadpis by tox... priste prosim o rozumne pojmenovani prispevku :!: "NAleeehave§§jak sundat volant"
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

samotny volant by mel drzet na tisicihranu na tyci, a zajisten bud matici ci sroubem, na tom tisicihranu jsou minimalni vule, cili to jde natezko, neboj se zabrat... ale zase ne tak moc, aby jsi vyrvala pripadnou elektroniku...
Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Uživatelský avatar
Haniz
Příspěvky: 338
Registrován: 31 črc 2008, 22:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Haniz »

jak sundas Airbag. pokud ho mas. tak pak povolik ten volant u prostred na tom tisicihranu matku vysroubujes skoro celou ale nechas alespon 3 - 4 zavity a zpusobem volant tahat k sobe a do toho tisici hranu kladivkem bouchnout a mel by jit dolu
Nenachčiješ proti větru :-D
edenxx
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2008, 20:59
Bydliště: LB/HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od edenxx »

Ten neutrhneš i když se roztháš:) Nejlepší metoda sednout si na sedačku a obouma rukama souměrně mlátit do protějších stran volantu od přístrojovky k sobě, neboj se nevyskočí. Hlavně si neutrhni páčky. Ale raději řekni nějakému chlapákovi, u jedné corsy jsem do toho mlátil skoro hodinu než povolil.
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maro »

Takové brutality :-D na to je takovej přípravek.. vyndání trvá asi 5 minut. Stačí kousek tlustší pásoviny, aby se to neohlo.. do toho 3 díry na šrouby... dva krajní šrouby se prostrčí těma dírama jak je na tom náboji kde to drží na tom tisícihranu na volantu, pak se ty dva krajní šrouby za nábojem zašroubují.. a prostředním šroubem jen utahujete proti tisicihranu.... a volant jde krásně ven :wink: :wink: a není potřeba nějaké násilí.


Tady jsem narychlo nakreslil obrázek.. jak by to mělo vypadat :lol:
Naposledy upravil(a) Maro dne 15 lis 2009, 22:09, celkem upraveno 1 x.
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

Sundaval sem ho na několika tigrách .. a na mí několikrát .. a pokaždý stačí zapřít o podlahu a tahat ...
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
víta
Příspěvky: 728
Registrován: 15 říj 2009, 21:50
Bydliště: Bílina

Příspěvek od víta »

potřebuju sundal volant a přesadit ho kdo mi poradí:D mam nábu a nejde dolu ani tak jak je tu psáno akorát sem si jeden volant ohnul:(
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

Udelat si stahovak :wink: vyjde na cca. 50 Kc .... a staci pilka, zavitnik, vrtacka a tri srouby... zitra ti ho dystak nafotim
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Uživatelský avatar
pdk88
Moderátor
Příspěvky: 2132
Registrován: 24 črc 2007, 12:03
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pdk88 »

:D při posledním sundavání jsem se volantem klepnul do hlavy, takže bych si moh´taky vyrobit stahovák :lol:
Corsa A GSi C20XE "Orangeer"
Corsa A C20XE "Terrorschlumpf"
neu: Corsa C GSi Z18XE
ex: Corsa B combi X14XE "Bublina"
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

Jo je to boj 8) bohuzel u me nezabralo ani kladivo :roll: tak jsem byl nucen si ten stahovak udelat :wink: a pak to slo jako po masle 8)
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Odpovědět