Prosím o radu, lakování

Témata zabývající se exteriérem vozu
MorfeoOlsen
Příspěvky: 33
Registrován: 15 lis 2012, 09:43

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od MorfeoOlsen »

k cemu to je takovy zgarb lakovat? kup si radsi poradne auto :)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od Co-RS-ák »

čéče hgi, z těch tvejch rad bych byl teda moudrej :mrgreen: napřed řekneš že je plnič hovadina ( podle mě to je něco na vymezení nerovností?? ) a pak se tady oháníš že všude plnič plnič plnič :mrgreen: tak plnič nebo základovka? :)
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od jamal.jefries »

proste plnic na cely auto je zaklad :-) :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od Hgi »

Co-RS-ák píše:čéče hgi, z těch tvejch rad bych byl teda moudrej :mrgreen: napřed řekneš že je plnič hovadina ( podle mě to je něco na vymezení nerovností?? ) a pak se tady oháníš že všude plnič plnič plnič :mrgreen: tak plnič nebo základovka? :)
nikde sem neřekl, že je plnič hovadina...
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od Co-RS-ák »

řekl, hned na začátku.. aspoň to tak vyznělo
Kolardo píše:Kamarád mi poradil, stříknou nejprve celé auto plničem a až pak základovkou
Hgi píše:Určitě neposlouchej hloupý rady kamaráda, mele blbosti.
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od Hgi »

No, to teda jenom tak vyznělo...

Základní barva = základní, podkladová barva (není to email, ani báze - vrchní barva bez laku).
Plnič = jednak plní funkcí základní, podkladové barvy a především slouží jako "stříkací tmel", tzn. vyrovnává nerovnosti, škrábance, rýhy atd... Dříve se používal jenom stříkací tmel - tzv. "šprickit", ale ten neplnil funkci základní barvy, takže pod něj si musel použít ještě nějakej základ. Dnes se už žádnej stříkací tmel prakticky nepoužívá, všechnu funkci zastává plnič, je to tzv. "all in one".

Takže dávat plnič a na to klasickou základní barvu by bylo tak nějak k ničemu. Dávat na sebe "dvě základovky". Stačí použít jenom plnič a na to hnedka metlu, bázi atd...

Kdyby třeba stříkal čistej hliníkovej plech např. kapotu, tak by musel nejdřív povrch nejdříve nastříkat základní barvou na hliník, poté plnič a pak vrchní barvu (bázi, metlu, perleť ... nakonec lak ).
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od Kolardo »

aha... a kde že seženu ten plnič za 100kč na celý auto??? jak jsi psal??? já jen že 1kg plniče + tužidlo = 280kč... prej budu potřebovat tak 3kg, takže to jsem +- na litru, tak mě zajímá kde ten plnič seženu za kilčo?
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od petanek192 »

Natri to stetkou a mas klid nejlepší bude ta malirska :jj_good:
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od Kolardo »

Petanek, už bys zase mohl na chvilku zavřít klapačku ;)
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od Hgi »

Kolardo píše:aha... a kde že seženu ten plnič za 100kč na celý auto??? jak jsi psal??? já jen že 1kg plniče + tužidlo = 280kč... prej budu potřebovat tak 3kg, takže to jsem +- na litru, tak mě zajímá kde ten plnič seženu za kilčo?
Nepochopil si, co sem psal. Nikde sem nepsal, že plechovka plniče stojí 100 Kč.

Já psal o rozdílu ceny mezi tím, jestli stříkneš auto celý do plniče nebo jenom 3/4 auta do plniče, což je při spotřebovaným plniči rozdíl cca 100Kč, a protože budeš muset koupit stejně celou plechovku, tak je jedno, jestli dáš auto do plniče celý nebo ne, protože tě to bude stát ve výsledku stejný peníze...

Jestli chceš při stříkání auta přepočítávat každou korunu, tak se na to rovnou vyser a natři to štětkou, jak píše peťa.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od petanek192 »

A malirskou ! :sebevrazda2:
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od Kolardo »

no já chtěl původně plničem stříknou jenom fleky po kitu, což rozhodně není 75%, ale spíš těch 25%... no nevím, ještě nad tím popřemýšlím, ale každopádně díky z názor :)
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od jamal.jefries »

zdarec hoši.mam problém lakoval sem altík a napínací kladku silikonovou barvou na krbový kamna.jenomže bez vypálení se ta barva otírala a pouštěla třebas tech. benzínem atd. tak sem to zalakoval autolakem s tužidlem normálně 2:1 ale i po 24 hodinách je to takový měkký nechává to otisky a když do toho rejpnu tak to stáhnu i s barvou.Je to normální nebo to nebude držet????
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od jamal.jefries »

tak už jsem zjistil průser.týpek co mi lak míchal mi neřekl že se to míchá 2:1:0,5 takže dva díly laku,jeden ŘEDIDLA a půl dílu tužidla.Já jsem nepoužil ředidlo a proto to netvrdne.Takže to bude tvrdnout hodně dlouho ale bude to snad ok :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Prosím o radu, lakování

Příspěvek od Korrpi »

dej to do té trouby... :lol:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Odpovědět