Automat.rozsvěcení /Denní svícení

Témata zabývající se exteriérem vozu
hazmec
Příspěvky: 26
Registrován: 08 říj 2007, 09:03
Bydliště: Brno

Automat.rozsvěcení /Denní svícení

Příspěvek od hazmec »

Zdravím, už to tu asi někde bylo, chtěl bych vědět pro srovnání jaké Vy používáte řešení denního svícení, Vaše poznatky a doporučení.

Když jsem se odhodlával pro denní svícení v první řadě jsem chtěl co nejjednodušší řešení v podobě "Opláckého relé", bohužel moje Corsa neměla přípravu pro denní svícení, proto jsem se musel poohlédnout po jiném řešení.
Po několika hodinovém hledání na netu ve velmi chudé nabídce hodně předražených přídavných světel pro denní svícení jsem se rozhodl pro homologovaná přídavná světla od Conrad Electronics http://www.conrad.cz/univerzalni-sada-d ... e+dp76539/ . Mé poznatky: Kompletní včetně relé, kabelů a žárovek - běžné žárovky 21W. Pokud máte starou masku je ideální místo pro umístění mezi nasávacím otvorem pod SPZ a okem pro tažení vozu. Pro instalaci je nutné sundat nárazník a vyříznout otvory v něm. Doporučuji před vyřezáním otvorů si udělat šablonu. Funkce : po zapnutí zapalování se světla pro denní svícení rožnou automaticky - nevýhoda relé nemá elektroniku pro zapnutí po zvýšení napětí, svítí i při startování. Světla se automaticky vypnou při zapnutí potkávacích světel. Výhodu pociťuji v úspoře téměř 100W, už nezapomenu zapnout světla při výjezdu z benzínky, konečně vydím na display rádia a nemusím zesilovat kolečkem. Pokud chcete raději LED světýlka zkuste např. http://e-shop.re5pect.cz/index.php?l=cz ... ni-sviceni stojí cca 1200Kč, levnější s homologací jsem nenašel. Jsou to pouze holá LED světýlka, bez kabeláže - měl jsem je objednaný ale dodání bylo v nedohlednu.
Jak vypadají ty od Conráda je patrné z obrázku níže. Ještě poznámka, místo které jsem zvolil vychází na hranici povoleného rozměru 400mm od hranice (kraje) vozidla. Doporučuji si před koupí proměřit umístění, ať nemáte problémy na STK.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi Elegance Z17DTH 2/05 , OPCOM k dispozici
Corsa B 1.2i 33kW 5dv r.v. 97
---------------------------------------------------
bývalo : Corsa B 1.7D 44kW 3dv r.v.97 - moje
Uživatelský avatar
neprdik
Příspěvky: 48
Registrován: 09 srp 2007, 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neprdik »

Ahoj, já jsem si to nechal nainstalovat v servisu ještě před tou vyhláškou a mám to tak, že když nastartuju, tak po 20 vteřinách, co běží motor ( ne zapnuté zapalování) se mi rozsvítí světla bez budíků, takže panel rádia svítí hodně a když chci aby svítily budíky, tak otočim spínač světel jen o jednu polohu a svítí mi i budíky. Stálo to asi 1000,-, ale přišlo mi to nejlepší řešení, já jsem totiž nechtěl další světla navíc.
Minulost Zelená Corsička :-)
Přítomnost Modrá Tigřička :-)
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Já sem to kupoval za 440 kč.Po nastartování se ihned rozsvítí světla, nic víc nemusím dělat.Sem proti denním světlům :twisted: v provozu vůbec nejdou vidět, jsou tam na hovn.....Zakázal bych jejich použití, auto s nima snadno přehlédnutelný :?
Uživatelský avatar
sustrig
Příspěvky: 158
Registrován: 25 pro 2007, 19:41
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od sustrig »

No nevím,ale dnes jsem byl v autoškole a mluvilo se o světlech na dení svícení a prej i když to pod tím názvem prodavají tak jsou to mlhovky,nebo neco na ten spusob!!! A kdo to používá tak prý porušuje předpisi!!! Jen nechápu,když tohle,tvrdí autoškola,tak proč to policajti akceptuji!!!
sustrig x12sz
Uživatelský avatar
sustrig
Příspěvky: 158
Registrován: 25 pro 2007, 19:41
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od sustrig »

Pívas píše:Já sem to kupoval za 440 kč.Po nastartování se ihned rozsvítí světla, nic víc nemusím dělat.Sem proti denním světlům :twisted: v provozu vůbec nejdou vidět, jsou tam na hovn.....Zakázal bych jejich použití, auto s nima snadno přehlédnutelný :?
Taky mám automatické rozsvícení světel! a jsem spokojeny...
sustrig x12sz
Uživatelský avatar
z0diaC
Příspěvky: 12
Registrován: 22 bře 2007, 06:30
Bydliště: okolo Zlína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od z0diaC »

taky mám doma dodělávané relé pro zapnutí hlavních světel ..... po cca.10 vteřinách po nastartování se rozsvítí světla .... po origo konektoru jsem nepátral - mám to dobastlené "samodomo" :lol:
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Já chci ty LED, líbí se mi to, už jsem to viděl na hodně aut a taky ta spotřeba el. je mnohem nižší. Bohužel si to nezapojím sám. Nevíte, jestli mi to udělají na počkání a jestli nemusím kupovat něco dalšího, nějaké relé..?
Našel jsem tyhle:
http://www.cztuning.cz/index.php?action ... zboid=3899
Jsou ještě levnější a mají stejnou homologaci a vypadají skoro stejně..
Za těch pár set to zkusím objednat..
IJK
Příspěvky: 20
Registrován: 12 bře 2009, 09:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od IJK »

sustrig píše:
Pívas píše:Já sem to kupoval za 440 kč.Po nastartování se ihned rozsvítí světla, nic víc nemusím dělat.Sem proti denním světlům :twisted: v provozu vůbec nejdou vidět, jsou tam na hovn.....Zakázal bych jejich použití, auto s nima snadno přehlédnutelný :?
Taky mám automatické rozsvícení světel! a jsem spokojeny...
Taky jsem to byl nucený řešit, jsme na to zvyklí z druhého auta. Protože jsem Corsu kupoval přímo u dealera Opla, kde je i autorizák, požádal jsem je, ať mi to dodělaj, ale že trvám na tom, aby to fungovalo tak, jak má, t.j. že při automatickém rozsvícení nepohasne palubní displej a nebudou svítit budíky, t.j. zůstane víceméně zachovaná i funkce původního spínače. Řekli si za to 1700,-, což jsem akceptoval. Další den mi volali, že přišel elektrikář (měl dovolenou) a že to u téhle Corsy tak nejde, že mi tam daj nějaký 'universální modul', který bude emulovat otočení spínačem světel. To jsem odmítl a objednávku zrušil, auto převzal bez toho. Po pár minutách googlování jsem (i díky tomuto fóru) stáhl příručku na Corsu B a schemata, našel příslušnou pojistku S (osazenou kontakty) a pod palubkou nahmatal konektor (bylo nutno ho rozbalit, byl přemotaný originální páskou). U Pance jsem v neděli mailem objednal relé, v úterý psal, že ho má připravené a ve středu jsem ho měl doma. Chodí to přesně jak jsem chtěl, i s dopravou mne to přišlo na 455Kč a cca 10 min práce (zastrčit do konektoru, přichytit páskou a nandat pojistku). Kdyby někdo měl zájem, mám to nafocené (chtěl jsem to poslat tomu trotlovi z autorizáku).
Na cesty Zafira B 1,8/103kW do 2018, nyní Zafira C 2.0 125kW
Do města Corsa B 1,0/40kW do 2019, nyní Corsa D 1,2 63kW
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

IJK> Bud tak hodnej a hod sem to foto,mohlo by to bejt užitečný.Dík :wink:
IJK
Příspěvky: 20
Registrován: 12 bře 2009, 09:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od IJK »

Havli píše:IJK> Bud tak hodnej a hod sem to foto,mohlo by to bejt užitečný.Dík :wink:
Pokud se k tomu večer dostanu, tak to udělám. Psával jsem před lety na Opelastra.cz :-)
Na cesty Zafira B 1,8/103kW do 2018, nyní Zafira C 2.0 125kW
Do města Corsa B 1,0/40kW do 2019, nyní Corsa D 1,2 63kW
governor
Příspěvky: 41
Registrován: 18 kvě 2007, 21:00
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od governor »

IJK, takže konektor se dá vypreparovat z pod palubní desky, nemusí se sundávat volant a přístrojová deska?
IJK
Příspěvky: 20
Registrován: 12 bře 2009, 09:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od IJK »

Od pojistkové skřínky vede směrem k volantu tlustý svazek drátů. Zhruba uprostřed by měl mít nádor, na pohmat hranatý. Pokud tam je, po odmotání izolačky se vyloupne bílý konektor s osmi kontakty a to je on. Netřeba demontovat naprosto nic, jen jsem musel posunout sedačku nadoraz dozadu, abych se pod palubku vecpal :-)
Na cesty Zafira B 1,8/103kW do 2018, nyní Zafira C 2.0 125kW
Do města Corsa B 1,0/40kW do 2019, nyní Corsa D 1,2 63kW
IJK
Příspěvky: 20
Registrován: 12 bře 2009, 09:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od IJK »

Prý jsou i Corsy co to nemaj, já ale takovou neviděl. Konektor jsem nejdřív hledal u dvou na vrakovišti a byl tam, pak jsem teprv začal rozmotávat svojí kabeláž. Taky musí být osazeny kontakty v pojistce S (na schematu s obrázkem světel a písmenem S v kroužku). U mojí Corsy je to IMHO zásuvka 5 (teď neověřím, jsem u TCHýněa píšu z PDA).
Na cesty Zafira B 1,8/103kW do 2018, nyní Zafira C 2.0 125kW
Do města Corsa B 1,0/40kW do 2019, nyní Corsa D 1,2 63kW
IJK
Příspěvky: 20
Registrován: 12 bře 2009, 09:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od IJK »

governor píše:IJK, takže konektor se dá vypreparovat z pod palubní desky, nemusí se sundávat volant a přístrojová deska?
Takže přidávám fotky odhaleného konektoru. Když se rozmotá zmíněný nádor, lze i s kusem kabelu vytáhnout dolů, tam zacvaknout relé a zase schovat vše pod palubku a přilepit zpět ke kabeláži.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Na cesty Zafira B 1,8/103kW do 2018, nyní Zafira C 2.0 125kW
Do města Corsa B 1,0/40kW do 2019, nyní Corsa D 1,2 63kW
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Super,díky :wink:
Odpovědět