Jak sundat volant...

Témata zabývající se vnitřkem vozu včetně topení.
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak sundat volant...

Příspěvek od Velbloud »

Tak jsem se dneska pokoušel sundat origo volant a nandat nábu pro sportovní.. a ejhle....

nejdřív jsem zespodu vyšrouboval dva torxy.. a tím sundal airbag.. to šlo dobře... ten je spojenej s volante drátkem takže na to opatrně.. pak jsem se pustil na středovou matici.. na který jsem nejdřív strhnul golu (nejhorší je když nemáte vlastní nářadí a pracujete s provizorním)... ale nakonec jsem matku vyšrouboval obyč. 22 klíčem... a huráá.. myslel jsem že mám vyhráno.... jenže ejhle... zkouším volant vytáhnout nejřdím jemně abych něco s ním neudělal.. nic... tahám víc.. a zase nic.. tahám úplně nejvíc a zapřu se o podlahu .. vůbec nic.. drží tam jako přibytej...

takže jsem nakonec došel k tomu, že budu potřebovat stahovák ;o(

sundavali jste někdo volant?? máte někdo stahovák?? nebo to jde i jinak???
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
tomert23
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2007, 15:50
Bydliště: Galanta

Příspěvek od tomert23 »

konkrétne na corse som to nerobil,alena vela vozoch ano volant by mal byt na takom drážkovaní .stredovu maticu nedávaj dole len ju povol tak aby držala na hdriadeli len pár zavitov. zapri sa o podlahu a tahaj a pri tom s volantom tak kmitaj.neboj sa použit silu tam nemáš čo pokazit.tu matku tam musíš nechat preto lebo ked ti vyskočí volant s drážkovania matica ho zadrží a ty nevyskočíš aj s volantom cez šíber von z auta :lol: :lol: .ked maš volant zoskočený s drážk. tak daj dole maticu a hotovo. ked ho budeš davat naspet tak ho len nasun na drážky chot sa previest musíš ho dat do tej polohy aby stál rovno a auto islo rovno. Ked to budes mat nastavene tak daj maticu a hotovo.
corsa b 1.4 I Sport
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

Jsem poucil u Opel special stahovak na tihle volanty, jinak ho nesundas haha :D

(No treba s jnakou obicajnou, ale tam musis se dostat do tech direk atd...)
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

mno právě... já jsem tahal zapíral se o zem.. a nic... mno asi budu muset přitvrdit.. až se vrátím ze služebky, tak to zkusím znova... ;o(

Eriku to se máš.. já se obávám, že u nás by mi v servisu ten stahovák nepůjčili.. přinejhorším k nim sjedu ať mi ho za kilčo sundaj...
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

když já právě na autě teď v "zimě" dělám pod tímhle přístřeškem

Obrázek

a tam je docela stísněnej prostor... ale jak říkám až přijedu, tak ho vystrčím ven .. a zkusím to pořádně ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
tomert23
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2007, 15:50
Bydliště: Galanta

Příspěvek od tomert23 »

no ja som si to v práci dnes vyskúšal.trvalo mi to tak 10 min a bol vonku. mam to aj nafotené ked ti niečo nebude jasné dám sem aj foto.
corsa b 1.4 I Sport
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Tomert: jůů supeeer ;o) a prosím tě.. můžeš sem tedy ty fotky rovnou hodit?? abychom tu měli návod, přecijen nemusím být samotný kdo tu bude sundavat volant ;o))
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
tomert23
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2007, 15:50
Bydliště: Galanta

Příspěvek od tomert23 »

tak tu su fotky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
corsa b 1.4 I Sport
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Tomert: jsi zlatej ;o) budu to muset zkusit ;o) už se těším až tam dodám novej volantík ;o))))


já jen ještě dodám, že volant s airbagem má vzadu dva torxy na kterjech drží airbag.. ty se vyšroubujou a tím jde odendat celý airbag.... a tím se dostanete k tý matici jak popisuje Tomert ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

No jo haha, ten bez airbag dostanes dolu... To jsem taky uy nekdy zvladl...

Ale kdyz mas airbag... tak hodne stesti :lol:
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Eriku, takže "bez" a "s" airbagem se to liší jak je to napevno?? Čili "bez" airbagu sundám volant v pohodě bz stahováku a "s" airbagem budu muset mít stahovák??? :think:
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

No, kdyz jses moc silnej, tak mozna nepotrebujes stahovak.

System na volant s airbag je stejne, ale proste je tam jnak vice na pevno.
To se proste ukazal po kazdej u volant s airbagem.

S stahovakem, to je jako ze by neco ruplo a je na jedno ven.

Vsak to zkus bez stahovak, mozna Ti to pujde.

Nech tam maticku, a jak ten volant tahnes, tak klepni s kladivkem na to maticku, mozna se lekne a uvolni se.
corsamania
Příspěvky: 35
Registrován: 15 úno 2007, 23:54
Bydliště: Liberec

Re: Jak sundat volant...

Příspěvek od corsamania »

Ja povolim matku aby byla zaroven s koncem volantove tyce, pak si vezmu vyrazec na poloosy, nohama se zapru ze spodu volantu jedna rana palickou do stredu volantove tyce pres vyrazec poloosy a volant odskoci.... trva to asi tak celkove 3 min i s airbagem...
Corsa B 2.0 16V
Blueboy
Příspěvky: 22
Registrován: 03 dub 2007, 21:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Volant

Příspěvek od Blueboy »

Zdravim, jakej sériovej volant se dá předělat do Corsy B?Mám rok 94.Sedne tam něco novějšího?
Petr Podlipský
Příspěvky: 8
Registrován: 23 led 2007, 10:48
Bydliště: Sokolov, Slovenská 685/19

Příspěvek od Petr Podlipský »

hoj ja mam taky 94ku a voperoval jsem tam volant z 99 tříramenej s dvouma tlačítkama na klakson. Jedinej průser je, že nejsem schopnej udelat elektriku tak aby to troubilo(furt nějaký problemy, tak jezdim bez trubky) :twisted:
Odpovědět