Ostřikovac předniho skla> vyčištění

Témata zabývající se exteriérem vozu
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukkas »

Koukni, jestli někde jen nevypadla hadička ... :idea: , nebo to není někde zacpané bordelem .. :?: :roll:
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

nene, to by běžel motorek, ale ten není slyšet :roll:
elge
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 28
Registrován: 31 srp 2007, 23:44
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od elge »

Toxik: zkus rozebrat to cerpadlo, predtim si ale zmer esli ti jde na konektor cerpadla pri ostrikovani elektrika... pokud ne to by byly draty... kdyz rozeberes to cerpadlo (jemne sroubovakem vyndas horni uzaver), tak vevnitr je jen motorek... ja ho mel neskutecne zasranej, rezavej - netesni mi... takze ho vycistim, vysusim, elektricky je dobrej, chvilu jde a pak zase ne... je to na novy motorek PS: nema neda neproda nekdo? :)
Corsa B 1,2 33kW '96 "flaskove zelena" :)
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Příspěvek od System »

s tim vyčištěnim souhlasim, pomůže...jen podle mě neni nutný vytahovat celý hadičky, pravděpodobně ucpaný nebudou a špatně se vrací z5, začal bych tryskama a sítkem na nádržce jak tu již někdo psal a ohledně toho motorku, jeden navíc mam, takže kdyby to bylo stále aktuální...
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Ostřikovac předniho skla> vyčištění

Příspěvek od MAMBO »

Chtěl jsem se zeptat jestli nevíte jak to je u těch cors B: ja mam corsu z roku 99 1.0 a tam byly trysky ve předu takové v origu, že to rozprášilo po celém okně kapky, podobně to má i fabia že to dá na celé okno. Měnila se kapota a už tam jsou jiné a stříká to klasický proud z toho. Máte tady někdo tu variantu že mu to stříka jakoby kapky po celém okně? Mi to teďka někde teče a uvažuju proč, jestli třeba to není časta závada po např. deseti letech. Nebo že by to pomrzlo nějak? ja nepamatuju že bych tam měl čistou vodu v zimě, možná že tomu stačí málo a je to. Stříká to jak ma ale je tam netěsnost někde, voda teče do kapoty při střikani na sklo a zdá se, že i hadička smrdí tou zimní směsí. Možná je ruplá i nadobka, nebo netěsnost u toho motorku taky. Jde o to že to trochu smrdí v autě jak pustím větrák.

:sebevrazda2:
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovac předniho skla> vyčištění

Příspěvek od Vašátor »

Zda-li smrdí kapalina z ostřikovačů vevnitř, či nikoli, je spíše použitou kapalinou. Některé, extra navoněné, mají tak silný odpar, ře jej ventilátor při venkovní ventilaci, nasaje dovnitř i za jízdy.

Co se týká trysek, Corsu B máme od nova a od začátku ostřikovač na čelní sklo kapalinu pouze klasicky leje. Nyní jsem koupil druhou Corsu B a tam je to stejné. Neměl jsi naopak ty trysky měněné?
Jinak nejčastější závadou jest prasklá hadička u kufrových dveří - nám zadní ostřikovač vydržel fungovat celé 4 roky ...
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Ostřikovac předniho skla> vyčištění

Příspěvek od MAMBO »

Ty trysky si pamatuju, že tak střikaly jak to bylo nové, dávala se nová kapota potom, že by servis dal novému autu jiné? tež je možné, ale mají origo ten vrch. Trochu sem měl špatnou hadici teďka a hlavně byla rozbitá ta rozdvojka hadiček co začíná v kapotě + některé corsy mají diru ve vičku tak se to i víčkem rozliva trochu. Valil mi jinak ostřikovač trochu do kapoty tak to bylo hlavně tím, ale i tím víčkem trochu taky, že to šlo cítit, tam sem to jinak vyřešil. Nevím proc sem to nespravil dřív, ale tlak to mělo.
Corsa B 1.0 5 dveř
Odpovědět