Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Témata zabývající se exteriérem vozu
Odpovědět
Bouďas
Příspěvky: 10
Registrován: 20 pro 2012, 22:25
Bydliště: Plzeň

Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od Bouďas »

Ahoj lidi, mám na svojí Corsině tu hnusnou korozi. A nevím jak na to. Je orezlý celý místo okolo zadního stěrače ale hlavně jak je GSi křídlo. Je tam origo od výroby ale v těch krajích to rezne a docela dost. Na jaře se do toho chci pustit ale nevím jak sundám to křídlo. Foto můžu dát až dýl. Teď je Corsa na opravě a nevím kdy jí uvidím. Díky za každou radu.
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od Gooder »

Jestli tam je od výroby, tak by mělo držet na 4 šroubech. Když vyklopíš dveře, tak by jsi je měl vidět.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Bouďas
Příspěvky: 10
Registrován: 20 pro 2012, 22:25
Bydliště: Plzeň

Re: Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od Bouďas »

A je tam nějaké lepidlo nebo těsnění ? A půjde sundat a nandat bez zničení ?
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od Hgi »

pochybuju, většinou to urveš i s těma závitovejma trnama i v křídle, protože inženýr co to vymýšlel byl kokot.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Bouďas
Příspěvky: 10
Registrován: 20 pro 2012, 22:25
Bydliště: Plzeň

Re: Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od Bouďas »

No a jak mám postupovat ? Já to musím jenom odstrojit a pak to pojede do dílny k známýmu ale ten mi řekl ať to nejřív trochu připravím. Chci ho tam vrátit ale nechci ho zničit.
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od jamal.jefries »

já sem ho sundaval normálně a nic sem neutrhnul :-) sundáš 4 matky zespod dveří jak psal gooder a pak tam sou normálně zepředu pod vrchní hranou křídla 2 torxy ty odšroubuješ a sundáš vrchní část křídla a potom ti tam zbyde jenom spodek a ten tam drží na asi 5ti nebo 6ti plastovejch matkách ale to už uvidíš sám :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od Hgi »

nesmíš ukroutit ty čtyři šrouby, toť celý zázrak... záleží především na stavu, a na celkové korozi těch závitů. Třeba budeš mít štěstí a půjde to povolit aniž bys to ukroutil ;-)
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Bouďas
Příspěvky: 10
Registrován: 20 pro 2012, 22:25
Bydliště: Plzeň

Re: Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od Bouďas »

Díky za rady. Tohle bude sranda ale teď je horší motor :D Nechce to jezdit a už je to dlouho u opraváře a pořád nic. Už mám pocit že motor umřel :(
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od jamal.jefries »

jaký to má symptomy??? :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Bouďas
Příspěvky: 10
Registrován: 20 pro 2012, 22:25
Bydliště: Plzeň

Re: Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od Bouďas »

1.0 12V V3... Už tam bylo měněno kde co. Snímače otáček,krokový motor a další věci. Projeví se to tak že začnou padat nebo přidávat otáčky motoru sami od sebe. A pak to nešlo nastartovat-vůbec. Tak jsme to dali spravit k známému. Ten to napíchnul na diagnostiku a nic mu to neukázalo. Vyměnil snímač otáček a Corsa jezdila-chvilku. Když nám jí předal tak to začalo blbnout, vypadávali brzdy, posilovač řízení. No prostě děs. Teď říkal že neví co už dál. Říkal že je to chvilku okey ale za chvilku to blbne znova. Už nevím jak dál.
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od jamal.jefries »

a co váha vzduchu??? to by možná vysvětlovalo ty otáčky a nebo řídící jednotka jestli není K.O.
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Bouďas
Příspěvky: 10
Registrován: 20 pro 2012, 22:25
Bydliště: Plzeň

Re: Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od Bouďas »

To by mohlo být ono. Ale ono to takhle blbne od roku 06 a vždycky se to spravilo tak na cca rok a pak to blblo znova. Bylo to i v Opelu a na nic nepřišly.
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od jamal.jefries »

já ti ani čoveče nevim kde má 1.0 řídící jednotku protože já sem našel akorát pod volantem jednotku ale nevim jestli nebyla jenom na posilovač řízení takže se ptám i ostatních jestli to je řj nebo je to jenom jednotka el.posilovače řízení?protože jinak bych měl spínačku,řj i immo tak kdybys chtěl tak by sme se dohodly a buď bych ti to komplet prodal nebo aspoň na zkoušku :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Bouďas
Příspěvky: 10
Registrován: 20 pro 2012, 22:25
Bydliště: Plzeň

Re: Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od Bouďas »

On tam právě ze začátku když to nešlo nastartovat tak tam dal půlku věci ze zdravýho auta. Ješte uvidíme. Ale díky za nabídku
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Koroze pod GSi křídlem-sundání ?

Příspěvek od jamal.jefries »

jj není zač ale skus ještě tu váhu vzduchu odpojit a jezdit chvíly bez ní když to pojede líp tak aspoň budeš vědět že je to tim :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Odpovědět