Zatékání do vozu + do topení

Témata zabývající se vnitřkem vozu včetně topení.
Odpovědět
JTO
Příspěvky: 3
Registrován: 12 úno 2012, 12:58

Zatékání do vozu + do topení

Příspěvek od JTO »

Ahoj, mám Corsu B 1.5TD. Jednou za vytrvalého sněžení mi nějak asi nasněžilo do topení a jak jsem ho pustil, čelní sklo bylo neprůhledné. Zároveň se u spolujezdce na podlaze objevila voda která teče někudy od středového tunelu. Rozebral jsme tedy celé obložení kolem okna a topení a nádobka pod pilovým filtrem byla z poloviny plná vody... Vodu jsem odsál a pilovej filtr nechal proschnout. Zároveň jsem zatmelil spodní spáru okolo okna a přitáhl palubovku... Nějakou dobu jsem jezdil v pohodě až do minulého týdne, kdy mi do topení voda natekla opět... koberečky byly ale suché. dneska sněžilo takřka celý den a když jsem vlezl do auta, u spolujezdce byla vyloženě louže... Topení samozřejmě plné vody a co víc, sešlápnutím plynu jsme si sprchoval nohu ledovou vodou... a už mě to nějak přestává bavit. Když jsem měl předek rozebranej, žádnej problém ani prorezlinu jsem tam nenašel a je mi záhadou kudy tam můe téct a jak se může dostat voda do rozvodu vzduchu... Nemáte někdo nějakej tip? Dík.

Jirka
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Zatékání do vozu + do topení

Příspěvek od jamal.jefries »

napadá mě jenom prasklej radiátor....protože větrák fouká přes radiátor a z radiátoru by se ti mohla dostat voda až na podlahu pod nohy protože máš foukání na nohy jinak bys měl asi palubku plnou vody :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
yeti
Příspěvky: 543
Registrován: 16 úno 2009, 14:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do vozu + do topení

Příspěvek od yeti »

nevím jak to má béčko, ale nechybý ti náhodou kryt na ventilátoru?
Corsa A C14NZ

Škoda Octavia Combi 1.9tdi 96KW
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Zatékání do vozu + do topení

Příspěvek od Hgi »

podívej se pod baterku.... tam se totiž drží voda a já tam vydlabal pěknou díru...
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: Zatékání do vozu + do topení

Příspěvek od obcannofka »

zrovna včera sem o tomhle četl, bylo to sice na opelfóru a na jinej model, ale myslím, že by to mělo bejt stejný. Prý jak je ta ''nádobka'' na pylový filtr, tak v ní že má být dole malý otvor, právě proto, aby když se tam dostane voda, tak měla kudy odtéct a prý se ten odtokový otvor často zanáší, takže je potřeba ho jednou za čas vyčistit a myslím, že kdybys mu trochu zvětšil průměr, tak by taky neuškodilo.
Když to najdu, tak vám sem hodím i odkaz kluci ;)

Oplu zdar
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: Zatékání do vozu + do topení

Příspěvek od obcannofka »

tady to je https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php?f=34&t=4145 sice omega, ale já myslím, že Opel jako Opel
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
Odpovědět