Ostřikovac předniho skla> vyčištění

Témata zabývající se exteriérem vozu
Jay
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis 2007, 11:26

Ostřikovac předniho skla> vyčištění

Příspěvek od Jay »

Ahoj lidi,
nevite, jak sundat ostrikovac predniho skla - mam na mysli ty maly plastovy bazmeky na predni kapote. Mam je zaneseny a strikaji jenom kdyz chteji a to jeste blbe.
Diky
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Mely by jit vyloupnout a nebo zespoda vystouchnout 8) a nestacilo by ty uzke sterbiny nejaky sidlem nebo necim podobnym propichnout a ta spina by vyletela
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Ze spodu máš na tech ostřikovačích dvě pacičky,tak je přihneš šroubováčkama dovnitř :joystick: a zatlačíš a je to :D
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: ostrikovac predniho skla

Příspěvek od Vtomas »

Jay píše:Ahoj lidi,
nevite, jak sundat ostrikovac predniho skla - mam na mysli ty maly plastovy bazmeky na predni kapote. Mam je zaneseny a strikaji jenom kdyz chteji a to jeste blbe.
Diky
ted abych nekecal, jednou jsem to delal - otevres kapotu a na spodni strane kapoty jsou primo pod ostrikovacema diry -a skrz ty diry se dostanes na ostrikovace - ty plastove ostrikovace maji takove zobacky, ktere stlacis a vytahnes je smerem nahoru - potom uz jen rozpojis z hadicky a mas to :wink:
Jay
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis 2007, 11:26

Příspěvek od Jay »

Diky za rady, snad to pujde:-) Zkousel jsem je prostournout jehlou ale moc to nepomohlo, asi to bude chtit nejakou vetsi operaci :)
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Já sem to chtěl prožduchnout,ty trysky mají hrozně malý průměr.Takže slaboučkou jehlou., akorát že sem ji u poslední dírky zalomil :lol:
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Tak jsem se do toho dnes pustil,páč bez ostřiku se v tomhle počasí
jezdit nedá.Švagrovka mi sehnala ty tuningový ostřikovače s osvětlením
LED, PC 280,- stály mě jedny cigára. Ty vole,to je šund to tam nejde namontovat,je to plastový a za ty cigára i drahý :lol: :lol: Tak jsem vymontoval ty origo vyvařil ve voctě a super,stříká to jako kráva :lol:
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Tak jsem se dnes koukal na ostřikovací nádobku a něco sem zjistil.Nádobka teče kolem čerpadla, pač čerpadlo je vsunuto do pryžové dírečky :D hluboko pod vodní hladinou a to netěsnilo, takže když sem dolil plnou, tak to vyteklo a zůstalo tam vždy množství které odpovídalo hladině kapaliny těsnění čerpadla(0.5 L).Takže pan silikon nastoupil, samozřejmě po očištení ředidlem a dostatečném osušení od vlhkosti.Tak se mrkejte jestli to máte good :wink:
Uživatelský avatar
Pučis89
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 690
Registrován: 11 pro 2007, 13:15
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pučis89 »

Kyz sme u tech ostrikovacu,nevite cim to muze byt ze mi neostrikuje zadni ostrikovac,kdyz ho spustim tam neco huci ale voda nikde :D jako by jel naprazdno...
Uživatelský avatar
Svoby
Moderátor
Příspěvky: 2893
Registrován: 29 čer 2007, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Svoby »

no tak ho zkus podržet dýl jestli ti to neteče někde stropem do auta
I German Style !
Uživatelský avatar
Pučis89
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 690
Registrován: 11 pro 2007, 13:15
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pučis89 »

aha,dik hej to je supr napad! kdy by si nechtel vytopit auto ze...
Uživatelský avatar
Svoby
Moderátor
Příspěvky: 2893
Registrován: 29 čer 2007, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Svoby »

může být někde spuchřelá
I German Style !
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 11
Registrován: 10 črc 2008, 22:35
Bydliště: Praha

Nefunkční ostřikovače

Příspěvek od Bob »

Protože se přihlásila zima a objevilo se bláto na silnicích, je potřebné mít v pořádku jak stěrače tak ostřikovače. Na naší Corse (160 000 km) se objevil typický zimní problém. Motorek ostřikovačů běží ale nestříká to ani vzadu ani vpředu. Po demontáži celého zařízení ostřikovačů jsem zjistil, že je zanesený filtr čerpadla. V případě takové poruchy však nemusíte pracně demontovat celou nádržku včetně motorku ale stačí motorek včetně hadiček vyjmout tahem z nádržky. V nádržce zůstane černý gumový těsnící "dudlík". Ten opatrně vytáhněte a pročistěte sítko, které zároveň vytváří. Po zpětné montáži již všechno pracuje tak jak má. Není třeba se pouštět do celkové pracné demontáže, jako v mém případě, když jsem nevěděl jak je to pořešeno. [/b]
Corsa B City 1,7D červená (44kW)
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

mam takovej dotazek... dnes me z niceho nic prestal fungovat ostrikovac, vada bude nekde v eketro instalaci nebo v cerpadle (neni slyset ze by se tocilo) a ted babo rad... v cem by mohla byt chyba? pojistku sem k tomu nenasel :roll: je s necim spojena? predem dieks za jakoukoliv radu :idea:
Odpovědět